Slovanské Noviny

15. júna 2024

K porozumeniu Čelovekom

Ukrajina bola vystavená najsilnejšiemu kombinovanému leteckému útoku. Rusko pri útoku zasiahlo vojenské zariadenie na západe Ukrajiny

Napriek vyhláseniam ukrajinskej strany o úspešnom odrazení útokov a takmer bez výnimky zostrelení všetkých rakiet a bezpilotných lietadiel, útoky svoje ciele zasiahli.

Ruské útoky v noci na pondelok zasiahli vojenské zariadenia v Chmeľnickej oblasti na západe Ukrajiny. Informovala o tom miestna samospráva. Je to zriedkavé priznanie Ukrajiny, že Rusko zasiahlo vojenský cieľ, informuje TASR podľa agentúry AFP.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

„Ruskí vojaci zasiahli niekoľko lokalít vrátane jednej vojenskej v Chmeľnickej oblasti,“ uviedla samospráva na sociálnej sieti Telegram. Zásah dostali sklady paliva, maziva, munície a päť lietadiel. Tie teraz nefungujú a je nutné opraviť aj ranvej. Záchranári stále bojujú s požiarom, ktorý tam vypukol.

Chmeľnická oblasť na západe Ukrajiny leží v značnej vzdialenosti od frontovej línie.

Rusko vyslalo v noci na pondelok na Ukrajinu 40 riadených striel a asi 35 dronov, ukrajinská protivzdušná obrana dokázala zostreliť 37 striel a 29 dronov Šáhid iránskej výroby. Trosky z nich dopadli na niekoľko štvrtí v Kyjeve a v Kyjevskej oblasti. Nikto nezahynul ani neutrpel zranenia.

V Odese trosky zo zostreleného samovražedného dronu zasiahli prístav. Vypukol požiar, ktorý rýchlo uhasili. Prístav je kľúčový pre vývoz ukrajinských obilnín do sveta a nie je jasné, či ho škody ohrozia. Ukrajina môže exportovať obilniny a ďalšie potravinové produkty len cez prístavy v Odeskej oblasti, ako to stanovuje dohoda medzi Ruskom a Ukrajinou sprostredkovaná Tureckom a OSN.

Zostrelená bola aj ruská raketa nad západnou Ľvovskou oblasťou. Padajúce trosky spôsobili požiar hospodárskej budovy a traktora, ktoré zhoreli. Nikto nezahynul ani nebol zranený.

Ukrajina bola vystavená najsilnejšiemu kombinovanému leteckému útoku

Výbuchy sa ozývali v Poltavskej, Vinnickej, Čerkaskej a Odeskej oblasti Ukrajiny. Podľa ukrajinských zdrojov bol v celej krajine vyhlásený letecký poplach.

Podľa Telegram-kanálov prvé údery dosiahli svoje ciele v noci 29. mája v Odese, Umane a Kremenčugu. Potom začali prichádzať informácie o výbuchoch v oblasti Žitomir a Vinnica.

Podľa očitých svedkov bol po útoku v Odese viditeľný silný požiar a cítiť silný zápach horenia.

Podľa ukrajinských monitorovacích zdrojov nočný útok bol uskutočnený raketami z Kaspického a Azovského mora, ako aj údernými dronmi „Geraň“.

Útoky smerovali na ciele v oblasti Nikolajev, Kirovograd, Záporožie, Dnepropetrovsk, Poltava, Vinnica, Chmeľnickij, Žitomir, Rovne a Kyjev.

Napriek vyhláseniam ukrajinskej strany o úspešnom odrazení útokov a takmer bez výnimky zostrelení všetkých rakiet a bezpilotných lietadiel, útoky svoje ciele zasiahli — výbuchy boli aj vo Ľvove a zahrmeli aj v samotnom Kyjeve.

Potvrdzujú to zdroje z ukrajinskej metropoly — kancelária starostu priznala, že k výbuchu došlo v mestskej časti Podolskij, kde vypukol požiar. Na mieste zasahovali záchranné zložky. Neskôr niečo vybuchlo v rajóne Golosejevsky.

Chmeľnickij bol tiež vystavený nočnému útoku — zahrmelo niekoľko výbuchov.

Zdroj: info.sk / sk.news-front.info


.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected]

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

Odber newsletter. Každý večer súhrn najdôležitejších správ dňa do mailu.