Slovanské Noviny

19. mája 2024

K porozumeniu Čelovekom

Svet, a najmä Európu, zasiahla opäť studená vojna. A že je poriadne studená o tom asi nepochybuje nikto.

Je však dôsledkom ruskej vojny na Ukrajine, za ktorou stojí nielen celé NATO, ale aj EÚ. Ono ale v celom prípade nejde iba o to, že Rusko napadlo Ukrajinu, lebo ako povedal prezident Vladimir Putin, on túto vojnu nechcel, ale v celom kontexte toho, čo sa dialo na Ukrajine ruským občanom, a toho, ako chcú USA a západné krajiny poraziť Rusko, je vojna vlastne iba vyústením práve tohto.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Povedal im pravdu na plné ústa

Rusko síce navrhovalo sadnúť si za rokovací stôl a baviť sa o mieri, radikálne podmienky Ukrajiny hnanej západným „chtíčom“ pokoriť Rusko to bolo ale zmarené. A tak sa teraz horúčkovito bojuje a zomiera na oboch stranách, pričom by sa vôbec nemuselo. Zástancovia „mieru“ hovoria, že ten príde iba porážkou Ruska, teda ďalším umieraním, a za ďalších obrovských škôd. Tí skutoční zástancovia mieru chcú prestať vojensky podporovať Ukrajinu, ktorej predstavitelia si tak budú musieť sadnúť za rokovací stôl a baviť sa s ruskou stranou o tom, čo bude ďalej. O tom skutočnom mieri hovorí aj podpredseda Národnej rady SR a podpredseda strany Smer-SSD Ľuboš Blaha.

Blaha je pre našu súčasnú opozíciu ako červené súkno pre býka, ktorého ešte viac rozdráždil tým, že vystúpil v ruskej televízii RT. „Slniečka zase budú zúriť. V ruskej televízii som povedal pravdu na plné ústa,“ skonštatoval hneď v úvode statusu Ľuboš Blaha ktorý priznáva, že bolo pre neho veľkou cťou byť hosťom v diskusnej relácii ruskej televízie RT. „V minulosti s touto televíziou spolupracoval Julian Assange a na RT vystupoval napríklad Noam Chomsky. Pred mesiacom mali v tej istej relácii, v akej som bol teraz ja, svetoznámeho amerického ekonóma Jeffreyho Sachsa,“ vysvetľuje Blaha.

Poďakovanie od nadšeného Inda

Predsedníčka Európskej komisie Ursula von der Leyenová podľa neho pred dvoma rokmi zakázala RT v členských štátoch EÚ. „O to väčšiu radosť mám z toho, že som tejto televízii mohol poskytnúť rozhovor. Nech si náhodou Leyenová nemyslí, že budeme rešpektovať jej totalitné zákazy,“ odkazuje smerák do Bruselu. Blaha v statuse uvádza, že pol hodinu sa v RT rozprávali o svetovej politike, o Slovensku aj o vojne na Ukrajine. „Tvrdo som kritizoval liberalizmus ako totalitnú ideológiu, ako aj fašistické trendy na Západe. Hovoril som o tom, aké je Slovensko mierumilovný národ a ako veľmi si želáme mier na Ukrajine,“ priblížil Slovákom to, o čom v RT hovoril.

Celý rozhovor zverejnil aj na sociálnej sieti (TU), je však v angličtine, lebo RT svoje relácie vysiela práve v nej. „Slniečka na Slovensku zase budú zúriť. A môžu sa aj hodiť o zem – je mi potešením, keď môžem diskutovať so zahraničnými médiami, vrátane tých ruských. Iná cesta k mieru, ako je cesta dialógu, neexistuje,“ konštatuje záverom Ľuboš Blaha, ktorému vraj napísal nadšený chlapík z Indie, že reláciu sledoval, a že konečne niekto povedal pravdu na plné ústa.

ereport.sk

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d