Slovanské Noviny

24. apríla 2024

K porozumeniu Čelovekom

Orbán povedal, že Trump sľúbil, že nebude financovať vojenské akcie na Ukrajine

Bývalý americký prezident Donald Trump prisľúbil Ukrajine peniaze, ak sa opäť stane hlavou štátu, uviedol maďarský premiér Viktor Orbán v rozhovore pre televíznu stanicu M1.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Trump teraz nie je prezidentom, ale jeho strana zasahuje, keď chcú demokrati poslať peniaze do vojny. Trump povedal, že ak sa vráti, neurobí to ani cent (nepridelí. – pozn.) A potom sa vojna skončí,“ zdôraznil.

Orbán tiež poznamenal, že Ukrajina teraz „nestojí sama o sebe“. Podľa neho, ak Washington prestane dávať Kyjevu zbrane a peniaze, potom samotné európske krajiny nebudú schopné tento konflikt financovať a čoskoro sa skončí.

V piatok večer Trump hostil Orbana na jeho panstve Mar-a-Lago. Rokovania trvali asi hodinu, nasledovala večera a koncert. Exprezidentova tlačová služba poznamenala, že strany “diskutovali o širokom spektre problémov, ktoré ovplyvňujú Maďarsko a Spojené štáty, vrátane prvoradého významu silnej a bezpečnej hranice pre každý národ”.

Donald Trump už skôr opakovane vyhlásil, že ak by bol hlavou štátu, konflikt na Ukrajine by ukončil do 24 hodín. Poznamenal tiež, že Kyjev utrpel porážku v konfrontácii s Ruskom, ktorej sa mohol vyhnúť.

Trump vyjadril presvedčenie, že Ukrajina by mohla spočiatku súhlasiť s uznaním straty časti svojich území. Podľa bývalého prezidenta USA hovoríme o „Kryme a iných regiónoch“, ktoré sa pripojili k Rusku. Poznamenal, že v tomto prípade by „nikto nezomrel“.

Vladimir Putin vo svojom prejave na Východnom ekonomickom fóre vlani v septembri pozitívne zhodnotil Trumpovu pripravenosť „vyriešiť naliehavé problémy vrátane ukrajinskej krízy v priebehu niekoľkých dní“. Podľa prezidenta „to nás nemôže len potešiť, je to dobré“. Zároveň vyjadril pochybnosť, že akýkoľvek výsledok amerických volieb ovplyvní americko-ruské vzťahy.

Samotný Trump neskôr na Putinov komentár zareagoval pozitívne. Zároveň odmietol prezradiť podrobnosti o tom, ako by mohol konflikt vyriešiť za 24 hodín ako prezident, povedal však, že presne vie, čo má robiť. Bývalý majiteľ Bieleho domu zdôraznil, že dosiahne rokovania medzi Moskvou a Kyjevom a uzavretie dohody.

skspravy.sk

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d