Slovanské Noviny

24. februára 2024

K porozumeniu Čelovekom

Veles prináša mráz, potom bol Veles Mráz alebo Dedo Mráz…Verí sa, že práve zimný vzhľad Velesa sa stal základom pre vytvorenie obrazu moderného Mikuláša : dlhá biela brada, palica v ruke, teplý baranicový kožuch – tak ho videli odpradávna. Veles kráča medzi tromi svetmi.

Najčastejšie sa chodí pozrieť do Navi, či sa niekto nepoddal na tú nesprávnu cestu, temnú cestu, a pripomenie dušiam, ako sa s rozumom majú správať a nájsť svoju harmóniu. Veles je strážca Konov Vesmíru a Véd, má múdrosť a vedomosti, rozdáva duchovné a fyzické bohatstvo, učí čary a Jargu, je ochranca domácností a dobytka. V tento deň je zvykom pre deti konať hry, ísť na prechádzky, prestrieť slávnostné stoly a tráviť čas s Rodinou. 6. decembra rodiny stavajú ochranný stromček – Rodový stromček. Pri ochrannom stromčeku rodina vyrábala ochranné amulety, ktoré následne zavesili na stromček. Po sviatkoch sa ochranné amulety rozdali členom rodiny, aby ich počas celého roku chránili. Naši starí dedovia boli ešte napojení na rodovú pamäť, pretože si vyrábali vlastné ozdoby doma. Nie preto, že nemali peniaze ale cítili silu tejto rituálnej tvorby. Časom sa z ochranných amuletov( symboly, obrazy) stali vianočné ozdoby a takto nás pomaly zbavovali sily Rodu.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Šťastný deň Velesa!

Slovanské Noviny

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d