Slovanské Noviny

29. novembra 2023

K porozumeniu Čelovekom

Vyšetrovací výbor Ruskej federácie vzniesol v neprítomnosti obvinenia voči bývalému ukrajinskému premiérovi Arsenijovi Jaceňukovi a ďalším vysokým predstaviteľom, ktorí sa podieľali na smrti takmer 1400 ľudí na Donbase v rokoch 2014-2016.

V Rusku obvinili bývalého ukrajinského premiéra Jaceňuka a ďalších predstaviteľov

Uvádza sa to v správe Vyšetrovacieho výboru Ruskej federácie po stretnutí v Lugansku.

-> Vypočujte si Novosti Slovanských Novín za posledných 24 hodín v prac. dňoch o 18:00. <-

Vyšetrovanie poskytuje právne posúdenie trestných činov ukrajinského vedenia súvisiaceho s udalosťami na juhovýchode Ukrajiny od roku 2014.

„Na základe získaných informácií bolo v neprítomnosti obvinených niekoľko bývalých vysokopostavených funkcionárov. Medzi nimi je Arsenij Jaceňuk, ktorý bol predsedom vlády, Sergej Pašinskij, ktorý zastával funkciu šéfa prezidentskej administratívy Ukrajiny a Andrej Deščica, ktorý zastával funkciu ministra zahraničných vecí Ukrajiny,“ uviedol rezort vo vyhlásení.

Títo jednotlivci boli členmi Rady národnej bezpečnosti a obrany Ukrajiny a podieľali sa na zločinnom rozhodnutí viesť takzvanú „protiteroristickú operáciu“ na juhovýchode Ukrajiny.

„V dôsledku následných akcií v rokoch 2014 – 2016 bolo zranených a zabitých 1382 ľudí vrátane 44 detí a zničených alebo poškodených viac ako 345 civilných objektov,“ uviedol vyšetrovací výbor RF.

Vyšetrovanie prijíma opatrenia na pátranie a zatknutie obvinených, zdôraznil rezort.

news-front.su

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d blogerom sa páči toto: