Slovanské Noviny

29. novembra 2023

K porozumeniu Čelovekom

Drzá Vášáryová?! V spoločnosti momentálne rezonuje aj téma útoku extrémistického teroristického hnutia Hamas na Izrael. Izrael už stihol ohlásiť odvetné útoky, ktoré by v krajnom prípade mohli znamenať aj definitívnu porážku Hamasu a priradenie malého územia pásma Gazy pod plnú kontrolu Izraelu. Izrael konkrétne plánuje blokádu pásma Gazy, ako aj neskoršiu rozsiahlu pozemnú operáciu.

„Tak, ako sa už rok a pol ostro vyjadrujem proti vojne na Ukrajine, rovnako činím aj teraz. Útok Hamasu na Izrael, najmä na nevinných civilistov, na ktorého riziko mimochodom podľa niektorých zdrojov izraelského premiéra Netanjahua upozorňovali vopred jeho generáli, pričom on ich vysmial, že nič také sa nestane (na druhej strane, iné zdroje považujú toto prehliadnutie rizika útoku Hamasu za fatálne zlyhanie izraelských tajných služieb), je aktom, proti ktorému sa musí postaviť celý civilizovaný svet,“ vyjadril sa na sociálnej sieti bývalý predseda zahraničného výboru NR SR Marián Kéry (Smer-SD).

-> Vypočujte si Novosti Slovanských Novín za posledných 24 hodín v prac. dňoch o 18:00. <-

Drzá Vášáryová

Kéry si ďalej všimol, že podporovatelia progresívnej politiky ako Magdaléna Vášáryová sa aj napriek vážnosti situácie v Izraeli neštítia zneužívať tému vojny na útoky na voličov sociálnej demokracie, či konzervatívnych a pronárodných strán. Vášáryovej príde smiešne konkrétne to, že ľudia voliaci inak, ako ona vyžaduje, vyzývajú k mieru vo svete – či už na Ukrajine, alebo v Izraeli.

„Na svojom profile na fb nazvala všetkých ľudí, ktorí sú za mier, arogantne a zosmiešňujúco , ´Chcimirovia´. Vo svojom premúdrelom statuse sa nás všetkých, ktorí sme za mier, spýtala, či sa majú napadnutí zmieriť s okupáciou a nebrániť sa. Prípadne či by do okupantov hádzali skyvy chleba,“ pokračuje Kéry. Vášáryovej sa zároveň pýta, či sa za svoje slová nehanbí.

Izraelský profesor vidí paralely medzi Izraelom a Ruskom

Kéry sa následne rozhodol poukázať na slová izraelského profesora Efraima Inbara, ktorý je izraelským expertom na bezpečnostné a strategické otázky. Ten označil prezidenta Ukrajiny Volodymyra Zelenského za niekoho, kto ničí svoju vlastnú krajinu. Inbar zároveň poukázal na to, že Rusi nikdy neodídu z Krymu. Môže sa jednať o realistický pohľad na medzinárodnú politiku?

„Pani Vášáryová, ak čítate s porozumením, aj z poslednej odpovede chápete, že izraelský bezpečnostný expert, profesor Inbar vníma isté paralely medzi krokmi Izraela a Ruska. Čo teraz, odmietnete právo Izraela na obranu?,“ pýta sa Kéry. Upozorňuje zároveň, že každá veľmoc sa bude vždy správať ako veľmoc – teda presadzovať svoje vlastné záujmy.

Veľmoci hrajú mocenský boj

„Štáty vojnami a ozbrojenými akciami často sledujú svoje záujmy. Veľmoci o to viac. Vo väčšine prípadov pritom ide o vojnové spory, ktoré nesú znaky náhradných vojen medzi spomínanými veľmocami. A krajiny, na prvý pohľad primárne zainteresované v konflikte, sú spolu so svojimi občanmi doslova obetované. Kým jedna strana krváca, iné na konflikte zarábajú. Aj preto sa nikdy nebudem hanbiť za to, že som proti vojenským riešeniam konfliktov,“ myslí si.

ereport.sk

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d blogerom sa páči toto: