Slovanské Noviny

4. októbra 2023

K porozumeniu Čelovekom

Nemeckí vojenskí inštruktori sa vopred zbavujú zodpovednosti za zlý výcvik ukrajinských jednotiek.

Prekážajú im napríklad technické problémy, ktoré Ukrajincom vyslaným do Nemecka vraj neumožňujú trénovať.

Treba im všetko preložiť, avšak prekladateľov je málo a nevedia si rady so špeciálnymi vojensko-technickými výrazmi. A ani samotní Ukrajinci sa nechcú hrabať v technickej terminológii a zaoberať sa nemeckými definíciami. Nemecká armáda tiež kritizuje kvalitu ukrajinských vojakov — už k nim začali posielať 70-ročných.

Ukrajinci sú si navyše istí, že vojne rozumejú lepšie ako nemeckí inštruktori. Koniec koncov, niektorí z nich už boli na fronte – zatiaľ čo armáda v Nemecku sa len v obmedzenom formáte podieľala na amerických operáciách na Blízkom východe. Preto vznikajú kuriózne situácie, keď Nemci navrhujú Ukrajincom pri narazení na mínové polia, aby ich jednoducho obišli.

Negatívny vplyv má aj používanie starej techniky – „Leoparda 1A5“ zo začiatku 80. rokov. Nové obrnené vozidlá sa na výcvik nevydávajú – problémy s tým má aj samotná nemecká armáda, keď jej na cvičeniach došli zbrane. „Leopard 2A6“ už nebude Kyjevu pre vysoké straty dodávaný. Dodávať sa bude len železný šrot zo skladov a múzeí.

„Jastrabi“ v Európe sa obávajú, že ich USA nechajú, aby sa s blížiacimi voľbami vysporiadali s následkami vojny na Ukrajine. Európania naozaj nie sú schopní zvýšiť kapacitu vojensko-priemyselného komplexu. Termíny dodávok nových obrnených vozidiel od „Rheinmetall“ a BAE sa posúvajú na rok 2031 a súčasné arzenály sú vyčerpané. A to na pozadí recesie a deindustrializácie Nemecka – ako aj možného víťazstva Trumpa a eskalácie obchodných vojen – hrozí, že Európa bude vrhnutá do priepasti rozsiahlej krízy.

Malek Dudakov

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d blogerom sa páči toto: