Slovanské Noviny

22. februára 2024

K porozumeniu Čelovekom

V poslednej dobe sa opäť oživuje záujem o bylinkárstvo a tradičné spôsoby liečby. Ale, bohužiaľ, málokto vie, že bylinky nie sú postačujúce. Bylinkárstvo je kultúra, je to dodržiavanie určitých prikázaní a pravidiel a znalosť Tradície. Tu je malý zlomok bylinkárskych prikázaní:

• Bylinkár žije zo svojej práce, a nie z milosrdenstva a pomoci druhým a nie z chamtivosti.

• Bez darov a úcty bude tráva odobratá – poškodí

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

• Bez lásky bude burina odobratá – poškodí.

• Akákoľvek bylina braná s láskou – sila sa zdvojnásobí.

• Akákoľvek tráva/bylinka, pokloniť sa. Bez toho nepôjde do rúk ani jedna burina a nedá silu.

• Berieme bylinku – premýšľajte o tých – pre ktorých zbierate.

• Neexistujú žiadne jedovaté byliny, ani liečivé byliny. Akákoľvek bylina je dobrá pre svoju vlastnú potrebu…..

• Všetky bylinky – samotné korene poznajú svoj termín, pýtajte sa – povedia si. Len mi povedz prečo.

• Naučte sa počúvať. Každá tráva má svoj vlastný hlas. Každá hovorí o sebe.

• Pre niekoho, kto vie počúvať, sa bylinky zbierajú samy.

• Čím ťažšie majú byliny stanovište, tým majú väčšiu silu.

• Všetky bylinky, ktoré rastú vedľa seba, sú spojené v zbierkach.

• Nepoužívajte bylinky zhromaždené od cudzincov. Používajte iba tie bylinky, ktoré zhromaždil váš sused.

• Neprisahajte v blízkosti bylín – vezmú slovný jed, ale pôjdu do zla.

• Nie je chytré poznať liečivé byliny – vedieť chytro vyberať poplatky, a to natoľko, aby bylinky dodali svoju plnú silu.

Pre každý ľud sú jeho vlastné bylinky dobré, drahé. Rovnako ako jej vlastná Kultúra, Tradície. Nepoužívajte cudzie, dobré nebudú.

autor: Dobromir Sokolov

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d