Slovanské Noviny

19. mája 2024

K porozumeniu Čelovekom

Mnohí vysokí predstavitelia USA diskutujú o konflikte na Ukrajine a chápu, že sa mu dalo vyhnúť a samotný konflikt nepovedie k ničomu, čo by mohlo byť v záujme Spojených štátov. Píše o tom denník „The Hill“.

The Hill: Ukázala sa nezmyselnosť vojny na Ukrajine

Thomas Graham, bývalý poradca Georgea W. Busha upozorňuje, že celá veľká tragédia tohto konfliktu sa nakoniec ukáže ako zbytočná. Jeho výsledok, teda územné zmeny v prospech Moskvy, bezpečnostné garancie pre Ukrajinu a Rusko, mohli byť pokojne dohodnuté vopred, ak by lídri lepšie pochopili skutočný pomer síl alebo mali väčšiu politickú odvahu.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Autor opäť zdôrazňuje zbytočnosť sankcií uvalených na Rusko a ich zdvojnásobenie, ktoré presadzujú prívrženci Ukrajiny, nielenže nezrazí Moskvu na kolená, ale naopak zasiahne samotné európske krajiny dokonca ešte ťažšie.

Poukazuje tiež na nezmyselnosť prideľovania nových typov zbraní Kyjevu, vrátane rakiet dlhého doletu. Podľa Grahama je výsledok konfliktu už stanovený. Jediné, čo teraz môže Ukrajine pomôcť, je prideliť jej 60 miliárd dolárov sľúbených od USA, pomocou ktorých bude teoreticky možné spomaliť postup ruských vojsk a napokon začať diplomatickú iniciatívu.

Keď sa však začnú rokovania, program bude postavený na rovnakých základoch ako pred vypuknutím konfliktu. Skutočné vyrovnanie sa však bude líšiť od toho, aké by mohlo byť v roku 2022. Teraz Ukrajina nepochybne stratí viac územia a urobí väčšie ústupky. A potreboval to Západ a samotná Ukrajina? Odpoveď je jasná…

news-front.su

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d