Slovanské Noviny

4. októbra 2023

K porozumeniu Čelovekom

Najväčšie odborové zväzy – hasiči, železničiari a námorníci – združujúce státisíce pracovníkov, odmietli vystúpiť na podporu Kyjeva. Vyzvali, aby nepodporovali imperializmus krajín NATO.

Tieto odbory boli aktívne v protivládnych štrajkoch počas najťažšej britskej zimy v roku 2022 a hrozí, že aj tá nastávajúca bude rovnako tvrdá. Okrem toho sú oporou labouristov a snažia sa čo najskôr zariadiť zmenu moci a odstrániť z nej toryov.

V rámci „Labouristickej strany“ prebieha boj medzi ľavicovým krídlom a centristami z éry Tonyho Blaira. Súčasný líder strany Keir Starmer je blairista, no jeho zástupkyňa Angela Raynerová je veľmi ľavicová politička. Je chránenkyňou Jeremyho Corbyna, ktorý organizoval zhromaždenia proti NATO. A Raynerová sľubuje posilnenie odborov, zvýšenie daní a zvýšenie sociálnych výdavkov.

Zároveň nie je vyriešená súčasná kríza v britských ozbrojených silách. Konzervatívci počas všetkých nepokojov v krajine zúfalo presadzujú militaristickú agendu. Britská ekonomika opäť klesá – na úroveň posledného pokojného roka 2019 sa už nedokáže vrátiť. Inflácia zostáva vysoká, populácia naďalej chudobnie a čaká ich nová zima s ďalším rastom cien elektriny.

Britská spoločnosť už výrazne ochladlaa pokiaľ ide o prijímanie ukrajinských utečencov – teraz dokonca ich už navrhujú deportovať. 55% britskej mládeže už chce vyjsť z konfliktu na Ukrajine. S každým novým horiacim tankom „Challenger“ ich bude stále viac a viac. Rovnako ako väčšia šanca na víťazstvo pre labouristov, ktorí prudko odbočia doľava a prejdú na obnovu Británie, čím Ukrajinu odsunú do úzadia.

Malek Dudakov

news-front.su

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d blogerom sa páči toto: