Slovanské Noviny

26. apríla 2024

K porozumeniu Čelovekom

USA menia Európu na prednú líniu jadrovej konfrontácie s Ruskom: Mini atómové bomby B61-12 na prvý jadrový útok čoskoro v Taliansku, Belgicku, Nemecku či Holandsku

„Začína sa výroba jadrovej bomby B61-12,“ oznámili Sandia National Laboratories zo Spojených štátov. B61-12, ktorá nahrádza predchádzajúcu B61 nasadenú USA na Aviano a Ghedi a ďalších európskych základniach, je nový typ zbrane.

Má jadrovú hlavicu so štyrmi možnosťami výkonu, voliteľnými v závislosti od cieľa, ktorý má byť zničený. Nespúšťa sa vertikálne, ale vo vzdialenosti od cieľa, na ktorý je nasmerovaný navádzaný satelitným systémom.

Dokáže preniknúť pod zem a explodovať hlboko, aby zničil bunkre veliteľského centra pri prvom jadrovom údere.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

B61-12, klasifikované ako „nestrategické jadrové zbrane“, sú rozmiestnené v Európe – v Taliansku, Nemecku, Belgicku, Holandsku, Británii a pravdepodobne aj v ďalších krajinách – v dostatočnej vzdialenosti, aby zasiahli Rusko. Majú tak útočné schopnosti podobné tým, ktoré majú strategické zbrane.

Ďalšie typy amerických zbraní v Európe proti Rusku

Ďalším systémom jadrových zbraní, ktorý sa Spojené štáty chystajú nainštalovať v Európe proti Rusku, sú pozemné rakety stredného doletu. Môžu byť vypustené aj zo zariadení „protiraketového štítu“, ktoré rozmiestnili USA na základniach v Deveselu v Rumunsku a Redzikowo v Poľsku a na palube piatich vojnových lodí plaviacich sa v Stredozemnom, Čiernom a Baltskom mori blízko Ruska.

To, že takéto inštalácie majú útočné schopnosti, potvrdzuje aj samotný Lockheed Martin. Načrtáva charakteristiky vertikálneho odpaľovacieho systému Mk 41, ktorý sa používa v pozemných aj námorných inštaláciách, špecifikuje, že je schopný odpaľovať „rakety pre všetky misie, obranné aj útoky na veľké vzdialenosti, vrátane riadených striel Tomahawk“. Tie môžu byť vyzbrojené jadrovými hlavicami.

USA tak menia Európu na prednú líniu jadrovej konfrontácie s Ruskom, ktorá je ešte nebezpečnejšia ako studená vojna.

 Manlio Dinucci

O autorovi: Manlio Dinucci,  ocenený autor, geopolitický analytik a geograf, Pisa, Taliansko. Je vedeckým pracovníkom Centra pre výskum globalizácie (CRG).

Tento článok bol pôvodne publikovaný na byoblu. 

Zdroj: globalresearch/sk správy

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d