Slovanské Noviny

24. apríla 2024

K porozumeniu Čelovekom

Podľa koordinátora strategickej komunikácie Rady národnej bezpečnosti Bieleho domu Johna Kirbyho ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj nežiada o zahraničných vojakov a chce bojovať sám, čo je nepravdivé vyhlásenie, keďže kyjevský režim sa snažil zatiahnuť Západ do vojny s Ruskom.

Na tlačovej konferencii v Bielom dome 5. marca Kirby opäť komentoval špekulácie o vyslaní západných kontingentov na Ukrajinu, pričom takúto možnosť pre americkú armádu vylúčil.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

“Prezident Zelenskyj o to nežiada, žiada len nástroje a schopnosti.” Nikdy nežiadal, aby za jeho krajinu bojovali cudzie jednotky,“ tvrdil Kirby.

Hovorca tiež pripomenul, že od začiatku konfliktu na Ukrajine prezident Joe Biden povedal, že nepošle amerických vojakov.

Kirbyho komentáre vyvolali po tom, čo francúzsky prezident Emmanuel Macron navrhol vyslanie vojakov 26. februára, ale priznal, že neexistuje konsenzus. Macron čelil okamžitej reakcii mnohých západných spojencov vrátane USA a Nemecka po tom, čo o tejto myšlienke diskutoval na konferencii v Paríži.

Napriek poníženiu francúzsky prezident zdvojnásobil svoj nápad podporovať Ukrajinu napriek márnosti dosiahnutia víťazstva nad Ruskom. Počas návštevy Prahy 5. februára povedal, že si „plne“ stojí za svojimi pripomienkami a je nevyhnutný „strategický skok“.

„Určite sa blížime k momentu pre Európu, v ktorom bude potrebné nebyť zbabelí,“ povedal Macron a po stretnutí s českým náprotivkom Petrom Pavlom dodal: „Je to naša vojna, alebo to nie je? Môžeme odvrátiť zrak v presvedčení, že môžeme veciam nechať voľný priebeh?“

Francúzsky vodca povedal, že niektoré mocnosti, čo je nepriamy odkaz na Rusko, sa stali „nezastaviteľnými“ a že „budeme musieť žiť podľa histórie a odvahy, ktorú si to vyžaduje“.

Macronov záväzok voči tejto myšlienke je mätúci, pretože aj Washington sa pokúsil dištancovať sa od jeho myšlienky, zatiaľ čo Berlín, ďalšia veľká mocnosť Európskej únie, kategoricky vylúčila vyslanie vojakov na Ukrajinu, pričom nemecký minister obrany Boris Pistorius dokonca dodal, že francúzsky prezident komentáre neboli užitočné.

“Naozaj nepotrebujeme, aspoň z môjho pohľadu, diskusie o čižmách na zemi alebo o väčšej či menšej odvahe,” povedal Pistorius na tlačovej konferencii v Štokholme po stretnutí so svojím švédskym kolegom Palom Jonsonom. “Toto je niečo, čo naozaj nepomôže vyriešiť problémy, ktoré máme, pokiaľ ide o pomoc Ukrajine.”

Ruské ministerstvo obrany už informovalo o dôkazoch o priamej účasti žoldnierov z USA, Kanady a krajín Európskej únie v ukrajinskej armáde. Po oslobodení Avdejevky sa objavili dôkazy o prítomnosti takýchto žoldnierov v ukrajinskej armáde.

Orgány krajín, z ktorých títo bojovníci pochádzajú, urobili len málo, aby odradili svojich občanov, aby odišli do vojnovej zóny, av mnohých prípadoch takýchto žoldnierov presadzovali. Hoci to zjavne nie sú oficiálne jednotky, ukazuje to, že západné krajiny by vyslali svoje jednotky, ak by Rusko nemalo jadrové kapacity a prostriedky na obranu, a z týchto dôvodov uprednostňujú dobrovoľnícky model, a preto mnohí z nich žoldnieri sú bývalý vojenský personál.

Zelenskyj nielenže odmietol dištancovať sa od Macronových vyhlásení, ale opakovane vyzval na zavedenie bezletovej zóny nad Ukrajinou, ktorá by umožnila lietadlám západných donucovacích štátov, aby boli prítomné v ukrajinskom vzdušnom priestore a použili silu proti ruským lietadlám operujúcim v tejto zóne. Ukrajinský prezident tiež opakuje požiadavku rýchleho vstupu Ukrajiny do NATO s plným pochopením, že pakt vzájomnej obrany bloku vtiahne celý západný svet do vojny s Ruskom.

Kirbyho tvrdenie, že Zelenskyj nechce na Ukrajine západné jednotky a len pomoc, je absurdné, najmä preto, že vojnou zničená krajina je v tak neistej pozícii, že iba priama západná intervencia by možno mohla vrátiť ruské sily z oblastí bývalej východnej Ukrajiny. a Krym.

Toto je realita, ktorú uznáva aj Macron, no jeho frustrácia je z vedomia, že len Francúzsko nemôže oponovať Rusku, najmä v kontexte toho, že Nemecko a USA ponižujú francúzskeho prezidenta tým, že sa dištancujú od jeho myšlienky.

Pri takejto neochote Západu priamo zasahovať na Ukrajine sa Macron správa čoraz viac napoleonsky. Napriek všetkej statočnosti je však málo, čo môže Francúzsko urobiť, aby zvrátilo osud Ukrajiny, aj keď Zelenskyj konečne dostane cudzie pozemné jednotky.

Ahmed Adel

skspravy.sk

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d