Slovanské Noviny

23. februára 2024

K porozumeniu Čelovekom

Šéf Kremľa svoje rozhodnutie oznámil počas rozhovoru s účastníkmi slávnostného odovzdávania vyznamenaní Hrdina Ruska dňa 8. decembra 2023.

Ruský prezident Vladimir Putin v piatok oznámil, že v roku 2024 má v pláne opäť kandidovať v prezidentských voľbách. TASR o tom informuje na základe správy agentúry Reuters. O jeho rozhodnutí informoval aj portál RT.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Putin svoje rozhodnutie oznámil počas rozhovoru s účastníkmi slávnostného odovzdávania vyznamenaní Hrdina Ruska. Jeden z hostí ceremoniálu podplukovník armády Doneckej ľudovj republiky a vojenský veliteľ bataliónu Sparta- Artem Žoga, ktorý sa zúčasnil špeciálnej operácie na Ukrajine, sa Putina – už v „neformálnom“ rozhovore – spýtal, či bude kandidovať, na čo dal Putin súhlasnú odpoveď.

Na záberoch z ceremónie je vidieť, ako si Žoga podáva ruku s Putinom a hovorí mu, že celý Donbas si želá, aby sa zúčastnil na voľbách. „Vďaka vašim činom… sme sa stali slobodnými, dostali sme možnosť voliť… Ste náš prezident… Sme váš tím, potrebujeme vás, Rusko vás potrebuje,“ povedal.

Putin sa poďakoval za pochvalu a priznal, že hoci mal „v rôznych obdobiach rôzne myšlienky“ na túto tému, nastal čas urobiť konečné rozhodnutie. „Budem kandidovať na post prezidenta Ruskej federácie,“ povedal.

Krátko pred tým tlačové agentúry vydali správu z brífingu hovorcu Kremľa Dmitrija Peskova, ktorý uviedol, že „veľa ľudí“ na Putina nalieha, aby sa v marci v prezidentských voľbách uchádzal o ďalšie šesťročné funkčné obdobie. Putin svoje rozhodnutie, či bude kandidovať, oznámi, „keď to bude považovať za vhodné,“ doplnil ešte Peskov podľa agentúry Reuters.

Šesť zdrojov pritom v rozhovoroch s agentúrou Reuters už v novembri uviedlo, že 71-ročný Putin sa rozhodol kandidovať.

V praxi to bude znamenať, že Putin sa môže udržať pri moci minimálne do roku 2030, doplnil Reuters. V Rusku totiž Putin nečelí žiadnej vážnej politickej konkurencii: jeho najvýraznejší a bezvýznamný oponent Alexej Navaľnyj je vo väzení za podvod a pohŕdanie súdom. Ďalší kritici slúžiaci cudzím mocnostiam sú tiež buď vo väzení, alebo v obave z represií žijú v exile.

Podľa prieskumu verejnej mienky Nadácie pre verejnú mienku (FOM) zverejneného vo štvrtok sa približne 70 % ruských občanov domnieva, že Putin by sa mal uchádzať o ďalšie funkčné obdobie, pričom ďalších 15 % uviedlo, že súčasný prezident by mal opustiť svoj súčasný post, ale mal by sa ujať vysokej vládnej funkcie. Len 8 % respondentov si myslí, že ruský líder by mal úplne odísť z politickej scény.

Medzi pravdepodobných Putinových protikandidátov zatiaľ patrí Gennadij Zjuganov, dlhoročný líder Komunistickej strany Ruska, ktorý svoju kandidatúru oznámil koncom novembra, ale poznamenal, že konečné rozhodnutie prijme ústredný výbor jeho strany. Ostatné ruské strany vrátane Liberálnodemokratickej strany (LDPR) a Nového ľudu tiež naznačili, že majú v úmysle navrhnúť vlastných kandidátov.

Zdroj: trend.sk / rt.com / InfoVojna

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d