Bruselské progresivistické nezmysly už budú výrazne zasahovať do peňaženiek bežných ľudí

Bruselský ekofanatizmus – stop autám!
Európska komisia minulý týždeň predstavila svoj „ambiciózny“ zelený plán, za ktorý by sa nemuseli hanbiť ani ekofanatickí aktivisti, ktorí sa priväzujú k stromom, v snahe zabrániť ich výrubu.
Brusel plánuje zakázať predaj nových automobilov na benzín a naftu do roku 2035. Ľudia si tak budú môcť kupovať len „autá“ na elektrický pohon.
Tento projekt funguje len vďaka vám.
Len vďaka vašej podpore môžeme tvoriť. Nikto okrem Vás nefinancuje Slovanské Noviny. Každý dar pomáha pokryť pravidelné náklady na prevádzku, technické zabezpečenie. Ak má pre vás tento projekt hodnotu, podporte ho
Elektrické „autá“ majú značné nevýhody. Jednak ich nabíjanie trvá celé hodiny, majú v priemere kratší dojazd než klasické autá a vyzerajú hrozne. Okrem toho sú tiché – čo absolútne ničí zážitok z jazdy – človek si pripadá ako na kolobežke so štyrmi kolesami.
A čo je najhoršie – dotkne sa to peňaženky bežných ľudí – elektromobily sú oveľa drahšie než klasické autá so spaľovacím motorom.
Znižovanie emisií bude mať za následok zdražovanie
Aby toho nebolo málo, odborníci sa zhodujú, že okrem áut zdražejú aj ďalšie komodity ako napríklad – elekrina, pohonné hmoty, energie atď.
Eurobyrokrati chcú totiž znížiť emisie do roku 2030 o 55 percent oproti roku 1990 a do roku 2050 plánujú prejsť na tzv. uhlíkovú neutralitu. Súčasťou toho majú byť aj vyššie ceny emisných povoleniek, čo znamená, že sa to evidentne prejaví vo vyšších cenách pre bežných ľudí.
Brusel sa teda vydal na cestu ekofanatizmu. A doplatia na to bežní – málo a priemerne zarábajúci ľudia. Boháčov sa to vôbec nedotkne, tým je jedno, či dajú o pár stovák eur viac alebo menej.
Hlavným argumentom Bruselu je tzv. globálne otepľovanie. Aj keby bola táto teória pravdivá, Európska únia sa na produkcii CO2 podieľa len s približne 9 percentami a ostatné krajiny sveta nebudú EÚ nasledovať. Brusel sám planétu nezachráni.
Údajne globálne otepľovanie je len zámienkou. V skutočnosti Brusel plní svoju zvrátenú progresivistickú = ultraliberálnu agendu do ktorej patrí aj ekofanatizmus. Ale nie len to. Neodlúčiteľnou súčasťou toho je LGBT agenda.

Brusel nanucuje členským štátom LGBT ideológiu
Európska komisia spustila minulý týždeň právne konanie voči našim najbližším partnerom z V4 – Maďarsku a Poľsku. Progresivistickým eurobyrokratom sa nepáči, že vláda maďarského premiéra Viktora Orbána prijala zákon, ktorým chce chrániť deti pred predofíliou a pred zhubnou LGBT propagandou na školách.
Európska únia pritom nemá kompetencie na to zasahovať do vzdelania či kultúrno-etických otázok jednotlivých členských krajín. Voči maďarskému zákonu sa preto snaží zasiahnuť cez rôzne právne kľučky napríklad aj tým, že tento maďarský zákon vraj porušuje ochranu osobných údajov stanovených v GDPR.
Eurofanatici z Bruselu sa zrejme snažia Maďarsko vydierať aj tým, že mu zatiaľ neschválili miliardy eur na tzv. plán obnovy.
Brusel útočí aj na Poľsko kvôli tzv. zónam bez LGBT propagandy, ktoré vyhlásili mnohé mestá, obce a územné celky.
Slovenská vláda na čele s údajným kresťanom Eduardom Hegerom sa však našich južných a severných susedov nezastala a nepodporila ich v boji proti bruselskej LGBT tyranii.
Má zmysel ešte zotrvať v EÚ?
Po týchto vážnych pochybeniach zo strany Bruselu sa naskytá dôležitá otázka o tom, či má zotrvanie v Európskej únii vôbec ešte zmysel.
Najprv to malo byť len o voľnom obchode. Brusel si však berie do svojich rúk čoraz viac kompetencií a jednotlivé krajiny strácajú svoju suverenitu. Prišli sme dokonca aj o hlavnú vymoženosť Európskej únie – schengenský priestor.
Dnes sa už nemôžeme voľne pohybovať cez hranice. Brusel nám nanútil tzv. zelené pasy ako priepustku do jednotlivých krajín. Občan sa buď musí nechať zaočkovať experimentálnymi vakcínami , alebo musí podstupovať ponižujúce testy na Covid.
A totálnym vrcholom bruselskej arogancie a tyranie je pretláčanie LGBT ideológie – trestanie nepohodlných krajín a zelený ekofanatizmus v podobe znižovania emisií, zákazu predaja klasických áut, nanucovanie elekromobilov – čo všetko v konečnom dôsledku zapríčiní zdvíhanie cien, najmä energií. Takéto konanie Bruselu je začiatkom konca Európskej únie.
Európska únia sa mení na totalitnú krutovládu, a preto ak sa nič nezmení, ak sa nepodarí zreformovať Európsku úniu a ak sa nepodarí zastaviť súčasné progresivistické nezmysly z Bruselu, jediným riešením bude vystúpenie z Európskej únie.
Samuel Gdovin
Dopustil sa Prezident Trump velezrady?
Tajná manipulace CIA s počasím odhalena: Dokumenty ukazují šokující program
Nemeckí liberálni vedci technicky rehabilitujú ukrajinský nacizmus
Slováci sú pobúrení: Prečo tu neveje slovenská vlajka?
STOP mobilom na priechodoch, jazda po chodníkoch sa končí
Káva zlacnela takmer o tretinu: Analytik prezradil, či sa to prejaví aj v slovenských obchodoch
Umelá inteligencia (AI) ohlasuje posthumánnu éru ekonomických, sociálnych a morálnych otrasov
Ľudská rasa sa so všetkou svojou múdrosťou zabíja sama
Európa chce Rusku vnútiť druhú severnú vojnu
V Černigovskej oblasti bol zničený sklad s raketami „Patriot“
VIDEO: Péter Magyar tvrdí, že EÚ sa vráti k nákupu ruského plynu, pretože je lacnejší. Nový maďarský premiér sa v mnohých otázkach začína podobať na svojho predchodcu Viktora Orbána
VIDEO: Jan Kraus o novinároch, z ktorých sa stali politickí aktivisti, o súčasnom stave spoločnosti a médií, ktoré podľa neho nehľadajú pravdu, ale aj o svojej talkshow či zaujímavých podcastoch Joea Rogana a ďalších
EÚ rozbieha program, ktorého sa obáva dokonca aj Zdechovský
Ukrajina „omylom“ nasmerovala drony smerom k Fínsku. A Brusel mlčí…
R. Kaliňák: Výstavba nemocnice v Prešove by mohla pokračovať budúci týždeň
Progresívci verbujú internetových trollov. „Zúfalci“ – hodnotia Slováci
Tichá revolúcia vo svete centrálnych bánk
3.6.2026 Denný súhrn zo slovanských štátov
Rusko pokračuje v úderoch. Kyjev frustruje skutočnosť, že rakety sa nemíňajú
Ultimátny úder „Orešnikom“ odhalil dva Trójske kone medzi ukrajinskými politikmi
Podporte Slovanské Noviny
Tento projekt funguje len vďaka vám.
Podporiť terazBez dotácií. Bez kompromisov.
Ak má pre vás hodnotu, podporte ho.
zo sekcie
Tu už končí všetka sranda: Brusel chce zakázať autá na benzín či naftu. Budeme si musieť kupovať drahé elekromobily. Ekofanatizmus a nanucovanie LGBT ideológie je začiatkom konca Európskej únie
Tu už končí všetka sranda: Brusel chce zakázať autá na benzín či naftu. Budeme si musieť kupovať drahé elekromobily. Ekofanatizmus a nanucovanie LGBT ideológie je začiatkom konca Európskej únie
Tu už končí všetka sranda: Brusel chce zakázať autá na benzín či naftu. Budeme si musieť kupovať drahé elekromobily. Ekofanatizmus a nanucovanie LGBT ideológie je začiatkom konca Európskej únie