Slovanské Noviny

18. júna 2024

K porozumeniu Čelovekom

Hegerov debilizmus. Podľa opozičného poslanca NR SR Tomáša Taraba vláda stíhačky na Ukrajinu nepredá, ale daruje. Vyplýva to údajne z informácií, ktoré médiá uverejňovali ešte pred schválením poslania Migov na Ukrajinu. V mediálnych správach sa totižto práve prebiehajúci akt odvolanej a len dočasne poverenej vlády nazýva kompenzáciou. A to znamená všeličo, ale predaj nie.

Nikto nevie, koľko peňazí vlastne Slovensko dostane

„Presne to objasňuje o čo ide. My stíhačky nepredávame, ale darujeme. To, či dostaneme nejakú kompenzáciu vo výške 900 miliónov sú tvrdenia Naďa a Hegera, ktoré sa však popierajú už tým, že migy nepredávame, ale darujeme,“ uviedol Taraba vo svojom stanovisku na sociálnej sieti.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Klamár a nezodpovedný?

V súvislosti s darčekmi, ktoré smerujú na Ukrajinu, sa často cituje neúprimnosť vládnych predstaviteľov v ich vyhláseniach. Minister obrany Jaroslav Naď sa napríklad dušoval, že zvesti o tom, že obranný systém S-300 putuje na Ukrajinu, sú hoaxom. Ako už vieme, „hoax“ sa o pár dní na to stal pravdou. Tentokrát Naď tvrdil, že o Migoch rozhodne parlament. Nestalo sa.

„Ak niekto verí Naďovi, ktorý zatiaľ klamal v podstate vo všetkom a Hegerovi, ktorý sám tvrdí, že zmluvy, ktoré podpisuje nečíta, tak bude to najskôr iba to darovanie,“ uzavrel k téme Taraba.

Občania by stíhačky neposlali

Vláda na základe analýz nekoná len mimo svojho mandátu, no dokonca aj proti väčšinovej vôli demokratickej spoločnosti. Taraba upozorňuje, že až dve tretiny občanov by Migy na Ukrajinu neposlali. „Migy nechcú poslať na Ukrajinu dve tretiny občanov. Jediný kto za to kope je Heger a Kollár. Porušuju pri tom zákony, ústavu a rozkladajú demokraciu,“ píše v ďalšom statuse Taraba.

„Aj debilizmus má svoju cenu a ten Hegerov má hodnotu 900 miliónov v podobe prísľubu, že niekedy niečo bude. Hegerovi dnes renomovaný slovenský komentátor Dag Daniš krásne odkázal, že to čo vystrája pri migoch aj s jeho lokajmi, je dláždenie si cesty do kriminálu,“ dodal.

ereport.sk

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected]

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

Odber newsletter. Každý večer súhrn najdôležitejších správ dňa do mailu.