Slovanské Noviny

25. júla 2024

K porozumeniu Čelovekom

Banka informovala o technickej údržbe, ktorá na čas znefunkční absolútne základné služby. Jedna z najväčších bánk na Slovensku, Tatra banka, na svojom webe začala informovať o blížiacej sa technickej údržbe, počas ktorej dôjde k úplnému vypnutiu základných systémov, s ktorými denne pracujú tisíce ľudí. Banka tiež upozorňuje, že výpadok sa dotkne aj ďalších systémov.

Tatra banka
Zdroj: Tatra banka

Vážení klienti, dovoľujeme si vás informovať, že z dôvodu skvalitňovania našich služieb sa dňa 20. 05. 2023 v nočnom čase od 23:00 do 04:00 uskutoční plánovaná kompletná údržba informačných systémov banky,píše sa v ozname.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Banka vypne platby, aplikácie aj stránku

Čo teda nebude dostupné? Nie je toho málo.

  • služby elektronického bankovníctva (Internet bankingTB, Otvorené bankovníctvoTB , Business bankingTB),
  • mobilné aplikácie (aplikácia Tatra banka, Tatra banka VIAMO, Google Pay, Apple Pay),
  • platby na internete,
  • služby TatraPay, CardPay a ComfortPay,
  • overenie platieb prostredníctvom 3D secure a
  • webové stránky banky a jej dcérskych spoločností Tatra Leasing, TAM a DDS.

Tatra banka klientom odporúča, aby ste blokovanie kariet počas odstávky realizovali prostredníctvom DIALOG Live *1100, ktorého ostatné služby budú k dispozícii v obmedzenom režime. Dobrou správou je, že platby plastovými kartami, ako aj výbery z bankomatov obmedzené nebudú. Na cestách tak aj naďalej budete mať prístup k svojim financiám.

Horšie to bude v tých prípadoch, kedy budete chcieť niečo uhradiť cez internet alebo skontrolovať svoj účet. V tomto prípade budete musieť počkať do rána. Upozorníme tiež, že údržby sa môžu v krajných prípadoch predĺžiť, no pevne veríme, že v tomto prípade k tomu nedôjde.

techbyte.sk

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected]

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

Odber newsletter. Každý večer súhrn najdôležitejších správ dňa do mailu.