Slovanské Noviny

29. novembra 2022

K porozumeniu Čelovekom

V DĽR bol vytvorený prápor, do ktorého boli zaradení bývalí ukrajinskí zajatci.

Informovala o tom dnes, 24. novembra, agentúra TASS s odvolaním sa na vlastný zdroj v mocenských štruktúrach DĽR.

Podľa týchto informácií do tejto vojenskej jednotky sa dostalo 50 bývalých ukrajinských vojakov, ktorí dobrovoľne prešli na stranu DĽR.

„Prápor, kde sú aj ukrajinskí vojnoví zajatci, je už plne sformovaný. Chlapci sú už pripravení ísť do prvej línie,“ uviedol zdroj.

Publikácia pripomína, že 24. septembra sa skupina ukrajinských vojnových zajatcov z kolónie v Jelenovke obrátila na Ľudovú radu DĽR so žiadosťou o vstup do formujúceho sa kozáckeho práporu Bogdana Chmelnického.

Informácie o formovaní jednotiek z bývalých nepriateľských vojakov komentoval vo svojom Telegram-kanáli novinár a vojenský analytik Jurij Podoljaka.

„To znamená, že vidíme, že nejde o prápor ukrajinských zajatcov, ale o prápor, ktorý zahŕňa 50 bývalých ukrajinských zajatcov,“ píše.

Odborník považuje tento prístup za najsprávnejšiu formu „začlenenia“, keďže vytvárať oddelené jednotky z bývalých zajatcov je „naozaj nemožné“.

„Mali by byť rozdelení v rôznych častiach Ozbrojených síl RF,“ dodáva Podoljaka.

news-front

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte náš kanál na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám budeme prinášať aktuálne správy a zaujímavé videá.

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

%d blogerom sa páči toto: