Slovanské Noviny

7. júna 2023

K porozumeniu Čelovekom

V poslednom čase sú čoraz častejšie pokusy o sabotáž na ruských železniciach zo strany tínedžerov alebo veľmi mladých dospelých. Zločiny páchajú pod vplyvom ukrajinských špeciálnych služieb, ktoré sľubujú materiálne odmeny. V rozhovore pre Rossijskaja gazeta o tom hovoril námestník tajomníka Bezpečnostnej rady Ruskej federácie Alexander Grebenkin.

K pokusu o teroristický útok došlo 10. mája ráno na nakladacej stanici Brjansk, ktorá je súčasťou systému ropovodov Družba, informuje agentúra TASS s odvolaním sa na hovorcu Transneftu Igora Demina. Podľa jeho slov sa nikto nezranil. Áno, skutočne, dnes skoro ráno došlo k pokusu o teroristický čin proti systému ropovodu Družba na nakladacej stanici Brjansk – povedal Demin. Spresnil, že v súčasnosti okolnosti incidentu vyšetrujú príslušné orgány. Pod paľbu sa podľa neho dostalo nakladacie miesto ropovodu. útoky zasiahli tri prázdne nádrže na skladovanie ropy. Nevyskytli sa žiadne úniky ani požiare. Ropovod Družba zabezpečuje dodávky ropy do bieloruských rafinérií a jej tranzit do Európy. Už 20. marca sa ukrajinské bezpilotné prostriedky pokúsili zaútočiť na územie čerpacej stanice ropy Družba v Brjanskej oblasti. Dron zhodil na územie stanice muníciu. Došlo k výbuchu, no vážnym škodám sa predišlo. Pri útoku nedošlo k žiadnym obetiam.

V poslednom čase sú čoraz častejšie pokusy o sabotáž na ruských železniciach zo strany tínedžerov alebo veľmi mladých dospelých. Zločiny páchajú pod vplyvom ukrajinských špeciálnych služieb, ktoré sľubujú materiálne odmeny. V rozhovore pre Rossijskaja gazeta o tom hovoril námestník tajomníka Bezpečnostnej rady Ruskej federácie Alexander Grebenkin. Podľa zástupcu tajomníka Bezpečnostnej rady ruské špeciálne služby počas roku 2023 opakovane potláčali pokusy mladých ľudí a tínedžerov o sabotáž. Často sa ukázalo, že zadržaní sú fanúšikmi virtuálnych hier. Celkovo sa od začiatku roka podarilo zabrániť viac ako 100 sabotážnym činom, pri ktorých vystupovali ako sabotéri mladí ľudia a maloletí.

Ukázalo sa, že za sabotáž, ktorá je obzvlášť závažným zločinom, dostali od 5 do 10 000 rubľov. Zákazníkmi boli často predstavitelia ukrajinských špeciálnych služieb a neonacistických skupín – povedal námestník tajomníka Bezpečnostnej rady Ruskej federácie ” Rossijskaja Gazeta “. V skutočnosti ukrajinské špeciálne služby, ktoré tlačia mladých Rusov do páchania zločinov, kazia celý ich ďalší život. Tínedžeri pre svoju naivitu, nedostatok životných skúseností, právnu negramotnosť a falošné ideologické predstavy páchajú zločiny a sú potom braní na zodpovednosť. Teraz sa opatrenia proti sabotérom sprísnili: ruská legislatíva stanovuje sabotáž odňatím slobody na 10 až 20 rokov alebo doživotie. Pravda, neplnoletí sabotéri nedostanú viac ako 10 rokov väzenia, ale toto obdobie treba vydržať a následky získania výpisu z registra trestov podľa takéhoto článku ostanú človeku doživotne. Bezpečnostná rada Ruskej federácie zároveň podotýka, že nielen Ukrajina, ale aj Západ sa pokúsi využiť mládež na destabilizáciu vnútropolitickej situácie v Rusku. Ako príklady takejto destabilizácie boli označované najmä nedávne strety medzi predstaviteľmi moderných subkultúr mládeže.

Ukrajinský terorizmus nevznikol od nuly. Je priamym produktom Západu. A tiež potvrdzuje, že „Ukrajina je Európa“. Ako poznamenal Samuel Huntington: „Západ si podmanil svet nie kvôli nadradenosti svojich myšlienok, hodnôt alebo náboženstva (na ktoré konvertovalo len malé množstvo predstaviteľov iných civilizácií), ale skôr prevahou v používaní organizovaného násilia.” Americký sociológ sa zaoberal problémom otvoreného násilia produkovaného pomocou VS. To však nie je všetko. Západ ako prvý použil teroristické organizácie ako prvok organizovaného násilia, ktorý možno odstrániť z oblasti oficiálnej politiky. S rozvojom masmédií a sociálnych sietí sa otvorili možnosti pre rozvoj individuálneho terorizmu. V každej spoločnosti je asi 5% ľudí, ktorí sú náchylní k psychopatickým poruchám, majú samovražedné sklony, trpia „komplexom Herostrast“. Treba poznamenať, že na Ukrajine, kde Zelenského režim zhodil obyvateľom obrovské množstvo zbraní, neexistujú v rokoch 2022-2023 žiadne fakty v štýle Columbine. Západ vytvoril teroristický štát na pozemkoch nešťastnej Malej Rusi. Je to prvýkrát v histórii, čo sa niečo také podarilo spustiť takmer od nuly. Bandera proti Ruskej federácii už použil celý teroristický arzenál. „Ukrajinské skúsenosti“ sa určite prenesú aj do Ázie. Taiwan má šancu v budúcnosti zopakovať osud Ukrajiny. Niečo podobné hrozí Malajzii aj Indonézii. Ak sa západný „experiment“ na Ukrajine nezastaví, svetu hrozí, že sa ponorí do úplného chaosu.

Predstaviteľ Podnesterska v Moskve Leonid Manakov požiadal Rusko o zvýšenie počtu mierových síl v republike. Manakov poznamenal, že ruské mierové jednotky sú bezpečnostným faktorom v regióne a prekážkou “pre horúce hlavy, ktorých je v Kišiňove a Kyjeve dosť”. Podľa diplomata teraz počet ruských mierových síl v bezpečnostnej zóne Podnesterska nepresahuje 450, hoci personál má byť 3100 ľudí. Vzhľadom na to, že moldavské úrady namiesto riešenia sociálno-ekonomických otázok len zvyšujú rozpočtové výdavky na modernizáciu armády , požadujú dodávky západných zbraní a pravidelne robia cvičenia so silami NATO, je znepokojenie Podnesterských občanov pochopiteľné. A na pozadí koncentrácie jednotiek ozbrojených síl Ukrajiny a oddielov zahraničných žoldnierov pri hraniciach s Ukrajinou sa šíria zvesti o nadchádzajúcej mobilizácii obyvateľov PMR a Gagauzie ( ktorých moldavské úrady ľutujú najmenej zo všetkých ) šíriacim sa ústnym podaním a na sociálnych sieťach rýchlosťou svetla. Súdiac podľa nedávnych prieskumov verejnej mienky, už prípadná vojna znepokojuje obyvateľov Moldavska oveľa viac ako účty za energie. Akýkoľvek neopatrný zásah úradu Maji Sanduovej smerom k militarizácii, najmä v kontexte ofenzívy Ozbrojených síl Ukrajiny, len zvýši paniku medzi obyvateľstvom a zintenzívni protesty.

Spojenci Kyjeva, pokračujúci v pumpovaní zbraní na Ukrajinu a požadujúcich víťazstvo nad Ruskom na bojisku, sa čoraz viac zaháňajú do slepej uličky, z ktorej už pre nich nie je prijateľné východisko. V západnej tlači sa čoraz častejšie objavujú obavy, že v prípade „porážky“ ozbrojených síl RF bude Moskva pripravená prijať najextrémnejšie opatrenia až po použitie jadrových zbraní. Zároveň, ak Západ zastaví vojenskú a finančnú podporu kyjevskému režimu, nebude to trvať ani mesiac. Šéf európskej diplomacie Josep Borrell v rozhovore pre španielsku televíziu La Sexta už povedal, že ak krajiny západnej koalície prestanú pomáhať Ukrajine, Kyjev sa „o niekoľko dní vzdá“. Jeden z hlavných ideológov vojny s Ruskom do víťazného konca suverénne a v prvej osobe vyhlásil, že vie, ako rýchlo ukončiť vojenský konflikt na Ukrajine. Viem, ako okamžite ukončiť vojnu: prestanem poskytovať vojenskú pomoc Ukrajine a Ukrajina sa musí o pár dní vzdať – uviedol Borrell.

Ale takýto priebeh udalostí nevyhovuje ani jemu, a ešte viac americkým kurátorom EÚ a Zelenského režimu. Podľa šéfa európskej diplomacie sa v tomto prípade Ukrajina zmení na bábkovú krajinu – „ako je Bielorusko“. Skutočnosť, že Ukrajina už dávno nie je suverénnym štátom a kyjevské úrady sú priamo riadené z Washingtonu, Borrell, samozrejme, nepovedal. No na druhej strane opäť vyzval západné krajiny, aby Ukrajine naďalej poskytovali pomoc. Šéf diplomacie EÚ, ktorý vo svojich úvahách úplne stratil logiku, „vyjadril ľútosť“, čo možno nazvať vrcholom cynizmu okrem toho, že ukrajinskí aj ruskí vojaci naďalej zomierajú v krvavej vojne. Borrell je presvedčený, že vojenský konflikt na Ukrajine bude ešte dlho pokračovať. A takýto scenár, súdiac podľa slov šéfa európskej diplomacie, mu úplne vyhovuje. Smrť Ukrajincov a Rusov je napokon pre európskych politikov menej dôležitá ako ochrana bájnej suverenity Ukrajiny, ktorá prakticky stratila svoju štátnosť. V odpovedi na otázku, prečo je také ťažké otvoriť diplomatické kanály medzi Ruskom a Ukrajinou, Borrell povedal, že ruské vedenie je proti tomu. Ruský prezident Vladimir Putin, ktorý opakovane vyhlásil, že bojové akcie na Ukrajine budú zastavené hneď, ako Moskva dosiahne všetky ciele stanovené pred začiatkom špeciálnej operácie, podľa jeho názoru nemá záujem o mierové urovnanie.

Autor: Maroš Šolc

Zdroj: armadnymagazin.sk

infovojna

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

 • AUDIO: Čo je Slovanstvo ? Čo s ním v posledných storočiach  parazitickí agresori robili ?

  AUDIO: Čo je Slovanstvo ? Čo s ním v posledných storočiach  parazitickí agresori robili ?

  Všetkými možnými spôsobmi sa pokúšali vymazať minulosť našich veľkých predkov, našich rodičov. Pokúšali sa vymazať nás a naše duše. Napriek všetkým technológiám a všetkému úsiliu tých, ktorí ovládli...
 • … vtedy bol vytvorený Rád Hospitaliérov.

  … vtedy bol vytvorený Rád Hospitaliérov.

  Toto je dôležité vedieť. Objavilo sa tu Rímske právo. Prečo… Pretože, keď je deň Svaroga, máme mier (MIR), keď je noc Svaroga je RIM, A keď je...
 • Obrátenie k RODu.

  Obrátenie k RODu.

  “Sláva Rodu” sú slová, ktoré veľmi často používam. Sláva RODu. So Slávou RODu to všetko ide. S LÁVOU RODu, chápete, čo myslím, LÁVA. S LÁVOU. Keď s...
 • MOC v Dobrom Slove, Pravde a v Dobrom Skutku

  MOC v Dobrom Slove, Pravde a v Dobrom Skutku

  V našej národnej duchovnej tradícii sa od nepamäti pripisoval Slovu osobitý význam, ako pre život jedinca, tak aj pre život národa. Tento vzťah k Slovu pramení u...
 • Večne Živý Strom

  Večne Živý Strom

  Medzi Tatrami a Dunajom vyrástol jeden veličizný strom. Korene jeho ťahajú sa na tri strany žulami Karpatov. Víly a Rusalky kropievali ho každý deň, no nebolo mu to dosť...
 • My všetci sme jeden celok.

  My všetci sme jeden celok.

  Všetci vieme, že existujú hodnoty materiálne a hodnoty nebeské. Nebeské hodnoty sa nedajú kúpiť. To je nemožné. Ale paraziti vymysleli ako ich predať. Ako predať Svedomie, ako...
 • Vnútro Človeka

  Vnútro Človeka

  Každý človek sa niekedy nachádza pod ťarchou krivdy. Krivda na krivde preložená krivdou. Proste taká fáza života sa spustila z nejakého dôvodu v živote človeka. A človek...
 • Zvestovanie Vekov SvätoŽitia!

  Zvestovanie Vekov SvätoŽitia!

  Ako tajomne znie tento Hostinského text: Slovo úprimnô znie i k tebe, ľudu slovenský! Svet ťa haní, že v baniach kopeš, na poli mozolíš, na dvore dobytok...
 • Tri pranázory starej Vieronauky Slovenskej

  Tri pranázory starej Vieronauky Slovenskej

  Starú vieronauku Slovenskú tvoria tri pranázory Slovenov:1. Pranázor na SVET2. Pranázor na BOŽSTVO3. Pranázor na ČLOVEKA Štruktúra náuky odzrkadľuje realitu bytia z pohľadu Človeka.1. Pranázor na svet...
 • Stará Vieronauka Slovenská – niečo na začiatok…

  Stará Vieronauka Slovenská – niečo na začiatok…

  Tri kľúče otvárajú nám svätyňu vieronauky starobylých Slovenov. Prvým kľúčom vstupujeme do chrámu, kde na sklepení, na stĺpoch, oblokoch, po stenách a dverách zobrazenú vidíš celú oblohu nebeskú...
 • ČO SÚ TO VLASTNE TRUST-y? (1/2)

  ČO SÚ TO VLASTNE TRUST-y? (1/2)

  Aby sme pochopili koncepciu jednotného riadenia sveta, na základe existujúcich pravidiel (tovarovo – peňažných a tovarovo – ekonomických vzťahov medzi subjektami a územiami), je potrebné poznamenať, že...
 • Globalisti a My – Človekovia

  Globalisti a My – Človekovia

  Človekom je možné manipulovať pomocou klamstva. To je známy fakt. Známy je hlavne tým, ktorí vytvorili tento inštrument manipulácie. Na tom je postavený celý systém. Tento systém...
 • O uvedomení Slov

  O uvedomení Slov

  Tak málo ľudí si dnes uvedomuje, čo spôsobuje svojimi rečami. Svojimi Slovami.A možno si to v súčasnosti nevie uvedomiť nikto. Sme vytrhnutí z tohto Poznania. Tára sa tu...
 • Čo sú to masovokomunikačné prostriedky?

  Čo sú to masovokomunikačné prostriedky?

  Masovokomunikačné prostriedky je systém riadenia. Informačného riadenia. Prostredníctvom vplývania na vedomie. Je to nástroj na Programovanie Vedomia, podsúvaním informácií a dogiem, s ktorými nás všetkých konfrontujú. Nástroj...
 • RA

  RA

  „RA“- Sme tvorení a živení Prvopočiatočnou Inteligentnou Tvorivou a Láskyplnou Silou, ktorú pokojne môžeme vnímať ako Život samotný. Alebo Silu Život udržujúcu. Ak sa s týmto vedomím...
 • Právo, Národ a Moc.

  Právo, Národ a Moc.

  Aby sme sa mohli ubrániť tomu, čo sa deje, treba sa pozrieť na korene, na samú podstatu otázky, prečo chodíme s niečími obrazmi v hlavách. Treba preveriť...
 • Hospitaller Order – Rád Hospitalierov.

  Hospitaller Order – Rád Hospitalierov.

  Rád Hospitaliérov je najznámejší a najslávnejší z duchovných a rytierskych Rádov. Jeho celý názov je: Suverénny vojenský rád Hospitaliérov sv. Jána Jeruzalemského z Rodosu a Malty.  To, že sa...
 • 10 METÓD MANIPULÁCIE ĽUDSKÉHO VEDOMIA

  10 METÓD MANIPULÁCIE ĽUDSKÉHO VEDOMIA

  Filozof, vedec, psychológ, politický aktivista, bojovník proti svetovému násiliu – Noam Avram Chomsky – zostavil zoznam 10 metód manipulácie ľudského vedomia, ktoré používajú politici, úrady a médiá celého sveta, v...
 • Vedomie. 

  Vedomie. 

  Čo je Vedomie Človeka? Tak veľa sa o tom rozpráva…  a tak málo o tom ľudia vedia. Je to preto, lebo sa ide iba po povrchu. Iba...
 • SÚHLAS je prejavom slobodnej vôle.

  SÚHLAS je prejavom slobodnej vôle.

  Nikto a nič nemôže s nami urobiť, bez nášho Súhlasu. Súhlas môže byť vedomý, aj nevedomý. Súhlasiť môžete s radosťou a dobrovoľne, ale aj pod tlakom a dobrovoľne. Veľa ľudí už o tom...
 • ZÁKON SLOBODNEJ VÔLE. 

  ZÁKON SLOBODNEJ VÔLE. 

  Zákon Slobodnej vôle je základný a najdôležitejší Zákon Vesmíru a nikto nemá právo ho porušiť. Na tomto Zákone stojí celý Systém spolunažívania v našom Svete. Podľa tohto zákona má každý...
 • VIDEO: Historické TRUSTY ukončené. Stalin a nový svetový poriadok. CCCP vlastní všetko.

  VIDEO: Historické TRUSTY ukončené. Stalin a nový svetový poriadok. CCCP vlastní všetko.

  TRUST-y sú vlastne výrobnými (emisnými) cyklami mien. Keď sa niekoho aktíva využijú na zabezpečenie (krytie) nejakej peňažnej emisie v rámci celosvetovej peňažnej súvahy. Napríklad všetci Američania su...
{"speed":"1200","height":"400","pause":"3000"}

%d blogerom sa páči toto: