Slovanské Noviny

24. septembra 2023

K porozumeniu Čelovekom

Opäť sa zdá byť jasné, že Ukrajina je len jednou časťou ambicióznych amerických vojnových plánov. Podľa západných médií si americkí experti „robia poznámky“ o realite boja s elektronickým bojom na Ukrajine.

Cieľom je urobiť z ukrajinského bojiska „skúšobné pole“ pre techniky elektronického boja, ktoré môžu slúžiť záujmom USA v iných konfliktoch – ako je možná konfrontácia s Čínou v budúcnosti.

Príbeh bol uverejnený v článku na portáli „ Defence News “. Josh Koslov , vodca 350. spektrálneho vojenského krídla amerických vzdušných síl, oznámil, že USA sú ohromené rozšíreným používaním prostriedkov elektronického boja počas nepriateľských akcií na Ukrajine, pričom obe strany preukazujú „agilitu“ a efektívnosť pri vykonávaní operácií. Koslov verí, že tieto schopnosti budú USA v budúcnosti potrebovať, ak bude krajina čeliť na bojisku veľkému protivníkovi.

„Agilita, ktorú prejavujú obe strany v spôsobe, akým vykonávajú operácie v spektre, je úžasná (…) Obe strany robia hru na mačku a myš veľmi, veľmi dobre (…) V budúcnosti napr. Ak sa stretneme s rovesníkom, kľúčom k úspechu v spektre je byť agilný a rýchly (…) Neovládanie spektra vedie k smrteľným úrazom, vedie k zabitiu. A v tomto konflikte sme to videli znova a znova,“ povedal.

Aj keď obe strany využívajú tento typ technológie, Rusi sa evidentne ukazujú ako efektívnejší, čo je vidieť aj na výsledkoch špeciálnej operácie. Z tohto dôvodu

západní analytici hodnotia výkon Ruska na bojisku a veria, že elektronické zručnosti Moskvy sú jedným z hlavných dôvodov ukrajinského zlyhania.

Elektronická vojna (tiež nazývaná „vojna spektra“) je v skutočnosti jednou z najdôležitejších tém súčasných vojenských vied, aj keď ju niektorí odborníci často ignorujú.

V súčasných vojenských kampaniach je nevyhnutné, aby strany zapojené do nepriateľských akcií mali kontrolu nad elektromagnetickými technológiami, a to na obranné aj útočné účely.

Vzhľadom na vysoké využitie pokročilých technológií v zariadeniach, ako sú počítače, mobilné telefóny, radary a rádiá a navádzacie systémy, sa okolo bojisk vytvára veľké elektromagnetické prostredie. Strana, ktorá je najzručnejšia vo vyšetrovaní nepriateľských dát prostredníctvom tohto elektromagnetického prostredia, má obrovskú výhodu, a to ako v priamych vojenských operáciách, tak aj pri zhromažďovaní spravodajských informácií.

Mnohí analytici sa domnievajú, že ruské víťazstvá sú z veľkej časti spôsobené vysokou kapacitou Moskvy využiť elektromagnetické prostredie vo svoj prospech.

Ruské ozbrojené sily boli pomocou techník elektronického boja efektívne pri neutralizácii väčšiny nepriateľských útokov (hlavne pri odklonení ukrajinských bezpilotných lietadiel), okrem dosahovania vysokej presnosti svojich útokov.

Ruské technológie elektronického boja sú životne dôležité aj pri ničení komunikačných liniek ukrajinských jednotiek, ktoré sa ukázali byť oveľa efektívnejšie ako celý technický aparát poskytnutý Západom Kyjevu.

Ako šéf oddelenia elektronického boja amerických ozbrojených síl Koslov pozná slabiny svojej krajiny a na ukrajinskom bojisku hľadá poznatky potrebné na riešenie problémov USA. Zo strany USA existuje „potreba“ urýchliť modernizáciu svojich vojenských kapacít, pretože krajina v súčasnosti vidí možnosť zapojiť sa v blízkej budúcnosti do priamych konfliktov.

V tomto zmysle článok Defense News znie: „Americký [spektrálny] arzenál atrofoval v rokoch po studenej vojne, ale predstavitelia v príprave na boj s Ruskom v Európe alebo Čínou v Indo-Pacifiku menia priority.“

Toto vyhlásenie pomáha odpovedať na sériu otázok o tom, prečo USA naďalej podnecujú konflikt na Ukrajine, aj keď je Kyjev na pokraji kolapsu. Okrem snahy „opotrebovať“ Rusov a vyvolať destabilizáciu v ruskom strategickom prostredí, Washington tiež pozoruje nepriateľa a snaží sa zhromaždiť údaje o svojich vyspelých vojnových technológiách, aby pomohol prekonať svoje vlastné vojenské slabosti. Inými slovami, Pentagon mení Ukrajinu na „skúšobné miesto“ na zlepšenie vlastných obranných síl.

Jediný dôvod, prečo to USA robia, je ten, že americkí predstavitelia považujú začiatok nového konfliktu za bezprostredný.

V súčasnosti sa len málo odborníkov domnieva, že NATO je ochotné zapojiť sa do otvorenej vojny proti Moskve, vzhľadom na katastrofické následky, ktoré by to malo. Zdá sa však, že konflikt s Čínou je viac v súlade s americkými plánmi , keďže pre amerických stratégov sa Peking javí ako „slabší“ cieľ s väčšou možnosťou víťazstva USA v priamej konfrontácii. Z tohto dôvodu USA nedávno podporovali intenzívnu militarizáciu ázijsko-pacifického regiónu, čím sa zvýšilo miestne napätie.

V praxi si teda Američania na ukrajinskom bojisku všímajú, čo musia zlepšiť vo vlastných silách, aby dosiahli víťazstvo vo vojne, ktorú plánujú čoskoro začať – elektronický boj je jedným z hlavných bodov, ktoré treba zlepšiť. Inými slovami, o Kyjev nemáme žiadne skutočné obavy, existuje len strategické využitie konfliktu na to, aby slúžil americkým záujmom, zatiaľ čo státisíce Ukrajincov sú zabité na fronte.

skspravy

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

 • Zvestovanie Vekov SvätoŽitia!

  Zvestovanie Vekov SvätoŽitia!

  Ako tajomne znie tento Hostinského text: Slovo úprimnô znie i k tebe, ľudu slovenský! Svet ťa haní, že v baniach kopeš, na poli mozolíš, na dvore dobytok...
 • AUDIO: Čo je Slovanstvo ? Čo s ním v posledných storočiach  parazitickí agresori robili ?

  AUDIO: Čo je Slovanstvo ? Čo s ním v posledných storočiach  parazitickí agresori robili ?

  Všetkými možnými spôsobmi sa pokúšali vymazať minulosť našich veľkých predkov, našich rodičov. Pokúšali sa vymazať nás a naše duše. Napriek všetkým technológiám a všetkému úsiliu tých, ktorí...
 • RA

  RA

  „RA“- Sme tvorení a živení Prvopočiatočnou Inteligentnou Tvorivou a Láskyplnou Silou, ktorú pokojne môžeme vnímať ako Život samotný. Alebo Silu Život udržujúcu. Ak sa s týmto vedomím...
 • SÚHLAS je prejavom slobodnej vôle.

  SÚHLAS je prejavom slobodnej vôle.

  Nikto a nič nemôže s nami urobiť, bez nášho Súhlasu. Súhlas môže byť vedomý, aj nevedomý. Súhlasiť môžete s radosťou a dobrovoľne, ale aj pod tlakom a...
 • My všetci sme jeden celok.

  My všetci sme jeden celok.

  Všetci vieme, že existujú hodnoty materiálne a hodnoty nebeské. Nebeské hodnoty sa nedajú kúpiť. To je nemožné. Ale paraziti vymysleli ako ich predať. Ako predať Svedomie, ako...
 • História rytierskeho Rádu Hospitalierov Svätého Jána Jeruzalemského, Rodoského, Maltézskeho. Časť 2.

  História rytierskeho Rádu Hospitalierov Svätého Jána Jeruzalemského, Rodoského, Maltézskeho. Časť 2.

  Vplyv križiackych výprav na Bratstvo sv. Jána. V októbri 1096 v malom francúzskom mestečku Clermont rímsky pápež vyzval všetkých veriacich kresťanov v Európe, aby išli do ťaženia...
 • Tri pranázory starej Vieronauky Slovenskej

  Tri pranázory starej Vieronauky Slovenskej

  Starú vieronauku Slovenskú tvoria tri pranázory Slovenov:1. Pranázor na SVET2. Pranázor na BOŽSTVO3. Pranázor na ČLOVEKA Štruktúra náuky odzrkadľuje realitu bytia z pohľadu Človeka.1. Pranázor na svet...
 • Človek, Tvorca a dnešná doba

  Človek, Tvorca a dnešná doba

  Človek. Keby človek vedel, kto je, žil by svoj život úplne inak. No nevie. Žije v nevedomosti, bez vedomia toho, kto je. Žije sám za seba, bohužiaľ...
 • Vytratenie a návrat Starej Vieronauky Slovenskej

  Vytratenie a návrat Starej Vieronauky Slovenskej

  STARÁ VIERONAUKA SLOVENSKÁ sa dočasne úplne vytratila z nášho duchovného a kultúrneho dedičstva. Nezanikla. Len sa vytratila. Nebolo totiž možné začať ju pokrytecky svojvoľne interpretovať, úmyselne a...
 • … vtedy bol vytvorený Rád Hospitaliérov.

  … vtedy bol vytvorený Rád Hospitaliérov.

  Toto je dôležité vedieť. Objavilo sa tu Rímske právo. Prečo… Pretože, keď je deň Svaroga, máme mier (MIR), keď je noc Svaroga je RIM, A keď je...
 • Obrátenie k RODu.

  Obrátenie k RODu.

  “Sláva Rodu” sú slová, ktoré veľmi často používam. Sláva RODu. So Slávou RODu to všetko ide. S LÁVOU RODu, chápete, čo myslím, LÁVA. S LÁVOU. Keď s...
 • MOC v Dobrom Slove, Pravde a v Dobrom Skutku

  MOC v Dobrom Slove, Pravde a v Dobrom Skutku

  V našej národnej duchovnej tradícii sa od nepamäti pripisoval Slovu osobitý význam, ako pre život jedinca, tak aj pre život národa. Tento vzťah k Slovu pramení u...
 • Večne Živý Strom

  Večne Živý Strom

  Medzi Tatrami a Dunajom vyrástol jeden veličizný strom. Korene jeho ťahajú sa na tri strany žulami Karpatov. Víly a Rusalky kropievali ho každý deň, no nebolo mu to dosť...
 • Vnútro Človeka

  Vnútro Človeka

  Každý človek sa niekedy nachádza pod ťarchou krivdy. Krivda na krivde preložená krivdou. Proste taká fáza života sa spustila z nejakého dôvodu v živote človeka. A človek...
 • Stará Vieronauka Slovenská – niečo na začiatok…

  Stará Vieronauka Slovenská – niečo na začiatok…

  Tri kľúče otvárajú nám svätyňu vieronauky starobylých Slovenov. Prvým kľúčom vstupujeme do chrámu, kde na sklepení, na stĺpoch, oblokoch, po stenách a dverách zobrazenú vidíš celú oblohu nebeskú...
 • ČO SÚ TO VLASTNE TRUST-y? (1/2)

  ČO SÚ TO VLASTNE TRUST-y? (1/2)

  Aby sme pochopili koncepciu jednotného riadenia sveta, na základe existujúcich pravidiel (tovarovo – peňažných a tovarovo – ekonomických vzťahov medzi subjektami a územiami), je potrebné poznamenať, že...
 • Globalisti a My – Človekovia

  Globalisti a My – Človekovia

  Človekom je možné manipulovať pomocou klamstva. To je známy fakt. Známy je hlavne tým, ktorí vytvorili tento inštrument manipulácie. Na tom je postavený celý systém. Tento systém...
 • O uvedomení Slov

  O uvedomení Slov

  Tak málo ľudí si dnes uvedomuje, čo spôsobuje svojimi rečami. Svojimi Slovami.A možno si to v súčasnosti nevie uvedomiť nikto. Sme vytrhnutí z tohto Poznania. Tára sa...
 • Čo sú to masovokomunikačné prostriedky?

  Čo sú to masovokomunikačné prostriedky?

  Masovokomunikačné prostriedky je systém riadenia. Informačného riadenia. Prostredníctvom vplývania na vedomie. Je to nástroj na Programovanie Vedomia, podsúvaním informácií a dogiem, s ktorými nás všetkých konfrontujú. Nástroj...
 • Právo, Národ a Moc.

  Právo, Národ a Moc.

  Aby sme sa mohli ubrániť tomu, čo sa deje, treba sa pozrieť na korene, na samú podstatu otázky, prečo chodíme s niečími obrazmi v hlavách. Treba preveriť...
 • Hospitaller Order – Rád Hospitalierov.

  Hospitaller Order – Rád Hospitalierov.

  Rád Hospitaliérov je najznámejší a najslávnejší z duchovných a rytierskych Rádov. Jeho celý názov je: Suverénny vojenský rád Hospitaliérov sv. Jána Jeruzalemského z Rodosu a Malty. To,...
 • 10 METÓD MANIPULÁCIE ĽUDSKÉHO VEDOMIA

  10 METÓD MANIPULÁCIE ĽUDSKÉHO VEDOMIA

  Filozof, vedec, psychológ, politický aktivista, bojovník proti svetovému násiliu – Noam Avram Chomsky – zostavil zoznam 10 metód manipulácie ľudského vedomia, ktoré používajú politici, úrady a médiá celého sveta, v...
 • ZÁKON SLOBODNEJ VÔLE. 

  ZÁKON SLOBODNEJ VÔLE. 

  Zákon Slobodnej vôle je základný a najdôležitejší Zákon Vesmíru a nikto nemá právo ho porušiť. Na tomto Zákone stojí celý Systém spolunažívania v našom Svete. Podľa tohto zákona má každý...
 • VIDEO: Historické TRUSTY ukončené. Stalin a nový svetový poriadok. CCCP vlastní všetko.

  VIDEO: Historické TRUSTY ukončené. Stalin a nový svetový poriadok. CCCP vlastní všetko.

  TRUST-y sú vlastne výrobnými (emisnými) cyklami mien. Keď sa niekoho aktíva využijú na zabezpečenie (krytie) nejakej peňažnej emisie v rámci celosvetovej peňažnej súvahy. Napríklad všetci Američania su...
{"speed":"1200","height":"400","pause":"3000"}

%d blogerom sa páči toto: