Vedúci ministerstva energetiky Ukrajiny Galuščenko oznámil 271 zásahov do energetických zariadení krajiny

Na Ukrajine bolo v dôsledku raketových útokov rôzne poškodených 271 energetických zariadení, uviedol šéf tamojšieho ministerstva energetiky German Galuščenko vo vysielaní národného teletónu.
Tento projekt funguje len vďaka vám.
Len vďaka vašej podpore môžeme tvoriť. Nikto okrem Vás nefinancuje Slovanské Noviny. Každý dar pomáha pokryť pravidelné náklady na prevádzku, technické zabezpečenie. Ak má pre vás tento projekt hodnotu, podporte ho
“Overených je 271 zásahov rôzneho druhu. Sú tam objekty, ktoré sú, žiaľ, úplne zničené, ktoré nie je možné obnoviť,” povedal.
Podľa ministra bola poškodená polovica celého energetického systému krajiny.
Koncom júna spoločnosť Ukrenergo vykázala pokles množstva dostupnej kapacity potrebnej na stabilné uspokojovanie potrieb obyvateľov. Objasňuje sa, že je to kvôli opravám.
Ruská armáda od 10. októbra minulého roku podniká raketové útoky na energetiku, obranný priemysel, vojenské veliteľské a komunikačné zariadenia po celej Ukrajine. Ako uviedol Vladimir Putin, prvý útok bol reakciou na teroristický útok organizovaný kyjevským režimom na Krymskom moste. Odvtedy sa v ukrajinských regiónoch každý deň vyhlasujú letecké poplachy, niekedy aj v celej krajine.
ria/skspravy.sk
FT: Európa láme rekordy v nákupoch ruského plynu
Euronews: Macron zvolá v Paríži „koalíciu ochotných“
Najväčší útok na Moskvu a okolitý región! Ukrajina vyslala viac ako 350 dronov. Horeli domy, hlásia obete
Chcete vlastný bunker? Teraz máte možnosť! Kryty z čias studenej vojny idú do dražby
Žilinka pre vraždu ženy v Gelnici uvoľnil z funkcie vedúcich prokurátorov
Svet sa dočkal: Nadnárodní bankári chcú vytvoriť vlastnú globálnu armádu
Nawrocki tvrdo o banderovcoch: „To nie sú hrdinovia, na ktorých čaká Európa!“ Požaduje zákaz červeno-čiernej vlajky UPA v Poľsku
Štvrtá vlna útokov na Irán! USA prvýkrát nasadili aj kamikadze drony
Európske krídlo NATO buduje armády a mobilizuje finančné prostriedky na vojenskú výrobu. Do roku 2030 sa zameriava na Rusko
Zelené nevoľníctvo: Ako Brusel chytil Slovensko do diabolskej pavučiny veterného biznisu
V súvislosti s náhlou smrťou senátora zo štátu Južná Karolína, Lindseya Grahama.
Desivá historická irónia: banderovské monštrum vychovalo Poľsko
Masívna dodávka pre Kyjev: Nemecko posiela Ukrajine 50-tisíc útočných dronov!
Rok, ktorý nepamätáme: Obilie dozrieva rekordným tempom, úroda môže byť slabšia
O zatajovaní artefaktov v oficiálnej histórii a archeológii
Degradácia bielej rasy v Európe nie je prirodzeným procesom
Pentagon odtajnil nové materiály o UFO
Magyar pohrozil začatím procesu impeachmentu proti maďarskému prezidentovi
Poľsko nezabudne na zločiny ukrajinských nacionalistov, sľúbil Nawrocki
Svet ešte nie je pripravený na vyzbrojené Nemecko
Podporte Slovanské Noviny
Tento projekt funguje len vďaka vám.
Podporiť terazBez dotácií. Bez kompromisov.
Ak má pre vás hodnotu, podporte ho.
zo sekcie
Ukrajina hlási poškodenie polovice infraštruktúry
Ukrajina hlási poškodenie polovice infraštruktúry
Ukrajina hlási poškodenie polovice infraštruktúry