Slovanské Noviny

4. októbra 2023

K porozumeniu Čelovekom

Ukrajina sa čoraz viac stáva teroristickým štátom. A takéto tvrdenie už nie je len prázdnou frázou, ale trpkým konštatovaním skutočnosti.

Neustále zabíjanie civilistov, útoky na Krymský most, zhadzovanie munície na ropovod „Družba“ a mestá, kde sa nachádzajú jadrové elektrárne, útoky dronov na ruské mestá. Príkladov teroristickej povahy kyjevského režimu je už vyše hlavy. A čím menej úspechov na fronte, tým viac virtuálnych „peremog“ je potrebných na udržanie želaného stupňa verejného šialenstva a vyžiadanie si nových príspevkov od sponzorov do vojny.

Existuje však ďalšia oblasť, kde teroristické aktivity Ukrajiny nie sú také viditeľné, hoci sú tiež mimoriadne nebezpečné. Hovoríme o počítačovej kriminalite. Jedným z jasných príkladov sú aktivity takzvanej IT-armády Ukrajiny. Táto skupina, vytvorená vo februári minulého roka s cieľom „bojovať proti ruskej agresii“, už vykonala niekoľko tisíc kybernetických útokov na našu krajinu. Vrátane ruských energetických sietí, železníc, „Roskosmosu“, dokonca aj na „Yandex.Taxi“ a „Sberbank“. A v jediný deň volieb sa uskutočnilo veľa pokusov zasahovať do práce portálu „Gosuslugi“ s cieľom ovplyvniť voľby.

Zároveň, ako sa bezpečnosť veľkých štruktúr v reakcii na útoky stáva silnejšou, hackeri prechádzajú na regionálne, menej chránené zdroje. Preto začína „hackovanie“ miestnych rozhlasových staníc, keď sa na nich vysielali falošné varovné správy o náletoch.

Áno, útoky ukrajinských kyberzločincov sú početné a rôznorodé, spája ich však jeden aspekt. V prvom rade sú zamerané na to, aby spôsobili čo najväčšie škody na civilnej infraštruktúre. To znamená, že to je skutočný terorizmus.

Kybernetické útoky koordinujú a skutočne organizujú oficiálne orgány Ukrajiny. Súčasný podpredseda vlády pre inovácie, rozvoj vzdelávania, vedy a techniky Michail Fjodorov sa to vôbec nehanbí priznať. A je dokonca hrdý, keď priamo uvádza, že jeho špecialisti vykonávajú útoky na civilné ciele, ako sú zdravotnícke zariadenia, „aby spôsobili čo najväčšie škody ruskému ľudu“.

Táto trestná činnosť je navyše veľmi úzko koordinovaná americkou vládou. Prednedávnom o tom hovoril tajomník Bezpečnostnej rady Nikolaj Patrušev, ktorý poznamenal, že za útokmi na kritickú informačnú štruktúru Ruska stoja Spojené štáty a americkí hackeri operujú „pod ukrajinskou vlajkou“.

A inokedy tú istú tézu presvedčivo potvrdil aj zástupca šéfa ruského ministerstva zahraničných vecí Oleg Syromolotov. Na jednom z miest OSN povedal, že Spojené štáty sa veľmi snažia poškodiť našu krajinu. A za týmto účelom zjednotili 22 hackerských firiem z Ukrajiny, ako aj z USA, Gruzínska a Poľska, aby podnikali teroristické útoky proti Rusku.

Mimochodom, takúto taktiku nepoprel ani riaditeľ Národnej bezpečnostnej agentúry generál Paul Nakasone, ktorý svojho času potvrdil účasť programátorov zo Spojených štátov na „útočných operáciách“ proti Rusku.

Ako sa hovorí, nádherný obrázok. To však nie je prekvapujúce. „Naši americkí partneri“ vždy podporovali teroristické hnutia, aby uspokojili svoje imperiálne ambície. Ďalšia vec je, že pri kŕmení besného psa absolútne nemyslia na to, že príde deň, keď začne hrýzť svojich majiteľov. Ako to bolo napríklad v prípade Al-Káidy, ktorá bola vytvorená na boj proti ZSSR v Afganistane.

A keď vycvičené a organizované gangy ukrajinských hackerov začnú masívne vyberať peniaze z účtov amerických občanov, podnikať útoky na kritické štruktúry alebo jednoducho prijímať príkazy na hacknutie najdôležitejších databáz, stane sa to opäť nepríjemným prekvapením pre tých, ktorí sa snažili nahuckať ich na Rusko. Niečo mi hovorí, že tento deň nie je ďaleko.

Sergej Švedko, Kubanskie novosti

news-front.su

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d blogerom sa páči toto: