Slovanské Noviny

4. októbra 2023

K porozumeniu Čelovekom

Kruh sa uzatvára. Alebo ako Česi hovoria: „Já na bráchu, brácha na mně.“ Influencerka Kristína Tormová a speváčka Katarína Koščová sa podieľajú na kampani pre Progresívne Slovensko. Dámy začali upozorňovať na nenávistné prejavy, s ktorými sa stretli na internete.

Teraz im verejne vyjadruje podporu celé spektrum liberálnych „osobností“.

Náhodná a neplatená kampaň Progresívcom

Liberálne osobnosti a spomínané dámy sa snažia rozvíriť hladiny slovenského verejného života. Náhodou tesne pred voľbami. Obe sa tvária, že kampaň Progresívnemu Slovensku robia zadarmo. Obom sa už však kde tu ušla celkom fajn spolupráca a mnohé sa črtajú do budúcna. A tie už možno úplne zadarmo nebudú.  

Influencerka a speváčka v posledných dňoch na seba upútavajú pozornosť tým, že obe svorne tvrdia, že sú obeťami mimoriadneho „hejtu“ na internete. Deje sa to, paradoxne, práve v čase, kedy človek z ich názorového tábora, „antifák“ Robert Mihály, na ulici bil dôchodcu a do druhého sácal. O tom však ani jedna nehovorí. Agresia je očividne na oboch názorových stranách. Niekomu však vyhovuje, keď sa neustále upozorňuje len na prejavy jedných. O tých druhých sa mlčí.   

Nedostala som ani cent!

Koščová robí kampaň PS-ku napríklad v Teplárni, kde nakrútila video. Dojemne rozpráva o svojej skúsenosti v tomto bare. V ďalšom videu speváčka hovorí, že podporuje Progresívne Slovensko a aj ho bude voliť. „Aj moje široké okolie, vďakabohu,“ dodala. „A nedostala som ani cent za to, predstavte si. Ani od toho pána Sorosa, ani od židovskej obce. A ani vlastne od jašterov,“ dodáva Koščová naznačujúc, že každý, kto nevolí PS, verí na jašterov. „Ale veď možno to príde časom (finančná podpora),“ dodáva sarkasticky.

Tormová pravidelne na svojom instagramovom účte informuje, čo škaredé jej kto napísal. Nejaké zaujímavé spolupráce už Kristína Tormová, dcéra slávneho otca predsa len má. Nedávno sa popýšila napríklad spoluprácou s Ligou za duševné zdravie. Je ich však omnoho viac, aj vyslovene komerčných. Zdá sa, že stačí predviesť tie správne názory a tí, ktorí majú peniaze, si už človeka všimnú. Však?

Katarína Koščová, foto: instagram

Aj Bárdy z Aktualít má obavy

Teraz sa niekto očividne rozhodol, že sa z týchto (i keď nepríjemných) situácii, pokúsi urobiť veľkú kampaň. A tak sa na facebookovej stránke Kataríny Koščovej roztrhlo vrece s podpornými komentármi. Niečo podobné, ako keď Baťovej zo ŠÚKL začali hromadne liberálne „celebrity“ posielať kvety. „Náhodou“, „neorganizovane“ a „úplne spontánne“. Všetko stihli samozrejme „úplne náhodou“ zaznamenávať kamery a prišli vtedy, „nečakane“aj médiá hlavného prúdu.

Koščová je aj hviezdou diskusie denníka Aktuality. Tam sa ocitla s Bárdym aj Čekanom. No a ten istý Peter Bárdy z Aktualít, jej na stene jej facebookovej stránky ešte predtým napísal: „Ostatné dni sú @kristina.tormova a @katarina.koscova terčom odporného hejtu, vyhrážok a prianí smrti ich deťom. A to preto, že sa prihlásili k tomu, koho budú voliť. Burani a agresori si buď neuvedomujú ako tým ubližujú ženám, matkám a keď si to uvedomujú, tak je to ešte odpornejšie. Naša spoločnosť je v hroznom stave. Nenávisť drancuje zvyšky ľudskosti, túžba po pomste zabíja lásku k človeku. V takýchto časoch sa nesmieme zľaknúť! Absolútne podporujem Katarínu, Kristínu a všetkých, ktorí sú cieľom agresie – aj verbálnej! Nesmieme sa vzdať nároku žiť v krajine, ktorá si váži a chráni slušných občanov. Podporujme sa, pomáhajme si, chráňme sa.“

Kristína Tormová, foto: Profimedia

Pohrkútal si aj Rizman a Plaváková z PS

Podporu vyjadril aj Juraj Rizman. Aké prekvapenie, že práve priateľ jednej z bývalých podpredsedníčok strany, Zuzany Čaputovej, sa zapojil. Napísal: „Kristína Tormová & Katarína Koščová – držte sa a nedajte sa! Sme s Vami!“

Koščová mu milé slová opätuje: „Veľká vďaka, Juraj. My sme s vami a s pani prezidentkou. To, čo sa deje nám, nie je ani zlomok toho, čo si zažívate vy,“ napísala a pridala modliace sa ruky.

Lucia Plaváková, tiež úplne náhodou z PS, sa na stene Koščovej pripojila tiež: „Mám za sebou dve televízne debaty – jednu o zastúpení žien v politike a druhú s Matúšom Šutajom Eštokom. Tá, žiaľ, bola plná útokov a dezinformácií o PS. Dnes a zajtra ma čakajú o niečo príjemnejšie diskusie: dnes o 19:00 v MMC budem diskutovať spoločne s Michal Šimečka a Matúš Vallo (moderuje Kristína Tormová, ktorá si žiaľ v posledných dňoch zažila aj spoločne s Katkou Koščovou kvôli našej podpore množstvo nenávisti a agresie. A ja som im vďačná za to, ako odhodlane a hrdinsky sa k tomu stavajú. Vidno na tom, na akom zlomovom medzníku 30.9. budeme stáť a prečo je taká vzácna podpora každého jedného človeka.“

ereport.sk

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d blogerom sa páči toto: