Slovanské Noviny

13. júna 2024

K porozumeniu Čelovekom

Všetko do lesa!
Aby ste sa zbavili rôznych chorôb, našli duchovnú rovnováhu, nie je potrebné prehĺtať tabletky, najmä v lete. Koľko bezplatných, nefalšovaných a účinných liekov „rastie“ priamo v lese alebo na jeho okraji, neďaleko vašej letnej chaty alebo vidieckeho domu. Mnoho ľudí vie, že stromy môžu byť použité na liečbu najrôznejších chorôb. Akýkoľvek strom má svoje hodiny najvyššej biologickej aktivity – v tejto dobe vám prinesie najväčší úžitok.
Sú stromy, ktoré lákajú. A sú tu nepríjemné, odpudzujúce, desivé, ktoré spôsobujú ďalšie negatívne emócie. Buďte veľmi pozorní k prírode, buďte s ňou sami a nájdete svoj strom, ktorého energetický účinok by mal cítiť každý. Je potrebné poznamenať, že stromy majú pozitívnu a negatívnu bioenergiu. Takže so znamienkom plus: breza, dub, borovica, gaštan, javor, jaseň, lipa, vŕba – zdá sa, že nás kŕmia svojou zdravou vitálnou energiou. So znamienkom mínus: osika, topoľ, smrek, platan, čerešňa vtáčia, jelša. Tieto stromy berú energiu, ale tiež liečia, zmierňujú bolesť, odstraňujú bolestivú energiu.

Breza. Odpočívajte od 3 do 4 hodín. Aktivita od 5 do 9 hodín. Energia brezy je mäkká, upokojujúca. Skrčte sa, plačete slzy a stres unikne – a človek sa upokojí. Dub. Oddych od 15 do 17 hodín. Aktivita od 21 do 3 hodín. Energia je silná, panovačná. Za žiadnym stavom sa nemôžete priblížiť k dubu. Vo vzrušenej, rozrušenej nálade je lepšie nepristupovať. Najskôr sa musíte zbaviť zlého stavu osiky alebo jelše a potom prejsť na dub.

Borovica. Rovnako ako všetky ihličnany, jej činnosť je neustále. Energia borovice je však silná: zmierňuje depresiu, psycho-emocionálny úder človeka.Javor. Odpočívajte od 4 do 5 hodín. Aktivita od 7. do 10. hodiny. Energia je mäkká, uvoľňujúca, harmonizuje energetickú škrupinu človeka. Najlepšie je odstrániť zlé oko pod javorom.
Popol. Energia je čistá, jemná. Dobre čistí energetické pole človeka, vyrovnáva psychiku. Popol je dobrý pri meditácii: je tu silná koncentrácia pozornosti. Aktivita popola 11 – 13 hodín. Ľahko ho spoznáte podľa semien – „vrtuľník“. Lipa
. Oddych od 6 do 7 hodín. Aktivita od 2 do 20. Energia je mäkká. Nastáva pocit tepla a pokoja: nie je náhodou, že sa v Číne lipe hovorí „strom zabudnutia.“
Willow. Oddych od 2 do 3 hodín, aktivita 18 – 21 hodín. Energia je mäkká, upokojujúca, revitalizujúca. Hnev a únava prechádzajú. Energia vŕby zmierňuje bolesti hlavy, harmonizuje celé telo.Topoľ. Odpočívajte 4 – 5 hodín, aktivita 15 – 18 hodín. Energia je rovnomerná, čistá, mierna, podporuje mobilizáciu síl správnym smerom, mentálnu korekciu. Topoľ niekoľko minút objímajte – únava prejde. Nemali by ste však dlho stáť: závrat, t.j. energia sa odčerpá. Záchrana pred chorobami. Japonskí naturopatickí vedci sa domnievajú, že na to, aby bol človek zdravý, musí ročne stráviť v lese 250 hodín. Pri prechádzke v lese by si však mal človek pamätať, že niektoré stromy dávajú človeku energiu, zatiaľ čo iné ju naopak odoberajú. To ale vôbec neznamená, že niektoré z nich sú dobré a iné zlé. V prírode nie je nič náhodné ani nadbytočné. Podľa výskumníkov je pre 45-50% ľudí „nabíjacím“ stromom dub, pre 25-30% – breza, pre zvyšok – ostatné stromy.Energiu odsávajú hlavne osika, jelša, topoľ. Na liečenie tela sú potrebné oba druhy stromov. Najprv by ste sa mali na pár minút dotknúť sacích hornín, aby ste sa zbavili znečistenej a chorej energie. Potom vstaňte na 5 minút k kŕmnemu stromu. V obidvoch prípadoch je najlepšie použiť zdravé, silné a bezchybné stromy s rovnými kmeňmi.
Existujú aj určité polohy ľudského tela, ktoré vám umožňujú nadviazať efektívny energetický kontakt so stromom. Napríklad sedieť na pätách a silno tlačiť chrbtom na kmeň, takže chrbtica je úplne v kontakte s kôrou stromu, zatiaľ čo ruky ležia voľne na kolenách. Tento postoj sa používa pri liečbe a obnove nervového systému, radikulitíde, ochoreniach obličiek, mozgu, hypertenzii. Iný spôsob: stojte, pritlačte sa k stromu hrudníkom a bruchom, rukami objímte kmeň, nohy roztiahnite do šírky pol metra od základne kmeňa. Táto póza pomáha pri chorobách srdca, pľúc, pečene, žalúdka, čriev, genitálií, zvyšuje celkový tonus tela.
Okrem toho by ste si mali dobre uvedomiť, čo od každého stromu môžete očakávať. Dnes, žijúc v mestskom živote, sme tieto vedomosti úplne stratili. A medzitým je odpradávna známe, aké plemeno je možné získať.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Dub je stromom vitality, dlhovekosti, darcovským stromom. Priamy kontakt s ním je užitočný pre tých, ktorí často trpia neprimeranou únavou, vnútornou apatiou, ktorá je založená na nedostatku vitality. Dub je silný, ale drsný strom, neprijíma fňukanie, netoleruje zúfalcov. Dub dáva prednosť bojovníkom, lieči rany vojakov, lieči ich duše. Práve veteráni a starší ľudia budú mať úžitok z komunikácie s týmto stromom.

Borovica je strom pokoja, lieči nervové poruchy a všetky choroby spojené so stresom. Pre ľudí so srdcovými chorobami sú užitočné dlhé prechádzky borovicovým lesom, nie však v horúcom počasí, keď prchavé látky uvoľňované z borovice môžu pôsobiť príliš stimulujúco. Borovica je milosrdný strom, môže nielen vyčistiť auru človeka, ale aj čiastočne odstrániť škody.Javor je stromom hľadania rovnováhy. Pri kontakte s ním sa človek upokojí, pretože preberá prebytočnú energiu, ktorá človeka zmocňuje, upokojuje zúrivosť, hnev, robí nás vyrovnanými a sebestačnými. Namiesto sĺz, úzkosti a skľúčenosti vám tento strom dá pokoj, sebavedomie.

Breza je jemný, súcitný strom s veľmi mäkkým, prítulným, ale zároveň silným vplyvom. Je to breza, o ktorú by mali požiadať chorí, oslabení a zotavujúci sa ľudia. Zmierni utrpenie, pomôže ľahšie prekonať túto chorobu. Pre človeka s rozrušenými nervami je breza jednoducho nenahraditeľná. Tento nežný strom vás zbaví strachu z budúcnosti, neplodných starostí a zbytočných starostí. Breza rastúca v blízkosti domu má úžasnú vlastnosť, ktorá zaháňa nočné mory.

autor: neznámy- prebrané

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected]

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

Odber newsletter. Každý večer súhrn najdôležitejších správ dňa do mailu.

možno ste nepostrehli