Slovanské Noviny

6. júna 2026

Slovanské Noviny

K porozumeniu Čelovekom

Večerný brífing ruského ministerstva obrany 27. apríla 2022

Ozbrojené sily Ruskej federácie pokračujú v špeciálnej vojenskej operácii na Ukrajine, o situácii informoval generálmajor Igor Konašenkov.

Vysoko presné rakety ruských vzdušných a kozmických síl zasiahli 17 vojenských objektov na Ukrajine. Medzi nimi boli zničené dve veliteľské stanovištia ukrajinských jednotiek, ako aj 15 oblastí koncentrácie živej sily a vojenskej techniky.

Operačno-taktické a armádne letectvo ruských vzdušných a kozmických síl zasiahlo 38 vojenských objektov Ukrajiny. Medzi nimi: sedem veliteľských stanovíšť, dva protilietadlové raketové systémy, jeden S-300 v oblasti Nikolajevka a jeden AKM „Osa“ v oblasti Velikaja Kamyševacha, dve opevnené oblasti, ako aj 27 miest koncentrácie živej sily a ukrajinskej vojenskej techniky. Bolo zničených viac ako 210 nacistov a 43 obrnených transportérov a vozidiel.

Tento projekt funguje len vďaka vám.
Len vďaka vašej podpore môžeme tvoriť. Nikto okrem Vás nefinancuje Slovanské Noviny. Každý dar pomáha pokryť pravidelné náklady na prevádzku, technické zabezpečenie. Ak má pre vás tento projekt hodnotu, podporte ho

Podporiť teraz
Už od 1 € • jednorazovo

Delostrelecké jednotky vykonali cez deň 309 útokov. Zlikvidované: 14 veliteľských stanovíšť, 292 miest koncentrácie živej sily a vojenskej techniky Ozbrojených síl Ukrajiny, ako aj tri muničné sklady v obciach Červonoje a Iľjičevka v Charkovskej oblasti.

Ruské systémy protivzdušnej obrany zostrelili vrtuľník Mi-24 ukrajinských vzdušných síl v oblasti Čerkaskaja Lozovaja v Charkovskej oblasti. V oblastiach Peski-Radkovskij a Borščevka boli zničené aj dve ukrajinské bezpilotné lietadlá.

Celkovo od začiatku špeciálnej vojenskej operácie bolo zlikvidovaných 141 lietadiel, 111 vrtuľníkov, 609 bezpilotných prostriedkov, 275 protilietadlových raketových systémov, 2616 tankov a iných obrnených bojových vozidiel, 297 raketometov, 1139 poľných delostreleckých zbraní a mínometov, ako aj 2426 špeciálnych vojenských vozidiel.

newsfront