Slovanské Noviny

10. decembra 2023

K porozumeniu Čelovekom

Článok amerického denníka The Washington Post je odrazom nedávnych odhalení investigatívneho novinára Seymoura Hersha. V článku uverejnenom vo štvrtok citoval nemenovaného predstaviteľa amerických tajných služieb, ktorý otvorene vyhlásil, že Ukrajina „vojnu nevyhrá“.

Americké spravodajské služby podľa denníka The Washington Post „pochmúrnym spôsobom“zhodnotili prebiehajúcu ukrajinskú protiofenzívu a domnievajú sa, že Kyjevu sa do konca roka nepodarí preniknúť na juh Krymského polostrova.

-> Vypočujte si Novosti Slovanských Novín za posledných 24 hodín v prac. dňoch o 18:00. <-

Predstavitelia spravodajských služieb vyjadrili vo svojej správe vážne pochybnosti o ukrajinskej misii. Jej obsah bol vo štvrtok sprostredkovaný denníku Washington Post, pričom denník uvádza „brutálnu schopnosť“ Ruska pri obrane dobytého územia.

„Spravodajská komunita USA hodnotí, že ukrajinskej protiofenzíve sa nepodarí dosiahnuť kľúčové juhovýchodné mesto Melitopol,“ uvádza sa v správe a dodáva, že Kyjev by v takom prípade nebol schopný „splniť svoj hlavný cieľ, ktorým je prerušenie pozemného mosta Ruska na Krym v rámci tohtoročného ťaženia“.

Hoci je polostrov pod kontrolou Moskvy, odkedy jeho obyvatelia v roku 2014 hlasovali za opätovné pripojenie k Rusku, ukrajinskí predstavitelia opakovane sľubovali, že región získajú späť silou, pričom trvali na tom, že ide o zvrchované územie Ukrajiny.

V plánoch Kyjeva na opätovné získanie Krymu by Melitopol údajne zohrával významnú úlohu ako jedno z najväčších mestských centier pri pobreží Azovského mora. Zabratie mesta by mohlo poskytnúť základňu pre ďalšie útoky na samotný polostrov, ktorý sa už tento rok stal terčom niekoľkých ukrajinských útokov.

Článok amerického denníka Washington Post je odrazom nedávnych odhalení investigatívneho novinára Seymoura Hersha. V článku uverejnenom vo štvrtok citoval nemenovaného predstaviteľa amerických tajných služieb, ktorý otvorene vyhlásil, že Ukrajina „vojnu nevyhrá“.

„Prostredníctvom [CIA] sa k [ministrovi zahraničných vecí USA Antonymu Blinkenovi] dostávali informácie, že ukrajinský útok nebude fungovať,“ uviedol Hershov zdroj.

Dodal, že ofenzíva bola len „šou [ukrajinského prezidenta Volodymyra] Zelenského a v administratíve boli ľudia, ktorí jeho kecom uverili“.

Ukrajinská protiofenzíva sa začala začiatkom júna, pričom Kyjev nasadil svoje najlepšie Západom vybavené a vycvičené brigády v snahe prerušiť ruský pozemný most spájajúci Donbas s Krymom v južnej Záporožskej provincii.

Operácia bola podľa väčšiny názorov neúspešná a podľa ruských odhadov stála Ukrajinu život viac ako 43 000 vojakov a takmer 5 000 kusov ťažkej techniky výmenou za niekoľko dedín.

Od júna Zelenskyj opakovane obviňoval Západ zo zodpovednosti za nedostatočné úspechy svojej armády, pričom trval na tom, že mu neboli poskytnuté adekvátne zbrane na preniknutie cez ruské línie, a zároveň požadoval stíhačky a rakety dlhého doletu.

Ukrajinské vedenie je teraz rozdelené v otázke, či pokračovať v operácii, alebo počkať a skúsiť to znova na jar budúceho roka, uviedol v stredu Newsweek. Podľa amerického časopisu sa Zelenskyj teraz musí rozhodnúť, „či ísť do toho naplno a riskovať nákladný neúspech, alebo znížiť straty Ukrajiny a prijať politicky škodlivú porážku“.


Zdroj: rt.com
Preklad: InfoVojna


.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d