Slovanské Noviny

5. februára 2023

K porozumeniu Čelovekom

Ak by “ukrajinský príbeh” nebol dosť škaredý, pokračuje ďalej na ešte temnejšiu stranu. Je otázne, ako dlho budú Američania veriť línii, že financovanie vojny na Ukrajine povedie k dobrému výsledku. Jedného dňa sa na to, čo sa deje na Ukrajine, možno bude spätne pozerať ako na strašný omyl, lož a chybný krok, ktorý do veľkej miery zorganizovala Amerika a “Obamova/Bidenova politická mašinéria”, konštatuje vo svojom komentári (ktorého preklad vám prinášame) Bruce Wilds.

Americký senátor Bernie Sanders v utorok, bohužiaľ, súhlasil s tým, že na základe pomerne silného tlaku Bieleho domu stiahne z hlasovania v Senáte takzvanú rezolúciu o vojnových právomociach v Jemene. Tento kľúčový návrh zákona by obmedzil vojenskú angažovanosť USA vo vojnou zmietanom Jemene a opätovne potvrdil vojnovú právomoc Kongresu. Ako poznámka pod čiarou sa objavila informácia, že prezident Joe Biden by v prípade schválenia zákona s najväčšou pravdepodobnosťou tento návrh vetoval. Predstavitelia Bieleho domu uviedli, že návrh zákona “by mohol skomplikovať úsilie o podporu Ukrajiny v jej vojne proti Rusku”.

Nedávno ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v telefonickom rozhovore “poďakoval” prezidentovi Joeovi Bidenovi za “bezprecedentnú obrannú a finančnú pomoc, ktorú USA poskytujú Ukrajine.” To mu, samozrejme, nezabránilo žiadať ďalšie miliardy. Doteraz celková suma, ktorá bola buď navrhnutá, prisľúbená, alebo uzákonená, presahuje závratných 100 miliárd dolárov. Keďže každá miliarda dolárov predstavuje približne tri doláre na každého muža, ženu a dieťa v Amerike, znamená to, že každého z nás to už stálo približne 300 dolárov. Keď si uvedomíme, koľko ľudí, napríklad detí a tých, ktorí sotva vychádzajú s peniazmi, sa na tomto bremene nepodieľa, suma zaťažujúca každého daňového poplatníka prudko stúpne. Veľká časť týchto peňazí sa rozdelila bez väčšieho dohľadu.

Je dôležité si uvedomiť, že pod Bidenovou taktovkou sa tento “konflikt” zmenil ani nie tak na obranou Ukrajiny, ale na snahu zrušiť Putina a Rusko. Nejde o ľudí na Ukrajine, ale o oveľa viac. Ukrajinský ľud a veľká časť Európy sa stali len figúrkami v hre. Nanešťastie pre Bidenov tábor, pri všetkých peniazoch, ktoré sa do tohto “divadla” nalievajú, by bolo naivné myslieť si, že Putin nedosiahne svoje ciele alebo nevyjde z tohto konfliktu ako víťaz.

Dokonca aj v čase písania tohto článku sa Ukrajina pripravuje na ďalšie ruské útoky na svoju energetickú infraštruktúru. Ukrajina obvinila Moskvu, že zámerne rozpútala ďalšie utrpenie obyvateľstva, ktoré smeruje k Vianociam. Jej premiér Denys Šmyhal povedal: “Ruskí teroristi urobia všetko pre to, aby Ukrajinci zostali na Nový rok bez elektriny.” V súčasnosti je zrejme už druhý deň po sebe bez elektriny približne 80 % územia Kyjeva.

Jediné, čo rastie tak rýchlo ako náklady na Bidenovu zástupnú vojnu, je ego ukrajinského prezidenta Zelenského. To je zo dňa na deň zjavnejšie, keďže sa táto komediálna mediálna hviezda túžiaca po pozornosti, ktorá sa zmenila na politika, tlačí do centra svetového diania. Zelenskyj sa neustále objavuje na významných verejných podujatiach, aby apeloval na pomoc. Patria k nim aj ceny Grammy a filmový festival v Cannes. A to vtedy, keď nie je zaneprázdnený vystúpením na zasadnutí skupiny G7, Európskeho parlamentu alebo na podujatí sponzorovanom OSN, tvrdí Wilds.

Dokonca zorganizovali pre Zelenského 30-minútový prejav pred Kongresom, zahraniční lídri dostávajú takúto príležitosť len zriedka. Počas prejavu ho často prerušovali spontánne potlesky v stoji od amerických zákonodarcov, keď prisahal: “absolútne víťazstvo” nad Ruskom. Pri takýchto udalostiach sa nemožno čudovať, že časopis Time nedávno vyhlásil Zelenského a The Spirit Of Ukraine za osobnosť roka. Existujú však náznaky, že svetové publikum je unavené počúvať ukrajinského prezidenta Zelenského, ako žiada o ďalšie peniaze. Jeho posolstvo je presiaknuté propagandou. To by mohol byť hlavný dôvod, prečo bola nedávno zamietnutá formálna žiadosť, aby Zelenskyj pred výkopom finále majstrovstiev sveta vo futbale hovoril o “svetovom mieri”.

Bidenova administratíva spolu s ukrajinskými predstaviteľmi šokovala svet tvrdeniami o tom, ako dobre sa veci vyvíjajú na bojisku.” Zašlo to až tak ďaleko, že podľa informácií NBC News Biely dom teraz počíta s tým, že ukrajinské ozbrojené sily sú schopné znovu dobyť Krymský polostrov. Predstavitelia administratívy to používajú ako dôvod, prečo Kongres stále potrebuje financovať Ukrajinu. Tí, ktorí propagujú a podporujú takýto ofenzívny krok, ignorujú nebezpečenstvo, že by mohol prekročiť ” červené čiary” Moskvy a zvýšiť možnosť použitia jadrových zbraní.

Napriek tomu, že mnohí Američania sú rozptýlení sviatkami, len málokto venuje pozornosť tomu, koľko peňazí míňa USA na podporu Ukrajiny. Schválením súčasnej žiadosti by sa celková schválená suma zvýšila na 104 miliárd USD za menej ako rok.

Na roztrpčenie mnohých Američanov vojna na Ukrajine naďalej pokračuje. Dôsledky Bidenovej zástupnej vojny siahajú ďaleko za hranice výdavkov. Zahŕňa využitie prezidentskej právomoci na stiahnutie stoviek miliónov kusov zbraní a protilietadlových raketových systémov z amerických zásob. Bidenov novo oznámený prísľub poslať na Ukrajinu rakety Patriot znamená, že ak sa niekde inde vyskytne problém, môžu nám chýbať zbrane.

Preto generálny tajomník NATO Jens Stoltenberg pri komentovaní stavu vzťahov medzi Ruskom a Západom povedal: “Aj keď sa boje skončia, nevrátime sa k nejakým normálnym, priateľským vzťahom s Ruskom. Dôvera bola zničená.” Tvrdil, že NATO sa snažilo budovať pozitívne vzťahy s Ruskom hneď po skončení studenej vojny – napriek tomu, že sa krátko po rozpade Sovietskeho zväzu rozšírilo až k ruským dverám.

Myšlienka, že sa tento konflikt rýchlo skončí, sa zatiaľ dostala do úzadia. Dôvodom môže byť skutočnosť, že z výdavkov profituje mnoho ľudí. Pre vojnových štváčov je to preto, že sme neurobili dosť. Tí z nás, ktorí obhajujú protivojnový postoj, to považujú za zbytočnú zástupnú vojnu a za to, že tam USA nemá čo robiť. To sa rozširuje na postoj, že USA by mali urobiť všetko, čo je v ich silách, aby sa ukončili nepriateľské akcie.

Niektorí z nás zastávajú názor, že to všetko spustil prevrat v Kyjeve, ktorý USA zorganizovali pred ôsmimi rokmi za Obamovej vlády. Bolo by ťažké preceňovať význam, ktorý tieto udalosti zohrali pri vytváraní situácie, ktorú máme v súčasnosti pred sebou. Bývalý minister zahraničných vecí USA Henry Kissinger je jedným z tých, ktorí vyzývajú na urýchlené nájdenie cesty k urovnaniu vojny na Ukrajine prostredníctvom rokovaní. Varuje, že celý svet je v nebezpečenstve, pretože superveľmoci vyzbrojené jadrovými zbraňami sa približujú ku katastrofálnej konfrontácii.

Obrovským faktorom pri udržiavaní pravdivých informácií o tom, čo sa deje, je rukojemníctvo propagandy. Situácia na Ukrajine môže byť iná, ako sa nám v Amerike podsúva. Rusi v poslednom čase zmenili svoju stratégiu v reakcii na realitu, ale nie preto, že by boli v zúfalej situácii. Dá sa argumentovať, že stiahnutie Ruska z niektorých ukrajinských území bolo strategické a že stiahnutím vtiahli ukrajinské jednotky do mlynčeka na mäso, kde utrpeli obrovské straty.

Zdá sa, že Putin bol na fronte, aby potvrdil, že ruské jednotky sú pripravené na zimnú ofenzívu. Práve v tomto type vojny Rusko vyniká. Pokiaľ ide o pozemné boje v chladnom počasí, hovorí sa, že Rusko vynašlo zimu. Rozhodne to nevyzerá na príjemnú zimu pre obyvateľov Ukrajiny, za čo môžu ďakovať Bidenovi.

hlavnespravy.sk

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

 • O uvedomení Slov

  O uvedomení Slov

  Tak málo ľudí si dnes uvedomuje, čo spôsobuje svojimi rečami. Svojimi Slovami.A možno si to v súčasnosti nevie uvedomiť nikto. Sme vytrhnutí z tohto Poznania. Tára sa tu...
 • Čo sú to masovokomunikačné prostriedky?

  Čo sú to masovokomunikačné prostriedky?

  Masovokomunikačné prostriedky je systém riadenia. Informačného riadenia. Prostredníctvom vplývania na vedomie. Je to nástroj na Programovanie Vedomia, podsúvaním informácií a dogiem, s ktorými nás všetkých konfrontujú. Nástroj...
 • RA

  RA

  „RA“- Sme tvorení a živení Prvopočiatočnou Inteligentnou Tvorivou a Láskyplnou Silou, ktorú pokojne môžeme vnímať ako Život samotný. Alebo Silu Život udržujúcu. Ak sa s týmto vedomím...
 • Právo, Národ a Moc.

  Právo, Národ a Moc.

  Aby sme sa mohli ubrániť tomu, čo sa deje, treba sa pozrieť na korene, na samú podstatu otázky, prečo chodíme s niečími obrazmi v hlavách. Treba preveriť...
 • Hospitaller Order – Rád Hospitalierov.

  Hospitaller Order – Rád Hospitalierov.

  Rád Hospitaliérov je najznámejší a najslávnejší z duchovných a rytierskych Rádov. Jeho celý názov je: Suverénny vojenský rád Hospitaliérov sv. Jána Jeruzalemského z Rodosu a Malty.  To, že sa...
 • 10 METÓD MANIPULÁCIE ĽUDSKÉHO VEDOMIA

  10 METÓD MANIPULÁCIE ĽUDSKÉHO VEDOMIA

  Filozof, vedec, psychológ, politický aktivista, bojovník proti svetovému násiliu – Noam Avram Chomsky – zostavil zoznam 10 metód manipulácie ľudského vedomia, ktoré používajú politici, úrady a médiá celého sveta, v...
 • Človek, Tvorca a dnešná doba.

  Človek, Tvorca a dnešná doba.

  Človek. Keby človek vedel, kto je, žil by svoj život úplne inak. No nevie. Žije v nevedomosti, bez vedomia toho, kto je. Žije sám za seba, bohužiaľ...
 • Vedomie. 

  Vedomie. 

  Čo je Vedomie Človeka? Tak veľa sa o tom rozpráva…  a tak málo o tom ľudia vedia. Je to preto, lebo sa ide iba po povrchu. Iba...
 • SÚHLAS je prejavom slobodnej vôle.

  SÚHLAS je prejavom slobodnej vôle.

  Nikto a nič nemôže s nami urobiť, bez nášho Súhlasu. Súhlas môže byť vedomý, aj nevedomý. Súhlasiť môžete s radosťou a dobrovoľne, ale aj pod tlakom a dobrovoľne. Veľa ľudí už o tom...
 • ZÁKON SLOBODNEJ VÔLE. 

  ZÁKON SLOBODNEJ VÔLE. 

  Zákon Slobodnej vôle je základný a najdôležitejší Zákon Vesmíru a nikto nemá právo ho porušiť. Na tomto Zákone stojí celý Systém spolunažívania v našom Svete. Podľa tohto zákona má každý...
 • VIDEO: Historické TRUSTY ukončené. Stalin a nový svetový poriadok. CCCP vlastní všetko.

  VIDEO: Historické TRUSTY ukončené. Stalin a nový svetový poriadok. CCCP vlastní všetko.

  TRUST-y sú vlastne výrobnými (emisnými) cyklami mien. Keď sa niekoho aktíva využijú na zabezpečenie (krytie) nejakej peňažnej emisie v rámci celosvetovej peňažnej súvahy. Napríklad všetci Američania su...
{"speed":"1200","height":"400","pause":"3000"}

%d blogerom sa páči toto: