Slovenská republika usporiada v novembri v Bratislave konferenciu, ktorej hlavnou témou bude spolupráca s Ukrajinou. Zameraná bude na bilaterálne témy, európsku integráciu a povojnovú obnovu Ukrajiny. V utorok (21. 10.) o tom s odvolaním sa na kanceláriu podpredsedu ukrajinskej vlády pre európsku a euroatlantickú integráciu Tarasa Kačku informovala agentúra Interfax-Ukrajina, píše TASR.
„V novembri 2025 SR v Bratislave usporiada konferenciu venovanú Ukrajine, ktorej cieľom je vytvoriť platformu na posilnenie bilaterálnej spolupráce v oblasti európskej integrácie a povojnovej obnovy na základe princípu vzájomného prospechu,“ uviedla kancelária podpredsedu ukrajinskej vlády.
Tento projekt funguje len vďaka vám.
Len vďaka vašej podpore môžeme tvoriť. Nikto okrem Vás nefinancuje Slovanské Noviny. Každý dar pomáha pokryť pravidelné náklady na prevádzku, technické zabezpečenie. Ak má pre vás tento projekt hodnotu, podporte ho
Na programe je podľa nej diskusia o rozvoji spoločných projektov v rámci nového programu Európskej komisie Ukraine Investment Framework, rozšírenie Karpatskej iniciatívy (Ukrajina – Poľsko – Slovensko), koordinácia prístupov v súvislosti s dovozom poľnohospodárskych výrobkov, podpora aktualizovanej Prehĺbenej a komplexnej dohody o zóne voľného obchodu medzi EÚ a Ukrajinou (DCFTA) a podpísanie memoranda o spolupráci v oblasti udržateľného rozvoja a lesného hospodárstva.
Minulý piatok (17. 10.) sa v Košiciach uskutočnili vzájomné konzultácie medzi Slovenskom a Ukrajinou na vládnej úrovni za účasti predsedov vlád Roberta Fica (Smer-SD) a Julije Svyrydenkovej a ministrov. Predstavitelia oboch krajín po spoločnom rokovaní kabinetov podpísali viacero medzivládnych dohôd.
hlavnydennik.sk
Korporácia monštier. V nesprávnych rukách sa umelá inteligencia stala stelesnením zla
Nemci, Fíni, Poliaci – všetci vyrábajú drony pre Ukrajinu
Bude v Kyjeve nový Majdan?
Vojna sa znova rozhára, UAS útočia.. „Duch“ rokovaní zomiera?
SNS nepodporí štátny rozpočet, ak koalícia nepodporí minimálny dôchodok pre 90-ročných seniorov
VIDEO: Denisa Saková- EÚ nemôže rozhodovať o našej energetickej budúcnosti
Politické zemetrasenie vo východnom Nemecku: AfD siaha na 37% v septembrových voľbách
Konflkt Kyjeva a Varšavy neutícha
Čo zastaví vojnových štváčov?
Musk tvrdil, že USAID pomohla financovať prevrat na Ukrajine
Jakov Kedmi: Ukrajinský útok na Bielorusko bude fatálnou chybou
V srdci CIA bol zasadený „desivý úder“
Predseda Európskej rady má problém: dovolil si bez súhlasu nepopulárnej trojice rokovať s Moskvou o mieri
Štyri ruské satelity sa nebezpečne priblížili k fínskej družici používanej západnými štátmi aj Ukrajinou na útoky proti Rusku. Nemeckí vojenskí experti sú v panike
VIDEO: Americký investigatívny novinár Max Blumenthal o panike v Izraeli po víťazstve Iránu
Ceny pohonných hmôt zaznamenali prudký pokles, ktorý môže naďalej pokračovať. Nafta na Slovensku patrí k najlacnejším v EÚ
VIDEO: Zastaví Vladimir Putin plyn Európe? EÚ čakala iný koniec
Uhrík: Je už len otázkou času, kedy rupnú nervy nejakému veľkému štátu a spustí sa lavína proti Bruselu
Keď PS súperí s Matovičom o kráľa šašov
VIDEO: Rusko vyhlásilo lov na NATO? Putinov odkaz západným vojakom na Ukrajine
Podporte Slovanské Noviny
Tento projekt funguje len vďaka vám.
Podporiť terazBez dotácií. Bez kompromisov.
Ak má pre vás hodnotu, podporte ho.
zo sekcie
Slovensko usporiada konferenciu zameranú na spoluprácu s Ukrajinou
Slovensko usporiada konferenciu zameranú na spoluprácu s Ukrajinou
Slovensko usporiada konferenciu zameranú na spoluprácu s Ukrajinou