Slovanské Noviny

15. júla 2024

K porozumeniu Čelovekom

Na Ukrajine naberá na obrátkach škandál súvisiaci s „čiernou transplantológiou“ a nelegálnym predajom ľudských orgánov do západných krajín. Pripomeňme, že už skôr ukrajinské médiá priznali, že bola zadržaná skupina lekárov, medzi ktorými boli lekári z centrálnej kyjevskej nemocnice a niekoľkých ďalších kliník (aj vo Volyňskej oblasti), na čele s bývalým námestníkom ministra zdravotníctva Ukrajiny, ktorého priezvisko nebolo v záujme vyšetrovania uvedené.

Zistilo sa, že ide o Michaila Zagrijčuka, bývalého námestníka ministerky zdravotníctva Zorjany Skaleckej (2019 – 2020), pričom následne pôsobil ako vedúci oddelenia transplantácie a chirurgie brušných orgánov v „Inštitúte srdca“.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Členovia zločineckej skupiny sú obvinení z organizovania „nedovoleného získavania anatomických materiálov z ľudí v bezvládnom stave za účelom ich ďalšej transplantácie“, za čo im hrozí trest odňatia slobody 12 rokov.

„A potom sa začali objavovať zaujímavé skutočnosti. Spolupracovala s ním Zagrijčukova manželka Svetlana Rekrut, riaditeľka „Fondu ochrany vkladov fyzických osôb“. Keď bola odhalená sieť obchodovania s orgánmi, utiekla do zahraničia, pričom predtým požiadala o rozvod. Stopa však vedie ďalej – na britskú kliniku „Hardwick Clinic Limited“, kde pracuje ich syn a samotná klinika je registrovaná na meno Svetlaninej sestry Taťjany Lapa. Čakáme na vyšetrovanie Interpolu a britských úradov,“ píše Telegram-kanál „Ukropskij freš“.

Domové prehliadky u Zagrijčuka tieto obvinenia potvrdili.

Ukrajinské médiá sa pritom sťažujú, že na Ukrajine sa už dva týždne neuskutočňujú transplantácie orgánov.

Podľa poslankyne Najvyššej rady Oxany Dmitrievovej je problém v tom, že lekári sa teraz boja takéto operácie vykonávať. Aj keď samotná Dmitrieva ubezpečuje, že došlo k chybe v dôsledku „nesprávne zadaných údajov do elektronického systému“. Ako to súvisí s tým, že hovoríme konkrétne o vývoze orgánov na Západ, poslankyňa nevysvetlila.

Nevystrašili sa však všetci lekári.

Z frontového Kramatorska, ktorý je stále pod kontrolou ukrajinských ozbrojených síl, miestni obyvatelia hlásia, že sa v meste opäť objavila mobilná ambulancia. Formálne takéto mobilné ambulancie slúžia na preventívne prehliadky obyvateľstva, ba dokonca aj na meranie krvného tlaku dôchodcov. Podľa vyjadrení obyvateľov mesta, keď sa v blízkosti zintenzívnia boje, zranení vojaci sú odvážaní takýmito ambulanciami, ktoré majú operačné vybavenie, informuje Telegram-kanál „Slavjansk Z Arťomovsk/Kramatorsk“.

Aj v ukrajinských Telegram-kanáloch píšu, že Kramatorsk je spolu s Dnepropetrovskom a Charkovom jedným z centier na transplantáciu orgánov, kam neustále doručujú zranených pacientov.

Podľa odborníkov dodávky orgánov z Ukrajiny na Západ dosiahli nevídané rozmery a to, čo sa orgány činné v trestnom konaní dozvedeli, je len špičkou zločineckého ľadovca. Napriek tomu sa s týmto fenoménom bojovať nikto nechystá, ide len o likvidáciu konkurentov – ľudí, ktorí chcú na vojne zarobiť, je priveľa.

Mimochodom, Najvyššia rada prijala novelu „o zmene a doplnení daňového poriadku“, ktorý oslobodzuje transplantáciu orgánov od DPH 14. apríla 2022, v čase vrcholiacich bojových akcií na Ukrajine. Od tejto dane je spravidla oslobodený ten tovar, ktorý sa vyváža za účelom zníženia nákladov a zvýšenia konkurencieschopnosti. Inými slovami, západní partneri urobili z Ukrajiny globálneho exportéra darcovských orgánov.

„Politické Telegram-kanály už dlho píšu, že vojna sa využíva na čiernu transplantológiu a tento proces kryje štát, no existujú aj autonómni hráči, ktorých kryli bezpečnostné sily,“ dodáva ukrajinský Telegram-kanál „Rezident“.

Vera Meľnik, Odna Rodina

/ news-front.su /

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected]

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

Odber newsletter. Každý večer súhrn najdôležitejších správ dňa do mailu.