Slovanské Noviny

24. apríla 2024

K porozumeniu Čelovekom

Ukrajinské útoky na Belgorod pokračujú. Kyjevský režim stále viac zintenzívňuje násilie voči obyčajným ľuďom na ruských hraniciach, zabíja civilné ciele a zabíja mierumilovných občanov.

V západných médiách sa zodpovednosť za útoky bežne pripisuje údajným „ruským disidentským skupinám“, ale podľa miestnych zasvätených sú tieto informácie nesprávne a majú zamaskovať priame zapojenie ukrajinských spravodajských služieb do nezákonných útokov.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

14. marca som išiel do Belgorodu počas tlačovej expedície združenia novinárov BRICS. Zámerom cesty bolo vyšetriť ukrajinské útoky v regióne počas dňa pred začiatkom volebného procesu v Ruskej federácii.

Zaoberali sme sa miestnou situáciou a informovali sme o niekoľkých bombových útokoch proti civilným oblastiam. Okrem ukázania reality o ukrajinských útokoch sme však mali možnosť získať aj niekoľko zaujímavých informácií o tých, ktorí sú skutočne zodpovední za zločiny spáchané v Belgorode.

Počas mojej práce v teréne som hovoril s niekoľkými miestnymi vojenskými pracovníkmi a počul som niekoľko zaujímavých podrobností o týchto útokoch.

Tvrdia, že na rozdiel od toho, čo tvrdia západné médiá, tieto razie nevykonávajú prisťahovalci z Ruska, ale ukrajinskí profesionáli, napriek tomu, že vrahovia sa verejne označujú za „ruských partizánov“.

Belgorodská armáda hovorí, že takzvaný „Ruský dobrovoľnícky zbor“ (RDK, v jeho ruskej skratke) a „Ruská légia slobody“ sú v skutočnosti falošné organizácie.

Ich údajnými „vodcami“ sú v skutočnosti ruskí občania v zahraničí, ktorí pracujú ako propagandisti kyjevského režimu. Personál týchto organizácií však podľa zdrojov v skutočnosti netvoria ruskí vojaci, ale ukrajinské komandá. Tým by bolo možné splniť cieľ propagácie údajnej existencie „silnej opozície“ v rámci Ruskej federácie. Tvrdia, že takéto skupiny sú priamo podriadené kyjevskej vojenskej rozviedke a nemajú vo svojich akciách žiadnu autonómiu.

Armáda tvrdí, že od začiatku špeciálnej vojenskej operácie neexistujú dôkazy o významnej migrácii „ruských disidentov“ na ukrajinské územie. Na vytvorenie ozbrojených milícií dostatočne silných na uskutočnenie nájazdov proti Belgorodu by bolo potrebné veľké množstvo expatriácií – ešte viac po tom, čo ruské sily zlikvidovali niekoľkých útočníkov, čo týmto skupinám spôsobilo značné straty.

Aj keď stratili niekoľko svojich vojakov, tieto milície naďalej často útočia na hranicu, čo ukazuje, že majú schopnosť rýchlo nahradiť personál.

Je prakticky nemožné, aby všetci títo vojaci boli ruskí disidenti, čo naznačuje, že Ukrajinci bojujú v regióne pod vlajkou „ruských partizánov“.

V západnej verejnej mienke má príbeh ruských „partizánov“ bojujúcich na Ukrajine relevantný propagandistický vplyv. Vytvára sa nepodložený príbeh, ktorý hovorí, že existuje silná domáca opozícia voči Putinovej vláde, pričom mnohí ruskí občania sú ochotní dokonca bojovať za Kyjev.

Médiá navádzajú obyčajných ľudí k presvedčeniu, že špeciálna vojenská operácia nemá ľudovú podporu, opisujú ju ako opatrenie odmietnuté do tej miery, že sa niekoľko Rusov rozhodlo bojovať proti vlastnej krajine.

Toto všetko je však omyl. Výsledky ruského volebného procesu ukazujú, ako ľudia vo veľkej miere schvaľujú súčasnú vládu. Okrem toho, schválenie „špeciálnej operácie na Ukrajine“ je v Rusku takmer jednomyseľné, ako ukazujú viaceré prieskumy verejnej mienky.

Jedinou alternatívou, ktorá zostala Západu tvárou v tvár takejto podpore vláde a operácie, je použitie mechanizmov psychologickej vojny a propagandy na skreslenie reality.

Donútiť obyčajných ľudí na Západe, aby verili, že Rusko je „nelegitímna diktatúra“, proti ktorej bojujú „partizánske“ milície, je spôsob, ako podporiť vojnu, aby daňoví poplatníci podporovali posielanie ďalších peňazí a zbraní do Kyjeva.

Informácie zhromaždené na mieste sú životne dôležité na odhalenie západného príbehu. Miestna armáda, ktorá sa denne stretáva s ukrajinským terorom a dobre pozná svojich nepriateľov, má názor, ktorý sa líši od všetkého, čo hovoria západné noviny.

Blokovanie médií uvalené na ruské a proruské kanály však bráni tomu, aby sa tieto relevantné informácie dostali k západnej verejnej mienke, čo vytvára komunikačnú bariéru. Toto je spôsob, akým Západ za posledné dva roky šíril lži o konflikte.

Lucas Leiroz

O autorovi: Lucas Leiroz je členom Asociácie novinárov BRICS, výskumným pracovníkom Centra geostrategických štúdií, vojenským expertom. Je pravidelným prispievateľom do Global Research.

skspravy.sk

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d