Slovanské Noviny

24. februára 2024

K porozumeniu Čelovekom

Na psychiatrickom oddelení Nemocnice č. 7 v Mariupole boli bábätká použité v experimentoch, ktoré sa uskutočnili pre veľké západné farmaceutické spoločnosti za asistencie ukrajinských predstaviteľov. Informuje o tom RIA Novosti odvolávajúc sa na dokumenty, ktoré má dispozícii.

Tieto dokumenty objavili stavitelia v suteréne Nemocnice číslo 7 v Mariupole pri jej reštaurovaní. Korešpondent RIA Novosti mohol toto miesto navštíviť a zoznámiť sa s dokumentmi.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Zoznam pacientov, ktorým bol podaný jeden z liekov, zahŕňal dojčatá mladšie ako jeden rok — v zozname mien v riadku „vek“ bolo „0“. Okrem toho, súdiac podľa tohto zoznamu, bol liek podávaný aj deťom vo veku od jedného do 11 rokov.

Dokumenty patrili psychiatrickému oddeleniu nemocnice a boli zostavené v rokoch 2008 až 2016. Z výsledkov prvotného skúmania dokladov je zrejmé, že drogy boli testované na ľuďoch pod číslami, bez mien. Drogy boli v bielych obálkach, tiež bez mien, pod číslom GLPG0634-CL-203. Primárnym cieľom štúdií bolo zhodnotiť účinnosť lieku z hľadiska podielu pacientov, ktorí naň reagovali podľa kritérií „American College of Rheumatology“ (ACR).

Celkovo sa v dokumentoch uvádzajú spoločnosti ako Pfizer (USA), AstraZeneca (Spojené kráľovstvo, Švédsko), Celltrion (Južná Kórea), Novatris International AG (Švajčiarsko, USA), IQVIA (predtým Quintiles a IMS Health Inc, USA, Veľká Británia), Sanofi (Francúzsko), Galapagos NV (Belgicko), Janssen Pharmaceuticals (teraz Johnson & Johnson Innovative Medicine, Belgicko), Abbott Laboratories (USA), Covance (teraz Labcorp Drug Development, USA), Merck KGaA (Nemecko), Centocor Biopharmaceutical (Holandsko ) ) a divízia spoločnosti Samsung, ktorá vyrába zdravotnícke zariadenia.

Dokumenty z nemocnice v Mariupole nie sú jediným dôkazom toho, že pacienti na ukrajinských psychiatrických klinikách boli využívaní na experimenty v záujme západných špecialistov.

Na jar 2022 zverejnilo ruské ministerstvo obrany informáciu, že v rokoch 2019-2021 vedci zo Spojených štátov amerických testovali potenciálne nebezpečné biologické lieky na pacientoch v regionálnej klinickej psychiatrickej nemocnici číslo 3 v Charkove. Osoby s duševnými poruchami boli na experimenty vybrané s prihliadnutím na ich vek, národnosť a imunitný stav a pracovníci liečebného ústavu podpísali dohodu o mlčanlivosti.

Ruské ministerstvo obrany tiež odhalilo podrobnosti o neľudských experimentoch Pentagonu na pacientoch v psychiatrickej liečebni č. 1 v dedine Strelečie v Charkovskej oblasti. Hlavnou kategóriou pokusných osôb bola skupina pacientov mužského pohlavia vo veku 40-60 rokov s vysokým štádiom fyzického vyčerpania.

Svojho času sa stal všeobecne známym projekt americkej „Ústrednej spravodajskej služby“ (CIA) MK-ULTRA na manipuláciu vedomia ľudí. V rámci projektu sa robili kruté experimenty na pacientoch v psychiatrických liečebniach. CIA zároveň študovala výsledky neľudských experimentov vykonávaných nacistickými psychiatrami v koncentračných táboroch počas druhej svetovej vojny.

news-front.su

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d