Slovanské Noviny

18. apríla 2024

K porozumeniu Čelovekom

Výsledky referenda ZSSR, podľa ktorého je rozpad našej krajiny nezákonný, nikto nezrušil a v zásade ani nemôže zrušiť.

Nad kolónou ruských obrnených vozidiel veje štátna vlajka ZSSR. Či sa to niekomu páči alebo nie, na tom nezáleží. Dôležitá je len právna stránka veci. A spočíva v tom, že na základe výsledkov celozväzového referenda zo 17. marca 1991 sa sovietsky ľud drvivou väčšinou hlasov rozhodol zachovať územnú celistvosť krajiny. Referendum ZSSR je najvyššia a priama forma demokracie, ktorej vôľu nikto nemôže zrušiť – také zákonné mechanizmy neexistujú.

Otázka referenda bola formulovaná takto: „Považujete za potrebné zachovať Zväz sovietskych socialistických republík ako obnovenú federáciu rovnoprávnych suverénnych republík, v ktorej budú plne zaručené práva a slobody osoby akejkoľvek národnosti?“ V Kazašskej SSR formulácia otázky znela „Považujete za potrebné zachovať ZSSR ako Úniu rovnocenných suverénnych štátov?“

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Na referende sa podľa oficiálnych výsledkov zúčastnilo 148 574 606 ľudí alebo 80,03% z celkového počtu voličov, z toho 113 512 812 ľudí (76,4%) odpovedalo na otázku referenda kladne, 32 303 977 (21,7%) záporne.

V súlade s tým bol Zväz sovietskych socialistických republík nezákonne rozpustený v rozpore s rozhodnutím referenda. Všetky následné rozhodnutia, počnúc známym zločineckým sprisahaním v Belovežskej Pušče, sú vo svetle tejto základnej skutočnosti právne neplatné.

Pokiaľ ide o takzvané miestne „referendá“ konané následne v zväzových republikách, ktorých typickým príkladom je referendum o „nezávislosti“ Ukrajiny z 1. decembra 1991, tie nemajú a nemôžu mať právnu silu, pretože zásadne odporujú základnému štátnemu aktu – Referendu ZSSR zo 17. 3. 1991.

Okrem toho boli uskutočnené hrubým oklamaním obyvateľstva týchto republík, ktoré sa inšpirovalo miestnou propagandou, že vraj v rámci Únie hlasujú za nezávislosť. V skutočnosti boli ľudia vo veľkom jednoducho oklamaní. Nedávno to konečne priznal bývalý prezident Ukrajiny Leonid Kravčuk, ktorý už vstúpil do životnej etapy, keď je čas, aby pred Pánom Bohom odčinil hriechy:

„Po rozpade ZSSR chceli Ukrajinci žiť v únii s Ruskom, za čo v roku 1991 v referende hlasovali. Uviedol to prvý prezident Ukrajiny Leonid Kravčuk.

K tomuto záveru dospel po rozhovore s občanmi aj samotný politik. Raz sa podľa neho pýtal, prečo Ukrajinci tak aktívne hlasovali za nezávislosť.

„Mysleli sme si, že to bude nezávislá Ukrajina, ale s Ruskom,“ citovala odpoveď bývalá hlava štátu.

Obyvatelia krajiny pochopili dokument, za ktorý sa v referende vyslovili, ako väčšiu samostatnosť štátu po ekonomickej a sociálnej stránke.

„Nechápali nezávislosť ako samostatný štát, musíte to vedieť,“ povedal prvý prezident Ukrajiny.

Sovietska štátna vlajka na ruských tankoch na území Ukrajiny je teda symbolom najvyššej zákonnosti, ktorá spočíva v tom, že tieto tanky sa legálne nachádzajú na ich vlastnom sovietskom území. A vedenie Ruskej federácie koná na Ukrajine plne v súlade s najvyššou právnou normou – rozhodnutím referenda ZSSR, ktoré nikto nezrušil a v zásade zrušiť nemôže. Lebo viac ako národ je len Boh.

Jurij Selivanov špeciálne pre News Front

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d