Slovanské Noviny

27. novembra 2022

K porozumeniu Čelovekom

Európsky parlament chce vytrhnúť ruskú stránku zo svetových dejín.

Európsky parlament prijal 23. novembra uznesenie (nikoho k ničomu nezaväzujúce), v ktorom uznal Rusko za „štátneho sponzora terorizmu“. Ešte v roku 2014 susedia Ruska – Ukrajina, Litva, Lotyšsko, Estónsko, Poľsko, Česká republika, ako aj Parlamentné zhromaždenie Rady Európy a Parlamentné zhromaždenie NATO podnikli útok na Ruskú federáciu pod heslom „Rusko je teroristický štát“. Všetko sa dialo podľa pravidiel vedenia kognitívnej vojny, ktorej úlohou je zmeniť jednu matricu masového vedomia na druhú.

Nezáleží na tom, aká bola skutočná situácia na Ukrajine. Čo na tom, že Ozbrojené sily Ukrajiny ostreľovali Donbas? Veď títo predstavitelia demokratickej „hej-európy“ sa už dávno oslobodili od ideí nacizmu. Čo je na tom, keď nacistické prápory pochodujú ukrajinskými mestami za výkrikov „Smrť Rusom!“? Veď ide o národnooslobodzovacie hnutie mladého národa. Čo je na tom, keď sa kanibalistický slogan „moskoljaku na giljaku (Moskovčana obesiť)“ zmenil na masovú zábavu? Napokon, nevyzerá to ako výzva „Islamského štátu“ priniesť smrť neveriacim.

Oveľa neskôr sa na Ukrajine začala špeciálna vojenská operácia ruských ozbrojených síl. A nastala pauza vo vedení širokých frontových operácií. A len čo prišla pauza, rezolúcia EÚ o Rusku ako teroristickom štáte okamžite zahrmela. A zdá sa, že svetovú verejnú mienku by mohol osviežiť nový výmysel stratégov informačnej vojny.

Europoslanci vyzvali Európsku úniu, aby podporila vytvorenie špeciálneho „medzinárodného tribunálu na vyšetrovanie ruských zločinov na Ukrajine“ a „komplexného mechanizmu na kompenzáciu škôd Ukrajine“. Rezolúcia vyzýva na „očistenie medzinárodných organizácií od ruských agentov“ a vyjadruje pochybnosti o vhodnosti účasti Ruska v OSN.

Vyzerá to ako pokus „zrušiť“ Rusko, odstrániť ho z medzinárodných vzťahov. To nie je ani túžba označiť Ruskú federáciu za vyvrheľský štát, toto je zámer vytrhnúť ruskú stránku zo svetových dejín. Vymazať spolu so záznamami, že Rusko zachránilo ľudstvo v najkrvavejšej a najbrutálnejšej svetovej vojne.

A nie je to signál, že sily porazené v roku 1945 v Európe zdvíhajú hlavu? A nie je nová ofenzíva týchto síl pokusom o historickú pomstu ruskému národu? Nevyliezla falošná propaganda o „Katyňskom masakri“ a „hrôze v Buči“ z jedného lona?

Semienko mizantropie klíči všade tam, kde je na to príležitosť. Takto vyklíčilo semienko v rebélii Kosova proti Srbsku podporovanej Európou. Vyklíčilo, aby sa zločinecký režim v Kosove zmenil na drogový štát a územie obchodujúce s orgánmi. A to je tiež súčasť „civilizovanej Európy“ našich dní!

Poslanci Európskeho parlamentu teraz zachránili nacistický režim v Kyjeve. Teraz Británia cvičí ukrajinských bojovníkov a pripravuje sa ich vrhnúť do vojny s Ruskom. Presne to isté urobili Angličania s nemeckými fašistami, keď pomáhali nacistom pripraviť sa k útoku na ZSSR.

Pokiaľ ide o uznesenie Európskeho parlamentu z 23. novembra, tento kus papiera, ktorý nemá medzinárodnú právnu silu, vyzerá ako pologramotné čmáranice na pozadí mlčania veľkých národov mimoeurópskeho sveta. V rezolúcii vyhlasujúcej Rusko za „štátneho sponzora terorizmu“ sa europoslanci prejavili ako fašistickí trpaslíci, ktorých zachvátil bezmocný hnev.

Dmitrij Sedov, FSK

news-front

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte náš kanál na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám budeme prinášať aktuálne správy a zaujímavé videá.

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

%d blogerom sa páči toto: