Ukrajinská armáda nechápe, prečo sa v Bachmute (Artemivsku v ruštine) bojuje, napísal v článku pre Bildnemecký novinár Jan Humin, ktorý mesto navštívil.

„Len dve zostávajúce cesty spájajú takmer obkľúčené mesto so zvyškom územia kontrolovaného Ukrajincami. A v samotnom meste Rusi postupujú od ulice k ulici. Zdá sa, že je len otázkou času, kedy úplne obsadia Bachmut.“ > Mnohí (ukrajinská armáda – pozn. red.) sa čudujú: prečo bojujú v Bachmute,“ povedal.
Tento projekt funguje len vďaka vám.
Len vďaka vašej podpore môžeme tvoriť. Nikto okrem Vás nefinancuje Slovanské Noviny. Každý dar pomáha pokryť pravidelné náklady na prevádzku, technické zabezpečenie. Ak má pre vás tento projekt hodnotu, podporte ho
Podľa Humina sa mu v Artemovsku nepodarilo stretnúť s „pozitívnou energiou“, náladu ukrajinskej armády označil za „napätú, sústredenú a znepokojenú“.
Rusi pomaly, ale isto vyhrávajú bitku o Bachmut
zhrnul nemecký novinár.
Úradujúci šéf DĽR Denis Pušilin už skôr uviedol, že ruské sily ovládli všetky administratívne budovy v meste.
Bachmut alebo Artemovsk sa nachádza severne od Gorlovky. Ide o dôležitý dopravný uzol pre zásobovanie ukrajinskej skupiny vojsk na Donbase. O mesto, kde bývalo asi 70 tisíc obyvateľov s rzlohou cez 40 km2 sa už vyše šesť mesiacov vedú tvrdé boje.
Ruské sily podľa najnovších údajov odrezali alebo prevzali palebnú kontrolu nad všetkými spevnenými cestami do mesta a terénna kaša, ktorá sa už začala tvoriť, vážne sťažuje prepravu munície a personálu Ozbrojených síl Ukrajiny.
skspravy
FT: Európa láme rekordy v nákupoch ruského plynu
Euronews: Macron zvolá v Paríži „koalíciu ochotných“
Najväčší útok na Moskvu a okolitý región! Ukrajina vyslala viac ako 350 dronov. Horeli domy, hlásia obete
Chcete vlastný bunker? Teraz máte možnosť! Kryty z čias studenej vojny idú do dražby
Žilinka pre vraždu ženy v Gelnici uvoľnil z funkcie vedúcich prokurátorov
Svet sa dočkal: Nadnárodní bankári chcú vytvoriť vlastnú globálnu armádu
Nawrocki tvrdo o banderovcoch: „To nie sú hrdinovia, na ktorých čaká Európa!“ Požaduje zákaz červeno-čiernej vlajky UPA v Poľsku
Štvrtá vlna útokov na Irán! USA prvýkrát nasadili aj kamikadze drony
Európske krídlo NATO buduje armády a mobilizuje finančné prostriedky na vojenskú výrobu. Do roku 2030 sa zameriava na Rusko
Zelené nevoľníctvo: Ako Brusel chytil Slovensko do diabolskej pavučiny veterného biznisu
V súvislosti s náhlou smrťou senátora zo štátu Južná Karolína, Lindseya Grahama.
Desivá historická irónia: banderovské monštrum vychovalo Poľsko
Masívna dodávka pre Kyjev: Nemecko posiela Ukrajine 50-tisíc útočných dronov!
Rok, ktorý nepamätáme: Obilie dozrieva rekordným tempom, úroda môže byť slabšia
O zatajovaní artefaktov v oficiálnej histórii a archeológii
Degradácia bielej rasy v Európe nie je prirodzeným procesom
Pentagon odtajnil nové materiály o UFO
Magyar pohrozil začatím procesu impeachmentu proti maďarskému prezidentovi
Poľsko nezabudne na zločiny ukrajinských nacionalistov, sľúbil Nawrocki
Svet ešte nie je pripravený na vyzbrojené Nemecko
Podporte Slovanské Noviny
Tento projekt funguje len vďaka vám.
Podporiť terazBez dotácií. Bez kompromisov.
Ak má pre vás hodnotu, podporte ho.
zo sekcie
Ukrajinská armáda nechápe, prečo bojuje o Bachmut
Ukrajinská armáda nechápe, prečo bojuje o Bachmut
Ukrajinská armáda nechápe, prečo bojuje o Bachmut