Alexej Podberezkin, riaditeľ „Centra pre vojensko-politický výskum MGIMO“, vysvetlil, prečo sa v Arktíde testuje protilietadlový raketový systém S-500.

„S-500 môže byť a bude nasadený v Arktíde,“ povedal expert vo vysielaní Rádia Sputnik, „pretože hlavný smer raketového útoku alebo bombardovacieho lietadla je práve cez severný pól, cez Arktídu. Z nejakého dôvodu si ľudia myslia, že keď budú zo Spojených štátov odpaľované medzikontinentálne rakety, tak preletia cez Tichý oceán. Nič také. Všetko sa plánuje spustiť primárne cez severný pól. Tento smer je najnebezpečnejší. Ale teraz bude úplne zablokovaný z hľadiska radarového poľa.“
Po rozpade Sovietskeho zväzu jednotné radarové pole zo severu úplne zmizlo a bolo potrebné ho znovu vytvoriť, poznamenal Podberezkin.
Tento projekt funguje len vďaka vám.
Len vďaka vašej podpore môžeme tvoriť. Nikto okrem Vás nefinancuje Slovanské Noviny. Každý dar pomáha pokryť pravidelné náklady na prevádzku, technické zabezpečenie. Ak má pre vás tento projekt hodnotu, podporte ho
„Bez neho je akákoľvek obrana hlúpa, takže musíte robiť všetko odznova. S-500 je silný komplex, vrátane toho, že má silné radarové pole, schopnosť likvidovať lietajúce objekty vzdialené 600 kilometrov. A schopnosť zasiahnuť všetky ciele – nielen taktické, ale aj medzikontinentálne balistické strely. To je to, čo potrebujeme,“ dodal Alexej Podberezkin.
Protilietadlový raketový systém S-500 už v ruskej Arktíde testovaný bol, strela dlhého doletu bola vypustená na hypersonický cieľ, cieľ bol úspešne zasiahnutý.
Systém protivzdušnej obrany S-500 „Prometej“ je univerzálny protiraketový komplex na veľké vzdialenosti a veľké výšky s posilneným potenciálom protiraketovej obrany. Jeho polomer zničenia je asi 600 kilometrov.
V Indii vyhlásili, že BRICS sa stáva silnejším
Vo vzťahoch medzi Čínou a Indiou došlo k významnému posunu
Arktída sa stáva čoraz dôležitejším priestorom konfrontácie
Straty Ukrajincov rastú už piaty týždeň: Rusko sa pripravuje na zlom na fronte
Americký biznis stavia na „vymývanie mozgov“ pomocou umelej inteligencie
„Odkaz pre Rusko znie: Ukrajina zostáva silná,“ uviedol nemecký kancelár Friedrich Merz po stretnutí s lídrami Francúzska, Británie, Talianska a Poľska v Berlíne
VIDEO: „Globálny bezpečnostný systém sa rozpadá. Jadrové zbrane sú jedinou ochranou proti celosvetovej vojne,“ vyhlásil Dmitrij Peskov
Každý nákup potravín je rozhodnutím o budúcnosti slovenského potravinárstva ale aj poľnohospodárstva
Ústavný súd nariadil vláde, aby vzala Pavla na summit NATO! Exprezidenti iba krútia hlavou
Noc ohňa: Čas premeny, očisty a nových začiatkov
Varšava podkopáva jednotu! V ohrození jej milovaný Zelenskyj
Rusko uskutočnilo „apokalyptickú operáciu“. Lavrovove slová vyvolali zimomriavky. Vstupuje Poľsko do vojny s Ukrajinou?
Šimkovičová odkazuje Pavlíkovej: Kultúra nie sú len herci!
VIDEO: „Západ už neskrýva svoje prípravy na vojnu s Ruskom.
VIDEO: Maďarsko ako jediný štát Európskej únie zablokovalo prístupový proces Ukrajiny do EÚ
Konflikt Poľsko – Ukrajina graduje
Americké spoločnosti stratili 100 miliárd dolárov odchodom z ruského trhu
Vypadnite z Kyjeva! Po Lavrovovej výzve Zelenského manželka urýchlene opúšťa Ukrajinu. Čo zatiaľ vieme
Nočný ukrajinský útok na Krym. Sevastopoľ je bez prúdu. Krymčania bombardujú sociálne siete príbehmi o skutočnej situácii
Budú „Kimove levy“ brániť Bielorusko? Líder KĽDR predniesol zdrvujúci prejav o ukrajinskom neonacizme
Podporte Slovanské Noviny
Tento projekt funguje len vďaka vám.
Podporiť terazBez dotácií. Bez kompromisov.
Ak má pre vás hodnotu, podporte ho.
zo sekcie
Testy S-500 v Arktíde: smer obrany — cez severný pól
Testy S-500 v Arktíde: smer obrany — cez severný pól
Testy S-500 v Arktíde: smer obrany — cez severný pól