Slovanské Noviny

10. decembra 2023

K porozumeniu Čelovekom

Úcta k prírode je neoddeliteľnou súčasťou slovanskej kultúry. Rod zrodil vesmír zo seba. Všetko vo vesmíre je generované rodom a je ním – v jeho rôznych prejavoch. Rod je všetko. Koniec koncov, Jeho Duch je všade: v Slnku a Mesiaci, daždi a vetre, blesky pretínajú oblohu a nebeskú klenbu zeme… Preto Slovan jednoducho nemôže hodiť plechovku do rieky alebo nechať odpadky v lese – pretože tým prejaví neúctu k Stvoriteľovi.


Nikdy nezlomí živý strom ani nerozdrví žabu… Lebo Všemohúci – Rodina – sa prejavuje vo veľkom aj v malom. „Pľuvanie do vody je rovnaké ako do očí matky,“ hovorí ľudová múdrosť… Postoj rozumného človeka ku všetkým živým bytostiam je rovnako úctivý.

-> Vypočujte si Novosti Slovanských Novín za posledných 24 hodín v prac. dňoch o 18:00. <-

Povinnosťou každého zdravého človeka je ctiť si Prírodu, rešpektovať všetko, čo existuje – živé aj neživé. V určitom zmysle je všetko živé – pretože, ako už bolo spomenuté, vo všetkom je Duch rodiny. Svoju úctu k prírode môžete vyjadriť rôznymi spôsobmi…

Takmer všetky sviatky sú spojené s prírodnými cyklami. Vykonávaním sviatočných rituálov komunikujeme s Bohmi, ktorí sú Mocnosťami sveta, a ďakujeme im za ich dary… 

Nech Ju niekto považuje za bezduchý blok – nechajme to na jeho svedomí. Úcta k prírode sa samozrejme neobmedzuje len na rituály – nemenej dôležité je ctiť si ju aj v každodennom živote.

Každý, kto počas rituálov oslavuje Matku Zem a potom jej znetvorí tvár hádzaním odpadu pod nohy, je pokrytec. Naši predkovia premýšľali o všetkom, čo robili, s vedomím a racionalitou.

☀Oživme spolu pôvodné tradície! ☀

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d