Slovanské Noviny

1. októbra 2023

K porozumeniu Čelovekom

Ukrajina obvinila Rusko, že vyhodilo do vzduchu veľkú priehradu Nova Kachovka na rieke Dneper v južnej Chersonskej oblasti. Moskva tvrdí, že vodnú elektráreň zničili ukronacisti

Priehrada sa nachádza v tej časti Chersonskej oblasti, ktorú okupujú ruské sily. Na internete sú podľa ruských predstaviteľov zámerne šírené staré videá úderov rakiet systémov HIMARS, ktoré majú za účel zvaliť zodpovednosť za výbuch na Rusko.

Kachovská vodná elektráreň bola úplne zničená a nebude možné uviesť ju do pôvodného stavu, uviedla dnes vo vyhlásení na sociálnej sieti telegram spoločnosť Ukrhidroenerho. Výbuch podľa nej nastal priamo v strojovni elektrárne.

Z poškodenia priehrady Nova Kachovka, ku ktorému došlo v utorok, sa navzájom obviňujú Moskva a Kyjev. Ukrajina obvinila Rusko, že priehradu zničilo, aby spomalilo ofenzívne akcie ukrajinskej armády v oblasti. Moskva zo zodpovednosti za poškodenie priehrady viní jednotky Kyjeva, ktoré ju vraj ostreľovali.

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v utorok urgentne zvolal zasadanie svojej Národnej bezpečnostnej rady v súvislosti s explóziou na priehrade Nova Kachovka na rieke Dneper na juhu Ukrajiny.

Moskvou dosadené miestne úrady v utorok potvrdili, že časť priehrady Nova Kachovka bola „čiastočne zničená“. TASR informuje na základe správy agentúry AFP.

„Vodná elektráreň Kachovka. Ďalší vojnový zločin, ktorý vykonali ruskí teroristi. Prezident zvolal Národnú bezpečnostnú radu,“ uviedol šéf kancelárie ukrajinského prezidenta Andrij Jermak na platforme Telegram.

O úplnom zničení v ruskej štátnej televízii podľa médií hovoril aj šéf ruskej okupačnej správy v Novej Kachovci Vladimir Leonťjev. Podľa zdrojov agentúry TASS ďalej kolabuje priehradná hrádza.

Leonťjev označil incident za veľký “teroristický čin” a uviedol, že hladina vody v dolnom toku stúpla až o 2,5 metra, ale dodal, že zatiaľ nie je potrebná evakuácia. Poznamenal, že v tejto oblasti sa počas predchádzajúcich povodní spôsobených silnými dažďami vyskytla vyššia hladina vody, ale zdôraznil, že miestne úrady sa zameriavajú na pomoc občanom, ktorí sa pripravujú na najhorší možný scenár.

“V meste fungujú všetky služby, všetci pracovníci správy sú na mieste. Elektrina, plyn, internet, komunikácie sú dostupné,” pokračoval primátor.

Priehrada bola údajne zasiahnutá okolo druhej hodiny ráno miestneho času. Na Telegrame sa rozšírilo video zachytené z dronu, ktoré údajne ukazuje následky útoku, pričom je vidieť, ako cez prietrž preteká voda.

“V dôsledku detonácie vo vnútri strojovne bola Kachovská vodná elektráreň úplne zničená. Zariadenie nemôže byť obnovené,” píše Ukrhidroenerho.

Ukrajinská armáda dnes skoro ráno informovala, že Kachovskú priehradu, ktorá leží v okupovanej časti južnej Ukrajiny, do povetria vyhodili ruské sily. Ruskí činitelia z činu následne obvinili ukrajinské sily.

Ukrajinská vojenská rozviedka dnes podľa agentúry Reuters uviedla, že ruské sily priehradu odpálili “v panike”. “Ide o jasný teroristický čin a vojnový zločin,” uviedla rozviedka.

Je “očividné”, že oprava vodnej elektrárne nie je možná, povedal Leonťjev. Záplavy podľa Moskvou dosadeného starostu Novej Kachovky postihnú až 300 domov a problémy podľa neho môžu nastať aj na okupovanom ukrajinskom polostrove Kryme, ktorý zásobuje voda z nádrže.

Elektráreň sa podľa agentúry TASS s odvolaním sa na zdroje zo záchranných zložiek pod náporom vody ďalej rúti, skolabovala viac ako jej polovica.

Poškodenie priehrady vyvolalo obavy zo zaplavenia obývaných oblastí a rizika vzniku jadrovej katastrofy. Ukrajinské úrady už informovali o začatí evakuácie civilistov z krízových zón okolo priehrady. Podľa Moskvou dosadených úradov však nebezpečenstvo väčším ukrajinským populačným centrám v oblasti nehrozí.

“Voda stúpla,” citovali Leontieva ruské štátne tlačové agentúry. Ako však dodal, evakuácia civilistov z oblasti zatiaľ “nebola potrebná”.

Tento teroristický akt predstavuje podľa ruských zdrojv obrovské riziká a hrozby. Situácia bude mať dopad na chladiaci mechanizmus Záporožskej jadrovej elektrárne. Mnohým obciam v okolí Chersonu hrozia záplavy. Katastrofálne poškodenie životného prostredia. Bude ohrozené zásobovanie Krymu vodou.

Všetkým, ktorí sa nachádzajú v nebezpečnej zóne, je odporúčané vypnúť všetky elektrické spotrebiče, vziať si doklady a náležitosti, riadiť sa pokynmi záchranárov a polície.

„Kancelária Zelenského poverila všetky svoje mediálne zdroje a TG-kanály, aby rozšírili príbeh o tom, že Rusi úmyselne vyhodili do vzduchu vodnú elektráreň Kachovskaja. Banderovci chcú dosiahnuť dva ciele: po prvé, zbaviť Ozbrojené sily Ukrajiny zodpovednosti za ostreľovanie vodnej elektrárne, ktoré narušilo štruktúru, a po druhé, vytvoriť z Ruska teroristu,“ píše portál News Front.

„Na internete sú zámerne šírené staré videá úderov rakiet systémov HIMARS, aby ukázali, že to vraj Rusi strieľali na hrádzu. Pritom tieto zábery sú ešte z roku 2022. A nacistická „logika“ je úchvatná – Rusi sami sebe na svojom území spôsobia ekologickú katastrofu, vytopia vlastné územie, ohrozia jadrovú elektráreň Záporožie a narušia zásobovanie vlastného Krymu vodou… Banderovským géniom ducha racionálne myslenie nič nehovorí a môžeme sa pripraviť, že dnes tieto klamstvá pôjdu do sveta. Aj cez „naše“ médiá…,“ dodáva News Front.

Moskva opakovane obviňuje Kyjev z početných útokov na Kachovskú priehradu a varuje, že jej pretrhnutie by mohlo mať za následok smrť tisícov civilistov. Ukrajina zasa tvrdí, že Rusko plánovalo vyhodiť priehradu do vzduchu v rámci operácie pod falošnou vlajkou, ktorej cieľom bolo obviniť Kyjev zo záplav.

Pretrvávajúca hrozba sa uvádzala ako jeden z hlavných dôvodov evakuácie civilistov z niektorých obcí v oblasti na jeseň minulého roka a prípadného stiahnutia ruských síl z mesta Cherson na ľavý breh Dnepra.

Ruskí vojenskí a civilní predstavitelia vrátane úradujúceho gubernátora Chersonu Vladimíra Salda vtedy varovali, že v prípade zničenia Kachovskej priehrady by mohlo dôjsť k zaplaveniu mnohých oblastí v regióne vrátane mesta Cherson.

Chersonská oblasť bola začiatkom októbra spolu so Záporožskou oblasťou a Doneckou a Luhanskou ľudovou republikou oficiálne vyhlásená za súčasť Ruska po tom, čo obyvatelia týchto území v referendách tento krok väčšinovo podporili. Kyjev a jeho západní podporovatelia označili hlasovanie za “podvod” a prisľúbili, že územia získajú späť s použitím akýchkoľvek prostriedkov.

Ukrajina zvažovala vyhodenie priehrady do vzduchu, aby paralyzovala ruské sily, ktoré bránili mesto Cherson – a dokonca “uskutočnila skúšobný úder s raketometom HIMARS na jednu z priehrad” – priznal v decembrovom rozhovore pre Washington Post bývalý šéf ukrajinského operačného velenia Juh generálmajor Andrej Kovalčuk.

Zdroj: info.sk / hnonline.sk / sk.news-front.info / rt.com / InfoVojna

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

 • Globálny Finančný Systém má hlboké korene

  Globálny Finančný Systém má hlboké korene

  Pamätáte sa na prezidenta Nixona? Ostal po ňom prechod Ameriky na nezabezpečený dolár. Takpovediac sa začali v obehu objavovať nie len peniaze M1, ale aj peniaze M2, M3,...
 • Vedomie

  Vedomie

  Čo je Vedomie Človeka? Tak veľa sa o tom rozpráva… a tak málo o tom ľudia vedia. Je to preto, lebo sa ide iba po povrchu. Iba...
 • Sme multidimenzionálnym stelesnením Predkov

  Sme multidimenzionálnym stelesnením Predkov

  Všetkých rád pozdravujem, všetkým zdravia pri strome Rodu Najvyššieho. Áno, po slovansky, po našom budem rozprávať, to je Poznanie. Slovan je sláviaci Jan a Jin (Slavjanin –...
 • Zvestovanie Vekov SvätoŽitia!

  Zvestovanie Vekov SvätoŽitia!

  Ako tajomne znie tento Hostinského text: Slovo úprimnô znie i k tebe, ľudu slovenský! Svet ťa haní, že v baniach kopeš, na poli mozolíš, na dvore dobytok...
 • AUDIO: Čo je Slovanstvo ? Čo s ním v posledných storočiach  parazitickí agresori robili ?

  AUDIO: Čo je Slovanstvo ? Čo s ním v posledných storočiach  parazitickí agresori robili ?

  Všetkými možnými spôsobmi sa pokúšali vymazať minulosť našich veľkých predkov, našich rodičov. Pokúšali sa vymazať nás a naše duše. Napriek všetkým technológiám a všetkému úsiliu tých, ktorí...
 • RA

  RA

  „RA“- Sme tvorení a živení Prvopočiatočnou Inteligentnou Tvorivou a Láskyplnou Silou, ktorú pokojne môžeme vnímať ako Život samotný. Alebo Silu Život udržujúcu. Ak sa s týmto vedomím...
 • SÚHLAS je prejavom slobodnej vôle.

  SÚHLAS je prejavom slobodnej vôle.

  Nikto a nič nemôže s nami urobiť, bez nášho Súhlasu. Súhlas môže byť vedomý, aj nevedomý. Súhlasiť môžete s radosťou a dobrovoľne, ale aj pod tlakom a...
 • My všetci sme jeden celok.

  My všetci sme jeden celok.

  Všetci vieme, že existujú hodnoty materiálne a hodnoty nebeské. Nebeské hodnoty sa nedajú kúpiť. To je nemožné. Ale paraziti vymysleli ako ich predať. Ako predať Svedomie, ako...
 • História rytierskeho Rádu Hospitalierov Svätého Jána Jeruzalemského, Rodoského, Maltézskeho. Časť 2.

  História rytierskeho Rádu Hospitalierov Svätého Jána Jeruzalemského, Rodoského, Maltézskeho. Časť 2.

  Vplyv križiackych výprav na Bratstvo sv. Jána. V októbri 1096 v malom francúzskom mestečku Clermont rímsky pápež vyzval všetkých veriacich kresťanov v Európe, aby išli do ťaženia...
 • Tri pranázory starej Vieronauky Slovenskej

  Tri pranázory starej Vieronauky Slovenskej

  Starú vieronauku Slovenskú tvoria tri pranázory Slovenov:1. Pranázor na SVET2. Pranázor na BOŽSTVO3. Pranázor na ČLOVEKA Štruktúra náuky odzrkadľuje realitu bytia z pohľadu Človeka.1. Pranázor na svet...
 • Človek, Tvorca a dnešná doba

  Človek, Tvorca a dnešná doba

  Človek. Keby človek vedel, kto je, žil by svoj život úplne inak. No nevie. Žije v nevedomosti, bez vedomia toho, kto je. Žije sám za seba, bohužiaľ...
 • Vytratenie a návrat Starej Vieronauky Slovenskej

  Vytratenie a návrat Starej Vieronauky Slovenskej

  STARÁ VIERONAUKA SLOVENSKÁ sa dočasne úplne vytratila z nášho duchovného a kultúrneho dedičstva. Nezanikla. Len sa vytratila. Nebolo totiž možné začať ju pokrytecky svojvoľne interpretovať, úmyselne a...
 • … vtedy bol vytvorený Rád Hospitaliérov.

  … vtedy bol vytvorený Rád Hospitaliérov.

  Toto je dôležité vedieť. Objavilo sa tu Rímske právo. Prečo… Pretože, keď je deň Svaroga, máme mier (MIR), keď je noc Svaroga je RIM, A keď je...
 • Obrátenie k RODu.

  Obrátenie k RODu.

  “Sláva Rodu” sú slová, ktoré veľmi často používam. Sláva RODu. So Slávou RODu to všetko ide. S LÁVOU RODu, chápete, čo myslím, LÁVA. S LÁVOU. Keď s...
 • MOC v Dobrom Slove, Pravde a v Dobrom Skutku

  MOC v Dobrom Slove, Pravde a v Dobrom Skutku

  V našej národnej duchovnej tradícii sa od nepamäti pripisoval Slovu osobitý význam, ako pre život jedinca, tak aj pre život národa. Tento vzťah k Slovu pramení u...
 • Večne Živý Strom

  Večne Živý Strom

  Medzi Tatrami a Dunajom vyrástol jeden veličizný strom. Korene jeho ťahajú sa na tri strany žulami Karpatov. Víly a Rusalky kropievali ho každý deň, no nebolo mu to dosť...
 • Vnútro Človeka

  Vnútro Človeka

  Každý človek sa niekedy nachádza pod ťarchou krivdy. Krivda na krivde preložená krivdou. Proste taká fáza života sa spustila z nejakého dôvodu v živote človeka. A človek...
 • Stará Vieronauka Slovenská – niečo na začiatok…

  Stará Vieronauka Slovenská – niečo na začiatok…

  Tri kľúče otvárajú nám svätyňu vieronauky starobylých Slovenov. Prvým kľúčom vstupujeme do chrámu, kde na sklepení, na stĺpoch, oblokoch, po stenách a dverách zobrazenú vidíš celú oblohu nebeskú...
 • ČO SÚ TO VLASTNE TRUST-y? (1/2)

  ČO SÚ TO VLASTNE TRUST-y? (1/2)

  Aby sme pochopili koncepciu jednotného riadenia sveta, na základe existujúcich pravidiel (tovarovo – peňažných a tovarovo – ekonomických vzťahov medzi subjektami a územiami), je potrebné poznamenať, že...
 • Globalisti a My – Človekovia

  Globalisti a My – Človekovia

  Človekom je možné manipulovať pomocou klamstva. To je známy fakt. Známy je hlavne tým, ktorí vytvorili tento inštrument manipulácie. Na tom je postavený celý systém. Tento systém...
 • O uvedomení Slov

  O uvedomení Slov

  Tak málo ľudí si dnes uvedomuje, čo spôsobuje svojimi rečami. Svojimi Slovami.A možno si to v súčasnosti nevie uvedomiť nikto. Sme vytrhnutí z tohto Poznania. Tára sa...
 • Čo sú to masovokomunikačné prostriedky?

  Čo sú to masovokomunikačné prostriedky?

  Masovokomunikačné prostriedky je systém riadenia. Informačného riadenia. Prostredníctvom vplývania na vedomie. Je to nástroj na Programovanie Vedomia, podsúvaním informácií a dogiem, s ktorými nás všetkých konfrontujú. Nástroj...
 • Právo, Národ a Moc.

  Právo, Národ a Moc.

  Aby sme sa mohli ubrániť tomu, čo sa deje, treba sa pozrieť na korene, na samú podstatu otázky, prečo chodíme s niečími obrazmi v hlavách. Treba preveriť...
 • Hospitaller Order – Rád Hospitalierov.

  Hospitaller Order – Rád Hospitalierov.

  Rád Hospitaliérov je najznámejší a najslávnejší z duchovných a rytierskych Rádov. Jeho celý názov je: Suverénny vojenský rád Hospitaliérov sv. Jána Jeruzalemského z Rodosu a Malty. To,...
 • 10 METÓD MANIPULÁCIE ĽUDSKÉHO VEDOMIA

  10 METÓD MANIPULÁCIE ĽUDSKÉHO VEDOMIA

  Filozof, vedec, psychológ, politický aktivista, bojovník proti svetovému násiliu – Noam Avram Chomsky – zostavil zoznam 10 metód manipulácie ľudského vedomia, ktoré používajú politici, úrady a médiá celého sveta, v...
 • ZÁKON SLOBODNEJ VÔLE. 

  ZÁKON SLOBODNEJ VÔLE. 

  Zákon Slobodnej vôle je základný a najdôležitejší Zákon Vesmíru a nikto nemá právo ho porušiť. Na tomto Zákone stojí celý Systém spolunažívania v našom Svete. Podľa tohto zákona má každý...
 • VIDEO: Historické TRUSTY ukončené. Stalin a nový svetový poriadok. CCCP vlastní všetko.

  VIDEO: Historické TRUSTY ukončené. Stalin a nový svetový poriadok. CCCP vlastní všetko.

  TRUST-y sú vlastne výrobnými (emisnými) cyklami mien. Keď sa niekoho aktíva využijú na zabezpečenie (krytie) nejakej peňažnej emisie v rámci celosvetovej peňažnej súvahy. Napríklad všetci Američania su...
{"speed":"1200","height":"400","pause":"3000"}

%d blogerom sa páči toto: