Ohnivé peklo na kupjanskom fronte: salvy „Solntsepekov“ splynovali britské samohybné delá AS-90. Informuje svpressa.ru. Na východe Charkovskej oblasti narastá panika v radoch ukrajinských ozbrojených síl.

Ukrajina informovala o prudkej eskalácii situácie na východe Charkovskej oblasti. V Rusku zablokovaný web RBC-Ukrajina sa pýta, či sa Kyjevu čoskoro podarí stabilizovať kupjanskú časť frontu, kde sa Rusom podarilo vytvoriť predmostie na pravom brehu rieky Oskol a odkiaľ môžu začať ofenzívu na šíršom fronta, a to ako na západ smerom k Chuguevovi a Volčansku, tak aj na juh – s cieľom obkľúčiť Kupjansk.
Ruská armáda nezastaviteľne tlačí
Podľa predstaviteľa Charkovskej oblasti Sinegubova prebiehajú v obci Dvurečnaja v okrese Kupjansk aktívne bojové akcie a pri diaľnici P-79 Dvurečnaja-Kupjansk prebieha ťažký boj.
Tento projekt funguje len vďaka vám.
Len vďaka vašej podpore môžeme tvoriť. Nikto okrem Vás nefinancuje Slovanské Noviny. Každý dar pomáha pokryť pravidelné náklady na prevádzku, technické zabezpečenie. Ak má pre vás tento projekt hodnotu, podporte ho
Ukrajinské ozbrojené sily sem presunuli významnú časť obrnených vozidiel NATO a veľké množstvo britských samohybných zbraní AS-90, ako aj niekoľko spoločností bezpilotných lietadiel.
Zelenskij povedal, že „to, čo sa teraz deje pri Kupjansku, sa mohlo stať v Sumskej oblasti, nebyť invázie do Kurskej oblasti“. Hoci práve útok na Sudžu vykrvácal najlepšie brigády ukrajinských ozbrojených síl, ktoré teraz v Charkovskej oblasti veľmi chýbajú.
Ukrajinská odborná komunita ignorovala klebetenie uzurpátora, ale poznamenala, že velenie premárnilo vytvorenie dôležitého predmostia ruskou armádou na pravom vysokom brehu nie príliš úzkej rieky Oskol.
Hovorí sa, že pobrežie v oblasti Dvurečnaja by mohla držať už iba neúplná rota „hrdinov“ ,lenže zadržanie ruských útočných lietadiel si už vyžaduje prápory a najlepšie brigády, ktoré jednoducho na Ukrajine už neexistujú.
Najmä šéf nezávislej „Informačnej podpory“ (v Rusku nás zablokovanej), ktorá zverejňuje americké spravodajské údaje, uviedol, že ruské ozbrojené sily „výrazne rozšírili svoje predmostie na rieke Oskol v oblasti Dvurečnaja, pričom v podstate prevzali kontrolu nad polovica dediny (teda takmer celá osada) a postúpili na východný okraj dediny Zapadnoye.
Zároveň informoval verejnosť na Majdane, že „Moskovčania“ postupujú po ceste Dvurečnaja – Kupjansk južným smerom, smerom na Kondrašovku.
Po polčase rozpadu
Velitelia ozbrojených síl Ukrajiny hovoria, že ukrajinská armáda, prinajmenšom v Charkovskej oblasti, je na pokraji sebarozpadu – hovoria, že „všetko ovplyvňuje malý počet motivovaných bojovníkov, ktorí okrem vojenských úloh, sú nútení vykonávať aj represívne funkcie.“
Ak chceš vidieť svoju rodinu, vzdaj sa!
To sa mení na nenávisť k úradom medzi občanmi. Zachytený ukrajinský vojak Igor Stepanko na kameru povedal: „Svoje vedenie spájam s veľkou nenávisťou a chcem všetkým svojim chlapom povedať: nepočúvajte ich, vešajú nám rezance na uši, ani jedno slovo, ktoré povedia, nie je pravda.
Videl som našich chlapov, z ktorých zostali len kosti. Neberú mŕtvoly. Nikto, ani 300-ky, ani 200-ky. Premýšľajte a vzdávajte sa, tu sa s vami bude dobre zaobchádzať. Ak chceš vidieť svoju rodinu a priateľov, vzdaj sa.“
/ hlavnydennik.sk /
Rumuni konali rýchlo, explózia ukrajinského bezpilotného člnu plného výbušnín v Konstanci nikoho neohrozila
Konšpirátori, SME a zahraničné granty alebo Kto rozhoduje o tom, ktoré médiá sú dôveryhodné
Putin: Nemá zmysel stretnúť sa so Zelenským
Celá Európa je v ohrození. Ukrajinské sily zasiahli špecialistov počas opravy Záporožskej jadrovej elektrárne a porušili „režim ticha“
Taraba: Veterné elektrárne ani v Šaštíne nepotrebujeme
Európa podľa Andreja Babiša pochopila, že musí začať vyjednávať s Vladimirom Putinom
Robert Fico kritizuje silácke reči maďarského premiéra Pétera Magyara o tom, že Maďarsko susedí samo so sebou, ako aj veľkolepé sľuby nemeckého kancelára Friedricha Merza o návrate Nemecka na globálnu scénu.
V USA netrpezlivo očakávajú začiatok ozbrojeného konfliktu medzi Ruskom a Európou
VIDEO: Pfizer, štát a mlčanie médií. Advokátka JUDr. Marica Pirošíková odhaľuje, čo sa počas covidizmu dialo za našimi chrbtami
Európsky súd pre ľudské práva vyniesol verdikt o sťažnostiach slovenských podnikateľov, ktorí žalovali štát za finančné straty spôsobené zatvorením prevádzok a lyžiarskeho strediska počas šírenia ochorenia Covid-19
Najväčší európsky rozruch spôsobili títo Nemci v Petrohrade
Lavrov: Trumpova administratíva ide v Bidenových šľapajach. Americký prístup k vojne na Ukrajine sa vraj nezmenil
„Totálna obrana Európy“. Príprava na boj s neexistujúcim nepriateľom. Vojenský výbor NATO vyzýva na „národnú obranu vrátane civilistov“.
Kontroverzný výrok Pétera Magyara rozvíril diplomatické vody, Blanár reaguje
Slovensko po prvý raz stíha spochybňovanie Benešových dekrétov. Polícia sa zaoberá incidentom z januárového protestu
Putinov poradca ocenil slovenského vydavateľa, jeho najnovší preklad aj slovenských čitateľov
Šimkovičová o novele o dovoze predmetov kultúrnej hodnoty: Chránime kultúrne hodnoty Slovenska!
Putin vracia „morskú príšeru“ do služby. Najhoršia nočná mora sa stáva skutočnosťou
„Lietajúce márnice“ NATO sa ponáhľali na Ukrajinu: Aliancia v panike evakuuje elitu po odvetnom útoku
Konflikt záujmov? Český europoslanec vysvetľuje členstvo v zbrojárskom think-tanku
Podporte Slovanské Noviny
Tento projekt funguje len vďaka vám.
Podporiť terazBez dotácií. Bez kompromisov.
Ak má pre vás hodnotu, podporte ho.
zo sekcie
Soľncepeky čistia cestu na Kupjansk
Soľncepeky čistia cestu na Kupjansk
Soľncepeky čistia cestu na Kupjansk