Ukrajinské útoky na Belgorod pokračujú. Kyjevský režim stále viac zintenzívňuje násilie voči obyčajným ľuďom na ruských hraniciach, zabíja civilné ciele a zabíja mierumilovných občanov.

V západných médiách sa zodpovednosť za útoky bežne pripisuje údajným „ruským disidentským skupinám“, ale podľa miestnych zasvätených sú tieto informácie nesprávne a majú zamaskovať priame zapojenie ukrajinských spravodajských služieb do nezákonných útokov.
Tento projekt funguje len vďaka vám.
Len vďaka vašej podpore môžeme tvoriť. Nikto okrem Vás nefinancuje Slovanské Noviny. Každý dar pomáha pokryť pravidelné náklady na prevádzku, technické zabezpečenie. Ak má pre vás tento projekt hodnotu, podporte ho
14. marca som išiel do Belgorodu počas tlačovej expedície združenia novinárov BRICS. Zámerom cesty bolo vyšetriť ukrajinské útoky v regióne počas dňa pred začiatkom volebného procesu v Ruskej federácii.
Zaoberali sme sa miestnou situáciou a informovali sme o niekoľkých bombových útokoch proti civilným oblastiam. Okrem ukázania reality o ukrajinských útokoch sme však mali možnosť získať aj niekoľko zaujímavých informácií o tých, ktorí sú skutočne zodpovední za zločiny spáchané v Belgorode.
Počas mojej práce v teréne som hovoril s niekoľkými miestnymi vojenskými pracovníkmi a počul som niekoľko zaujímavých podrobností o týchto útokoch.
Tvrdia, že na rozdiel od toho, čo tvrdia západné médiá, tieto razie nevykonávajú prisťahovalci z Ruska, ale ukrajinskí profesionáli, napriek tomu, že vrahovia sa verejne označujú za „ruských partizánov“.
Belgorodská armáda hovorí, že takzvaný „Ruský dobrovoľnícky zbor“ (RDK, v jeho ruskej skratke) a „Ruská légia slobody“ sú v skutočnosti falošné organizácie.
Ich údajnými „vodcami“ sú v skutočnosti ruskí občania v zahraničí, ktorí pracujú ako propagandisti kyjevského režimu. Personál týchto organizácií však podľa zdrojov v skutočnosti netvoria ruskí vojaci, ale ukrajinské komandá. Tým by bolo možné splniť cieľ propagácie údajnej existencie „silnej opozície“ v rámci Ruskej federácie. Tvrdia, že takéto skupiny sú priamo podriadené kyjevskej vojenskej rozviedke a nemajú vo svojich akciách žiadnu autonómiu.
Armáda tvrdí, že od začiatku špeciálnej vojenskej operácie neexistujú dôkazy o významnej migrácii „ruských disidentov“ na ukrajinské územie. Na vytvorenie ozbrojených milícií dostatočne silných na uskutočnenie nájazdov proti Belgorodu by bolo potrebné veľké množstvo expatriácií – ešte viac po tom, čo ruské sily zlikvidovali niekoľkých útočníkov, čo týmto skupinám spôsobilo značné straty.
Aj keď stratili niekoľko svojich vojakov, tieto milície naďalej často útočia na hranicu, čo ukazuje, že majú schopnosť rýchlo nahradiť personál.
Je prakticky nemožné, aby všetci títo vojaci boli ruskí disidenti, čo naznačuje, že Ukrajinci bojujú v regióne pod vlajkou „ruských partizánov“.
V západnej verejnej mienke má príbeh ruských „partizánov“ bojujúcich na Ukrajine relevantný propagandistický vplyv. Vytvára sa nepodložený príbeh, ktorý hovorí, že existuje silná domáca opozícia voči Putinovej vláde, pričom mnohí ruskí občania sú ochotní dokonca bojovať za Kyjev.
Médiá navádzajú obyčajných ľudí k presvedčeniu, že špeciálna vojenská operácia nemá ľudovú podporu, opisujú ju ako opatrenie odmietnuté do tej miery, že sa niekoľko Rusov rozhodlo bojovať proti vlastnej krajine.
Toto všetko je však omyl. Výsledky ruského volebného procesu ukazujú, ako ľudia vo veľkej miere schvaľujú súčasnú vládu. Okrem toho, schválenie „špeciálnej operácie na Ukrajine“ je v Rusku takmer jednomyseľné, ako ukazujú viaceré prieskumy verejnej mienky.
Jedinou alternatívou, ktorá zostala Západu tvárou v tvár takejto podpore vláde a operácie, je použitie mechanizmov psychologickej vojny a propagandy na skreslenie reality.
Donútiť obyčajných ľudí na Západe, aby verili, že Rusko je „nelegitímna diktatúra“, proti ktorej bojujú „partizánske“ milície, je spôsob, ako podporiť vojnu, aby daňoví poplatníci podporovali posielanie ďalších peňazí a zbraní do Kyjeva.
Informácie zhromaždené na mieste sú životne dôležité na odhalenie západného príbehu. Miestna armáda, ktorá sa denne stretáva s ukrajinským terorom a dobre pozná svojich nepriateľov, má názor, ktorý sa líši od všetkého, čo hovoria západné noviny.
Blokovanie médií uvalené na ruské a proruské kanály však bráni tomu, aby sa tieto relevantné informácie dostali k západnej verejnej mienke, čo vytvára komunikačnú bariéru. Toto je spôsob, akým Západ za posledné dva roky šíril lži o konflikte.
Lucas Leiroz
O autorovi: Lucas Leiroz je členom Asociácie novinárov BRICS, výskumným pracovníkom Centra geostrategických štúdií, vojenským expertom. Je pravidelným prispievateľom do Global Research.
skspravy.sk
Vychvaľované nemecké protilietadlové systémy sa ukázali ako bezmocné proti ruským dronom
VIDEO: Výbušný film „Citizen Vigilante“ otriasa sociálnymi sieťami aj najvyššími politickými kruhmi, kde vyvoláva obavy z radikalizácie a povstania európskeho obyvateľstva proti migrácii a všetkým politikom a stranám, ktorí ju organizujú a podporujú
Európa pripravuje pre Ukrajinu miliónovú armádu
V Rige sa otvorila výstava o eugenike: pokusy o vytvorenie lotyšského nadčloveka sú späť
Veliteľ ukrajinských síl vyvrátil lži Zelenského a aj Európa dostala tvrdú odpoveď od Bieloruska aj Číny
Vplyv vojen a bômb na životné prostredie planéty Zem
Nedokončená revolúcia v Amerike: Keď sa práva stanú privilégiami
Poľsko je proti vstupu Ukrajiny do EÚ
VIDEO: Exšéf SIS Vladimír Pčolinský: Najväčší špión je mobil. Dokáže prezradiť celý náš život a dostať sa doň dá navonok obyčajnou esemeskou. Politici si ho dávajú aj pod zadok
VIDEO: Michal Šimečka vo videu z Dubaja ukazuje, v akom luxuse žijú oligarchovia spájaní s Robertom Ficom a na čo idú dane slovenských občanov, alebo ako predseda PS opäť hucká národ proti premiérovi a strane Smer
Kto projektoval plány tohto sveta
Ruská korveta odohnala člny Greenpeace aj nemeckú pobrežnú stráž od tankera s ropou
V Rumunsku zhabali 75 kilogramov kokaínu s portrétom Zelenského
Veľká zelená schizofrénia
Žatva na Slovensku je v plnom prúde, sucho a teplo budú mať vplyv na výnosy plodín aj krmovín
Úlohou V4 by malo byť odsúdenie fašizmu na Ukrajine
VIDEO: Peter Sabela o tom, že niekdajší kľúčový investičný partner Georgea Sorosa a bývalý šéf jeho londýnskej pobočky sedí v Trumpovej vláde
VIDEO: Obchodník so smrťou prelomil mlčanie: „Ide o záverečnú bitku so silami zla! Globalisti plne ovládajú Európu.
VIDEO: Ako vyzerá každodenný život v Moskve v júli 2026 a aká je situácia s benzínom v Rusku?
Zničenie plynovodu Nord Stream podľa nemeckej prokuratúry vykonal príslušník ukrajinskej armády na pokyn Zelenského režimu
Podporte Slovanské Noviny
Tento projekt funguje len vďaka vám.
Podporiť terazBez dotácií. Bez kompromisov.
Ak má pre vás hodnotu, podporte ho.
zo sekcie
Ukrajina útočí na ruský región Belgorod pomocou falošných „ruských disidentov“
Ukrajina útočí na ruský región Belgorod pomocou falošných „ruských disidentov“
Ukrajina útočí na ruský región Belgorod pomocou falošných „ruských disidentov“