Slovanské Noviny

1. apríla 2023

K porozumeniu Čelovekom

Veteráni amerických spravodajských služieb obhajujú zdravý rozum. Obrátili sa na prezidenta Bidena s varovaním o ukrajinskej otázke.

Svoje memorandum nazvali „Leopardi proti ruskému medveďovi (Leopards vs. the Russian Bear)“.

„Vážený prezident Biden.

Vieme, že rozhodnutie poslať tanky „Abrams“ na Ukrajinu je odpoveďou na nehanebnú požiadavku Nemecka: „Urobte to ako prvý.“ Teraz budú na Ukrajinu posielané tanky „Leopard“ z Nemecka a ďalších krajín. Zaujímavé je, že víťazmi budú tí, ktorí prídu poslední.

Vaši poradcovia vám mali povedať, že žiadna z nedávno sľúbených zbraní nezabráni Rusku v zničení toho, čo zostalo z ukrajinskej armády. Ak vám bolo povedané iné, nahraďte svojich spravodajských a vojenských poradcov kompetentnými profesionálmi – čím skôr, tým lepšie.

Už dávno je jasné, že ste neboli dostatočne informovaný o dvoch kritických otázkach: (1) vojna na Ukrajine a (2) strategické partnerstvo medzi Ruskom a Čínou. Chceme vás pripraviť na poriadny šok. Na ukrajinskú armádu sa chystá ruská zimná ofenzíva. Treba hľadať východisko zo situácie – opäť platí, že čím skôr, tým lepšie.

Zdá sa, že vaši spravodajskí poradcovia si blažene neuvedomujú, čo príde. Nie sú schopní ponúknuť možnosti, ako zabrániť ďalšej katastrofe pre Ukrajinu bez ešte nebezpečnejšej eskalácie.

Čo sa týka Číny, partnerstvo s Ruskom je teraz také blízke, že pre USA existuje riziko vojny na dvoch frontoch, pričom proti Amerike sa navzájom výrazne podporujú dve silné jadrové mocnosti.

Eskalačná dominancia

Prezident Obama v rozhovore pre „The Atlantic“ v roku 2016 priznal, že Rusko má na Ukrajine dominantné postavenie a dodal, že Ukrajina je zaujímavá pre Rusko, ale nie pre Spojené štáty. Preto varoval: „Musíme mať jasno v tom, aké sú naše hlavné záujmy a s čím sme pripravení ísť do vojny.“ Obamovo varovanie navyše prišlo niekoľko rokov predtým, ako rusko-čínska dohoda nadobudla pevnú podobu, akú má dnes.

Niektorí z nás dolu podpísaní, boli spravodajskými dôstojníkmi pred 55 rokmi počas vietnamskej vojny, keď vietnamskí komunisti koncom januára a začiatkom februára 1968 spustili tvrdú ofenzívu po celej krajine. Spravodajské informácie z armády v Saigone o blížiacej sa porážke politici nevnímali. Škandály a obviňovania po úteku z Vietnamu boli také veľké a trpké, že sa prezident Johnson rozhodol odmietnuť kandidovať na prezidenta.

Chyby pri posudzovaní situácie

Pred dvadsiatimi rokmi, pred útokom USA/Spojeného kráľovstva na Irak, sme opakovane varovali prezidenta Georgea W. Busha, že „ospravedlnenie“ takéhoto útoku je založené na falošných spravodajských informáciách. O päť rokov neskôr predseda senátneho výboru pre spravodajské služby Jay Rockefeller, ktorý zverejnil závery 5-ročného vyšetrovania výboru oboch strán, zhrnul:

„Pri obhajovaní vojny [Bushova] administratíva opakovane prezentovala spravodajské informácie ako fakt, hoci v skutočnosti boli nepodložené, protirečivé alebo dokonca neexistovali.“

V našej správe z 5. februára 2003 o prejave ministra zahraničných vecí Colina Powella sme varovali, že nezamýšľané následky útoku na Irak budú pravdepodobne katastrofálne. Vyzvali sme tiež prezidenta Busha, aby rozšíril svoj okruh poradcov „mimo tých, ktorí sú zjavne naladení na vojnu, na čo nevidíme žiadny dobrý dôvod“.

Prezident Biden, prosíme, zvážte rozšírenie svojho okruhu. Zapojte ľudí s overenými skúsenosťami a schopnosťou nestranne zvážiť veci a pochopiť perspektívy iných krajín.

Nie je dobrý dôvod bojovať za Ukrajinu

Návrhy vašich súčasných hlavných spravodajských poradcov sú svojou neúprimnosťou ekvivalentné návrhom poradcov Busha a Cheneyho. Ich vyjadrenia sa pohybujú od nečestných až po naivné. Preukazujú poľutovaniahodný nedostatok pochopenia strategických výziev Ruska a jeho odhodlanie využiť svoju obrovskú vojenskú silu na boj proti vnímaným vonkajším hrozbám.

Vyjadrenia poradcov sú strašne ignorantské v tom, ako správanie USA chtiac-nechtiac viedlo k hlbokému posunu svetovej rovnováhy síl v prospech Ruska a Číny, vrátane ich premeny na vojenských spojencov vo všetkých oblastiach.

Dokonca aj zdanlivo adekvátny riaditeľ CIA William Burns bezdôvodne presadzuje myšlienku „nevyprovokovanej“ ruskej invázie na Ukrajinu. Burns bol americkým veľvyslancom pred 15 rokmi, keď napísal:

„Rozšíreniu NATO, najmä prijatím Ukrajiny, bude Rusko odporovať. Ukrajina by sa mohla rozdeliť na dve časti, čo by viedlo k násiliu alebo dokonca občianskej vojne, čo by prinútilo Rusko rozhodnúť sa, či zasiahne alebo nie.“

Tu máme „nevyprovokovaný“ útok.

Ilúzie americkej rozviedky

Preskúmanie vyhlásení riaditeľa CIA Williama Burnsa a riaditeľky národnej spravodajskej služby Avril Haynes z minulého mesiaca zistilo nasledovné:

O Ukrajine: S nástupom zimy sa tempo bojových akcií zníži, ruská armáda je teraz silne pobitá, Rusko páli muníciu a má jej nedostatok, Ukrajinci sú optimistickejší.

O Číne: Si Ťin-pching a Vladimir Putin v posledných rokoch nadviazali pomerne úzke partnerstvo a Čína spolupracuje s Ruskom v mnohých oblastiach.

O Putinovi: Putin nazval tých, ktorí dodávajú zbrane Ukrajine, bláznami, pretože tieto iracionálne činy sú založené na arogancii a pocite beztrestnosti.

Preto Rusko v žiadnom prípade neustúpi od svojich cieľov. Nemyslíme si však, že Rusko chce okupovať celú Ukrajinu.

Výmenou za flexibilitu Washingtonu by Rusi mohli zvážiť zastavenie ofenzívy cez rieku Dneper a pokúsiť sa vyjednať akúsi demilitarizovanú zónu od Odesy na sever zhruba pozdĺž Dnepra. To by Ukrajine ponechalo prístup k moru.

Výsledok

Rusko je nielen odhodlané zvíťaziť na Ukrajine, ale má na to aj všetky prostriedky. Rusko vníma situáciu na Ukrajine ako hrozbu. Ukrajina pritom pre Spojené štáty vážnu hrozbu nepredstavuje.

Jadrové mocnosti netolerujú nebezpečné hrozby na svojich hraniciach. Neexistujú žiadne dôkazy, ktoré by Putina obvinili, že „po Ukrajine vstúpi do ďalších európskych krajín“.

Ani Putina nemôžete nazvať paranoidným. Vzal na vedomie stanovisko amerického ministra obrany Lloyda Austina:

„Jedným z cieľov USA na Ukrajine je vidieť oslabené Rusko… USA sú pripravené pohnúť nebom i zemou, aby pomohli Ukrajine vyhrať vojnu proti Rusku.“

Môžu USA dosiahnuť Austinove ciele? Nebolo by na to potrebné použiť jadrové zbrane?

Vzniká teda koncepčný a mimoriadne nebezpečný problém. Nie je možné „vyhrať vojnu proti Rusku“ a vyhnúť sa ďalšej svetovej vojne bez použitia jadrových zbraní.

Je desivé pomyslieť si, že minister obrany Austin si myslí, že takýto výsledok je možný. V každom prípade Kremeľ zvažuje tie najnepriaznivejšie možnosti a je pripravený prijať razantné opatrenia.

Zoznam podpísaných amerických veteránov tu.

Old Veteran, Secretra/news-front

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

 • My všetci sme jeden celok.

  My všetci sme jeden celok.

  Všetci vieme, že existujú hodnoty materiálne a hodnoty nebeské. Nebeské hodnoty sa nedajú kúpiť. To je nemožné. Ale paraziti vymysleli ako ich predať. Ako predať Svedomie, ako...
 • Vnútro Človeka

  Vnútro Človeka

  Každý človek sa niekedy nachádza pod ťarchou krivdy. Krivda na krivde preložená krivdou. Proste taká fáza života sa spustila z nejakého dôvodu v živote človeka. A človek...
 • Zvestovanie Vekov SvätoŽitia!

  Zvestovanie Vekov SvätoŽitia!

  Ako tajomne znie tento Hostinského text: Slovo úprimnô znie i k tebe, ľudu slovenský! Svet ťa haní, že v baniach kopeš, na poli mozolíš, na dvore dobytok...
 • Vytratenie a návrat Starej Vieronauky Slovenskej

  Vytratenie a návrat Starej Vieronauky Slovenskej

  STARÁ VIERONAUKA SLOVENSKÁ sa dočasne úplne vytratila z nášho duchovného a kultúrneho dedičstva. Nezanikla. Len sa vytratila. Nebolo totiž možné začať ju pokrytecky svojvoľne interpretovať, úmyselne a...
 • Tri pranázory starej Vieronauky Slovenskej

  Tri pranázory starej Vieronauky Slovenskej

  Starú vieronauku Slovenskú tvoria tri pranázory Slovenov:1. Pranázor na SVET2. Pranázor na BOŽSTVO3. Pranázor na ČLOVEKA Štruktúra náuky odzrkadľuje realitu bytia z pohľadu Človeka.1. Pranázor na svet...
 • Stará Vieronauka Slovenská – niečo na začiatok…

  Stará Vieronauka Slovenská – niečo na začiatok…

  Tri kľúče otvárajú nám svätyňu vieronauky starobylých Slovenov. Prvým kľúčom vstupujeme do chrámu, kde na sklepení, na stĺpoch, oblokoch, po stenách a dverách zobrazenú vidíš celú oblohu nebeskú...
 • ČO SÚ TO VLASTNE TRUST-y? (1/2)

  ČO SÚ TO VLASTNE TRUST-y? (1/2)

  Aby sme pochopili koncepciu jednotného riadenia sveta, na základe existujúcich pravidiel (tovarovo – peňažných a tovarovo – ekonomických vzťahov medzi subjektami a územiami), je potrebné poznamenať, že...
 • Globalisti a My – Človekovia

  Globalisti a My – Človekovia

  Človekom je možné manipulovať pomocou klamstva. To je známy fakt. Známy je hlavne tým, ktorí vytvorili tento inštrument manipulácie. Na tom je postavený celý systém. Tento systém...
 • O uvedomení Slov

  O uvedomení Slov

  Tak málo ľudí si dnes uvedomuje, čo spôsobuje svojimi rečami. Svojimi Slovami.A možno si to v súčasnosti nevie uvedomiť nikto. Sme vytrhnutí z tohto Poznania. Tára sa tu...
 • Čo sú to masovokomunikačné prostriedky?

  Čo sú to masovokomunikačné prostriedky?

  Masovokomunikačné prostriedky je systém riadenia. Informačného riadenia. Prostredníctvom vplývania na vedomie. Je to nástroj na Programovanie Vedomia, podsúvaním informácií a dogiem, s ktorými nás všetkých konfrontujú. Nástroj...
 • RA

  RA

  „RA“- Sme tvorení a živení Prvopočiatočnou Inteligentnou Tvorivou a Láskyplnou Silou, ktorú pokojne môžeme vnímať ako Život samotný. Alebo Silu Život udržujúcu. Ak sa s týmto vedomím...
 • Právo, Národ a Moc.

  Právo, Národ a Moc.

  Aby sme sa mohli ubrániť tomu, čo sa deje, treba sa pozrieť na korene, na samú podstatu otázky, prečo chodíme s niečími obrazmi v hlavách. Treba preveriť...
 • Hospitaller Order – Rád Hospitalierov.

  Hospitaller Order – Rád Hospitalierov.

  Rád Hospitaliérov je najznámejší a najslávnejší z duchovných a rytierskych Rádov. Jeho celý názov je: Suverénny vojenský rád Hospitaliérov sv. Jána Jeruzalemského z Rodosu a Malty.  To, že sa...
 • 10 METÓD MANIPULÁCIE ĽUDSKÉHO VEDOMIA

  10 METÓD MANIPULÁCIE ĽUDSKÉHO VEDOMIA

  Filozof, vedec, psychológ, politický aktivista, bojovník proti svetovému násiliu – Noam Avram Chomsky – zostavil zoznam 10 metód manipulácie ľudského vedomia, ktoré používajú politici, úrady a médiá celého sveta, v...
 • Človek, Tvorca a dnešná doba.

  Človek, Tvorca a dnešná doba.

  Človek. Keby človek vedel, kto je, žil by svoj život úplne inak. No nevie. Žije v nevedomosti, bez vedomia toho, kto je. Žije sám za seba, bohužiaľ...
 • Vedomie. 

  Vedomie. 

  Čo je Vedomie Človeka? Tak veľa sa o tom rozpráva…  a tak málo o tom ľudia vedia. Je to preto, lebo sa ide iba po povrchu. Iba...
 • SÚHLAS je prejavom slobodnej vôle.

  SÚHLAS je prejavom slobodnej vôle.

  Nikto a nič nemôže s nami urobiť, bez nášho Súhlasu. Súhlas môže byť vedomý, aj nevedomý. Súhlasiť môžete s radosťou a dobrovoľne, ale aj pod tlakom a dobrovoľne. Veľa ľudí už o tom...
 • ZÁKON SLOBODNEJ VÔLE. 

  ZÁKON SLOBODNEJ VÔLE. 

  Zákon Slobodnej vôle je základný a najdôležitejší Zákon Vesmíru a nikto nemá právo ho porušiť. Na tomto Zákone stojí celý Systém spolunažívania v našom Svete. Podľa tohto zákona má každý...
 • VIDEO: Historické TRUSTY ukončené. Stalin a nový svetový poriadok. CCCP vlastní všetko.

  VIDEO: Historické TRUSTY ukončené. Stalin a nový svetový poriadok. CCCP vlastní všetko.

  TRUST-y sú vlastne výrobnými (emisnými) cyklami mien. Keď sa niekoho aktíva využijú na zabezpečenie (krytie) nejakej peňažnej emisie v rámci celosvetovej peňažnej súvahy. Napríklad všetci Američania su...
{"speed":"1200","height":"400","pause":"3000"}

%d blogerom sa páči toto: