Slovanské Noviny

12. apríla 2024

K porozumeniu Čelovekom

Vystúpenie eurokomisára Maroša Šefčoviča a jeho slová, že „je nielen našou povinnosťou, aby sme pokračovali, ale aj zvýšili našu podporu Ukrajine a to aj formou vojenskej pomoci“, vyvolali v pléne búrlivú odozvu, do ktorej sa zapolil aj slovenský europoslanec Milan Uhrík (REPUBLIKA).

Najskôr však jeho írska kolegyňa Clare Daly v emotívnom vystúpení na obranu mieru a proti militarizácii v pléne EP povedala, že je ľahké pochopiť prečo vedenie únie chce, vojna pokračovala. „Ale je koniec“, uviedla. Ukrajine sa podľa nej míňajú nielen muži, ale už aj nádeje.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

V debate bol podstatný je efekt militantnej rusofóbie v západnej časti Európy. Europoslankyňa totiž priamo upozornila na vysokú daň, ktorú platíme všetci za americkú proxy zástupnú vojnu s Ruskom na Ukrajine:

Európske ekonomiky sa vyšťavili a málokto verí, že výhra je blízko

uviedla priamo v pléne.

V tejto súvislosti upozornila aj na ústup Bieleho domu. Obvinila bruselské elity, že podporou Izraela v páchaní genocídy v Gaze vystavili dôkaz, že sa „nikdy nestarali o demokraciu“, ale len o „darčeky zbrojárom a sile USA“.

Milan Uhrík doplnil mozaiku kritiky a povedal priamo do očí eurohujerom, že sa správajú akoby hrali počítačovú hru.

Vy stlačíte gombík, odhlasuje viac zbraní pre Ukrajinu, a potom si vedľa v poslaneckom bare budete na mobiloch čítať a pozerať, že koľko ľudí dnes zomrelo a ako sa posunula nejaká frontová línia

Pre niekoho z vás na Západe sa ľahko o vojne rozpráva, lebo sú to Ukrajinci, sú to Slovania, ktorí bojujú proti nenávidenému Rusku.

Uhrík vyzval europoslancov, aby konečne pochopili, že vojna ničí celú Európu. Preto slovenský europoslanec vyzval, aby sme  namiesto volania po viac a viac zbraní, konečne volali po mieri.

skspravy.sk

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d