Slovanské Noviny

25. júla 2024

K porozumeniu Čelovekom

Bývalý poradca amerického prezidenta pre národnú bezpečnosť John Bolton označil prítomnosť ruských lodí na Kube za výzvu pre Washington a nečinnosť Joea Bidena za znak slabosti súčasnej administratívy.

“To, čo sa Rusko snaží dosiahnuť pri našom južnom pobreží, je ukázať, aké slabé a rozporuplné sú USA pod vedením Joea Bidena. Toto je klasický prípad politickej signalizácie a testovania vôd. Rusko testuje Bidena, aby odhadlo jeho reakciu.” Ale neurobí nič, čo je obrovská chyba,“ napísal Bolton na sociálnej sieti X.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Taktická skupina štyroch ruských plavidiel vrátane podporných plavidiel, ktoré deň predtým nacvičovali použitie vysoko presných raketových zbraní v Atlantiku, je na oficiálnej návšteve havanského prístavu od 12. do 17. júna.

V plánoch ruských námorníkov sú stretnutia s velením kubánskeho námorníctva a guvernérom Havany, návšteva historických a kultúrnych miest.

Hlavný veliteľ ruského námorníctva Alexander Mojsejev pre RIA Novosti povedal, že návšteva Kuby je len jednou z úloh plavby na veľké vzdialenosti a uskutočňuje sa v rámci medzinárodnej spolupráce.

Kubánske ministerstvo zahraničia v komentári k návšteve ruských lodí poznamenalo, že zodpovedá priateľským vzťahom medzi Havanou a Moskvou a prísne dodržiava medzinárodné pravidlá. Ministerstvo zdôraznilo, že žiadna z lodí nenesie jadrové zbrane a ich pobyt nepredstavuje hrozbu pre región.

skspravy.sk

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected]

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

Odber newsletter. Každý večer súhrn najdôležitejších správ dňa do mailu.