V rámci oficiálnej návštevy slovenskej vládnej delegácie v Belehrade, sa konalo aj slovensko-srbské podnikateľské fórum. Kým predseda vlády Robert Fico (Smer-SSD) rokoval so svojim srbským partnerom, ministerka hospodárstva Denisa Saková (Hlas-SD) na podnikateľskom fóre hovorila o rozvoji spolupráce aj v oblasti inovácií.

Na ekonomickom fóre bolo podpísané Memorandum o porozumení medzi Slovenskou agentúrou pre rozvoj investícií a obchodu (SARIO) a Obchodnou komorou Srbska. Spoločne s premiérom boli v Srbsku okrem Sakovej aj podpredseda vlády a minister obrany Robert Kaliňák, ako aj minister zahraničných vecí Juraj Blanár (obaja Smer-SSD), informuje SITA.
Tento projekt funguje len vďaka vám.
Len vďaka vašej podpore môžeme tvoriť. Nikto okrem Vás nefinancuje Slovanské Noviny. Každý dar pomáha pokryť pravidelné náklady na prevádzku, technické zabezpečenie. Ak má pre vás tento projekt hodnotu, podporte ho
Denisa Saková na sociálnej sieti priblížila, že slovenskú delegáciu tvorilo 47 spoločností. Ich zástupcovia sa stretli s kľúčovými partnermi z rôznych sektorov, vrátane obranného, či automobilového priemyslu, stavebníctva, strojárstva, energetiky, IT a zdravotníctva.
„Srbsko je našim najvýznamnejším obchodným partnerom spomedzi všetkých krajín západného Balkánu. Dúfame, že naše spoločné hospodársko-ekonomické vzťahy sa budú naďalej rozvíjať nie len na kvantitatívnej, ale aj na kvalitatívnej úrovni,“povedala Saková vo videu, ktoré zverejnila na sociálnej sieti.
hlavnydennik.sk
Skutočná Epsteinova sieť – Satanistický slobodmurári a okultizmus
Naozaj bolo dosť Fica?
Robert Fico chce riešiť preplatenie vojenskej pomoci Ukrajine. S Ursulou von der Leyenovou sa stretne na samite
Irán podmieňuje mierovú dohodu s USA uvoľnením 24 miliárd dolárov. Teherán to označil za skúšku dôvery
„Technofašizmus“: Kyjevský režim sa čoraz viac spolieha na americké spoločnosti zaoberajúce sa umelou inteligenciou, aby viedli vojnu proti Rusku a úzko spolupracovali s Pentagonom
„Nevychádzajte von“! Petrohrad odráža rozsiahly ukrajinský letecký útok
Lietadlá NATO navádzajú ukrajinské drony na Rusko
Memorandum národa slovenského prijali pred 165 rokmi, udalosť je pamätným dňom
Premiér odcestoval do Normandie, pripomenie si obete druhej svetovej vojny
VIDEO: Mali by sme ešte doplatiť 3 milióny, aby sme sa mohli v kľude poďakovať za to, že sme mohli darovať viac ako 700 miliónov
Kde sa berie smútok v očiach nemeckých podnikov z Ruska?
VIDEO: Ruskí vojaci odpovedali Putinovi na jeho výzvu
Sergej Lavrov o dialógu Ruska s USA o ukončení vojny na Ukrajine: „Točíme sa v začarovanom kruhu.
Rumuni konali rýchlo, explózia ukrajinského bezpilotného člnu plného výbušnín v Konstanci nikoho neohrozila
Konšpirátori, SME a zahraničné granty alebo Kto rozhoduje o tom, ktoré médiá sú dôveryhodné
Putin: Nemá zmysel stretnúť sa so Zelenským
Celá Európa je v ohrození. Ukrajinské sily zasiahli špecialistov počas opravy Záporožskej jadrovej elektrárne a porušili „režim ticha“
Taraba: Veterné elektrárne ani v Šaštíne nepotrebujeme
Európa podľa Andreja Babiša pochopila, že musí začať vyjednávať s Vladimirom Putinom
Robert Fico kritizuje silácke reči maďarského premiéra Pétera Magyara o tom, že Maďarsko susedí samo so sebou, ako aj veľkolepé sľuby nemeckého kancelára Friedricha Merza o návrate Nemecka na globálnu scénu.
Podporte Slovanské Noviny
Tento projekt funguje len vďaka vám.
Podporiť terazBez dotácií. Bez kompromisov.
Ak má pre vás hodnotu, podporte ho.
zo sekcie
Slovenskí podnikatelia rokovali v Srbsku
Slovenskí podnikatelia rokovali v Srbsku
Slovenskí podnikatelia rokovali v Srbsku