Slovanské Noviny

20. apríla 2024

K porozumeniu Čelovekom

Lekárske chyby spôsobujú každoročne takmer 800 000 úmrtí. Zhruba 106 000 z nich zomiera na následky nesprávne predpísaných liekov.

V našej spoločnosti sa stalo normou prehltnúť tabletky pri najmenšom nepohodlí. Drogová závislosť rýchlo rastie, ale len málo ľudí si uvedomuje liečivú silu, ktorá spočíva v bežných rastlinách, ktoré nám doslova rastú pod nohami. Medzitým sa dá vyliečiť takmer každá choroba bez použitia liekov.

Ako povedal Hippokrates, „nech sa jedlo stane liekom“.
Obličky majú niekoľko dôležitých funkcií, jednou z nich je regulácia obsahu vody v tele. Zodpovedajú za odstránenie prebytočnej vody alebo jej uskladnenie, ak má telo pocit nedostatku vlhkosti. Pomáhajú tiež regulovať obsah minerálov v tele, ako je sodík, draslík, vápnik a ďalšie. Obličky navyše pomáhajú telu zbaviť sa škodlivých toxických látok.
Rovnako dôležitou úlohou obličiek je produkcia hormónov. Tieto hormóny cirkulujú cez telo krvou a regulujú napríklad hladinu krvného tlaku, ovplyvňujú tvorbu červených krviniek atď. Produkujú tiež vitamín D.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Tu je niekoľko potravín, ktoré pomôžu vašim obličkám zostať čisté a zdravé:

〰〰〰〰〰〰🌿🌱🌿🌱〰〰〰〰〰〰

1. Chanca Piedra
Názov Chanca Piedra je španielsky – „drvenie kameňov“.
Po celé storočia Juhoafričania používali túto bylinu ako účinný prostriedok proti žlčníkovým, obličkovým a pečeňovým kameňom, ako aj na liečbu vodnatých a močových ciest, ako diuretikum a spazmolytikum.

2. Zlatobyľ
Kmene indiánov dlho a aktívne používali zlatobyľ na liečbu chorôb močových ciest. Štúdie preukázali, že táto bylina má skutočne liečivé vlastnosti, ktoré môžu pomôcť pri žlčníkových kameňoch, cholecystitíde, chorobách obličiek a močového mechúra.

3. Koreň hortenzie
Koreň hortenzie ako liek bol medzi americkými indiánmi a prvými osadníkmi veľmi populárny. Obaja aktívne používali koreň hortenzie na liečenie a udržanie zdravia obličiek a močového mechúra. Táto rastlina funguje ako „rozpúšťač“ obličkových kameňov. Koreň hortenzie navyše pomáha telu správne vstrebávať vápnik, čím zabraňuje tvorbe nových kameňov.

4. Zelerový koreň
Korene a semená zeleru sa po celé storočia používajú ako prírodné diuretikum. Táto rastlina pomáha telu zbaviť sa toxických látok, ktoré prechádzajú močom. Koreň zeleru navyše obsahuje živiny ako draslík a sodík.

5. Poskonnik fialový 
Koreň lat. stethosis purpurea je už dlho známy ako účinný prostriedok na prevenciu tvorby obličkových kameňov a ako diuretikum. Jeho účinnosť je čiastočne spôsobená obsahom euparínu, látky, ktorá rozpúšťa a bojuje proti škodlivým organizmom. Vďaka euparínu možno koreň použiť aj na prevenciu infekcií.
U nás už zabudnutá bylina. V Rusku používaná dodnes v ľudovom liečiteľstve. 

6. Medvedica lekárska
Prospešné vlastnosti medvedice sú už dlho známe v mnohých kultúrach. Používa sa na liečbu zápalových ochorení močového systému, na odstránenie kameňov a piesku a na čistenie obličiek.

7. Ibiš lekársky 
Koreň (ang. marshmallow) je dlho známy ako vynikajúce analgetikum a mierne diuretikum, má priaznivý účinok na tkanivá močových ciest. Štúdie potvrdili, že táto bylinka má obklopujúci účinok na sliznicu, tlmí bolesti a zmierňuje zápal.

8. Koreň púpavy
Koreň púpavy lekárskej sa úspešne používa v ľudovom liečiteľstve na liečbu chorôb pečene, močového mechúra, obličiek a žlčníka.

9. Petržlen
Táto aromatická bylinka obľúbená kulinárskymi odborníkmi je účinným bylinným prostriedkom. Jeho močopudné vlastnosti umožňujú vyčistiť obličky a močové cesty od škodlivých látok, ktoré sa tam hromadia.

s ľubosťou Diana Lyubava Slovienska

Slovanské Noviny

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d