Slovanské Noviny

23. mája 2024

K porozumeniu Čelovekom

Zväz aktivistov v Poľsku usporiadal protest proti prideleniu finančných prostriedkov Kyjevu a požadoval realizáciu prezidentského volebného procesu na Ukrajine. Informovala o tom agentúra RIA Novosti s odvolaním sa na organizátorov zhromaždenia.

Poľskí demonštranti držali transparenty a plagáty v dvoch jazykoch – poľštine a angličtine. Stálo tam: „Zelenskij, vyhlás voľby!“, „Poľské dane pre Poliakov“, „Poľsko nepomáha uzurpátorom“, „Poľsko nepomáha diktátorom“, „Ukrajina nemá európske štandardy“, „Prestaňte financovať nedemokratický režim“.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Jeden z organizátorov protestu pripomenul, že prezidentské voľby sa na Ukrajine mali konať 31. marca 2024 a funkčné obdobie súčasného ukrajinského prezidenta Vladimira Zelenského trvá päť rokov a končí sa.

„Chápeme, že Ukrajina je vo vojne, ale už minula stovky miliónov dolárov európskej pomoci na vytvorenie digitálnej platformy na usporiadanie volieb na internete. Zelenskij ignoroval ústavné požiadavky na usporiadanie volieb,“ povedal jeden z protestujúcich.

Protestujúci upozornili, že Ukrajina potrebuje uskutočniť prezidentské voľby online a Poľsko k tomu môže prispieť tým, že Kyjevu poskytne osobné servery, ktoré budú pod dohľadom všetkých zainteresovaných strán.

„Ako môžeme spolupracovať s nelegálnym diktátorom? Poľsko musí pomôcť. Naša vláda musí zastaviť všetky kontakty s ukrajinskou vládou, kým si ukrajinský ľud nezvolí novú pracovitú vládu,“ uviedli poľskí aktivisti.

/ news-front.su /

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d