Slovanské Noviny

19. mája 2024

K porozumeniu Čelovekom

Incident sa odohral pri vstupe do predajne v Bratislave na Bajkalskej ulici.

Na sociálnych sietiach sa šíri video, v ktorom vidieť ako pracovníci súkromnej bezpečnostnej služby nepustili do supermarketu spoločnosti Billa zákazníka. Incident sa odohral pri vstupe do predajne v Bratislave na Bajkalskej ulici.

SBSkár po výmene názorov násilne odstrčil muža dožadujúceho sa vstupu do samoobsluhy, ten mu to opätoval a na zákaznika sa vrhol ďalší člen bezpečnostnej služby a ho zhodil na zem.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Spoločnosť Billa uviedla, že dôvodom odmietnutia vstupu nebol chýbajúci papier z testovania na Covid-19, ale snaha zákazníka nakupovať v hodinách určených pre seniorov. 

„Agresívny zákazník sa v čase seniorských hodín snažil vojsť do predajne, čomu sa snažili naši SBS pracovníci zabrániť. Po slovných i fyzickom útoku bola privolaná policajná hliadka,“ uviedla spoločnosť v oficiálnom stanovisku.

„Je nám veľmi ľúto, že naši zákazníci boli svedkami tejto situácie, my však máme povinnosť nevpustiť vo vyhradených hodinách do predajne nikoho mimo seniorov nad 65 rokov,“ uviedla hovorkyňa Billy Kvetoslava Kirchnerová. Billa dodáva, že odmieta informácie, ktoré sa šíria sociálnymi sieťami, že daného zákazníka odmietla pustiť do predajne kvôli chýbajúcemu negatívnemu covid testu.

„Nebudeme zákazníkov kontrolovať, či majú negatívny COVID test, pri vstupe do predajní však máme oznam o zákaze vstupu osôb okrem povolených výnimiek. Potraviny ako základnú životnú potrebu si môžu ísť do najbližších potravín zakúpiť aj ľudia, ktorí neboli otestovaní a teda nemajú certifikát.“

Spoločnosť ďalej uviedla, že pri vstupe do predajní už teraz kontroluje počet zákazníkov.

„Ich počet je obmedzený na jedného zákazníka na 15 meter štvorcový predajnej plochy, zároveň kontrolujeme používanie dezinfekcie.“

„Kontrolovanie certifikátu s negatívnym výsledkom, ale aj ďalších výnimiek, ako napríklad či je naša predajňa najbližšou pre zákazníka od jeho bydliska, je nereálne. Okrem certifikátu by sme totiž mali kontrolovať aj iné doklady, napr. potvrdenia od lekára, že zákazník spadá pod stanovené výnimky, doklad o tom, že človek prekonal COVID-19 za posledných 90 dní a iné,“dodala v stanovisku hovorkyňa spoločnosti Billa.

Zdroj: YouTube / InfoVojna

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d