Slovanské Noviny

19. mája 2024

K porozumeniu Čelovekom

Klienti populárnej banky sa dostali do nepríjemnej situácie. Banka im z účtov strhla dvojnásobne vyššiu sumu, ako v skutočnosti minuli. Išlo o omyl. Problém sa týkal len jedného typu kariet. Rozhorčení klienti mali zablokované sumy v rôznej výške.

Pri väčších objemoch peňazí bola táto situácia viac než len nepríjemná.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Klientom Fio banky z účtov zmizli peniaze

Fio banka informovala na sociálnej sieti Facebook svojich klientov o tom, že platby, ktoré zrealizovali, boli z ich účtu odrátané dvakrát. Týkalo sa to konkrétne platieb kartou Visa. Karty Master Card táto chyba nepostihla.

Ospravedlňujeme sa za komplikácie spôsobené duplicitným zaúčtovaním niektorých transakcií vykonaných kartami Visa. O problémoch vieme a situáciu so spoločnosťou Visa intenzívne riešime. Veríme, že k vráteniu duplicitných transakcií dôjde v priebehu niekoľkých dní. Ďakujeme za pochopenie.

Klienti zúrili

Pod týmto facebookovým príspevkom sa okamžite začali hromadiť komentáre nespokojných klientov Fio banky. Mnohí sa sťažovali, že pri takomto závažnom probléme sa s bankou nedokázali spojiť. Klienti, ktorým týmto spôsobom banka zablokovala desiatky tisíc, mali vážne obavy a hlavne nemohli používať svoje vlastné peniaze niekoľko dní.

Mnohí klienti z banky odchádzajú. Mnohí z nespokojných klientov v komentároch rozhorčene vyhlásili, že po takomto škandále s Fio bankou na dobro končia.

Banka po pár dňoch problém vyriešila

Situácia sa po pár dňoch vyriešila. Klienti dostali svoje neoprávnene strhnuté peniaze na svoje účty späť a Fio banka sa prostredníctvom facebookové účtu všetkým klientom za chybu ospravedlnila.

Vážení klienti, duplicitne zaúčtované platby boli stornované, všetko by teda na účtoch malo byť opäť v poriadku. Veľmi sa ospravedlňujeme za spôsobené komplikácie a ďakujeme za trpezlivosť.

Podľa komentárov klientov to však nebola ojedinelá chyba tejto banky. Popisujú prípady, ako im už aj v minulosti banka odrátala duplicitné platby a dokonca aj v prípade karty Master Card.

Banka pripísala klientovi milióny

Jeden klient popísal špeciálny prípad pochybenia. Fio banka mu údajne na účet pripísala 350 miliónov českých korún, pričom išlo o chybu pri zúčtovaní prevodu z inej meny. Omyl sa mu neskôr zobrazoval aj bankových výpisoch a následne ho až kontaktoval Finančný úrad, aby vysvetlil, ako sa k toľkým peniazom dostal.

Chyby sa stávajú v bežnom živote aj v bankovníctve. Pochybiť môže ako človek, tak aj technológia. Dôležité je, že banka problém vyriešila a nikto o svoje peniaze neprišiel. No dobrá povesť populárnej Fio banky bola týmto zaiste poznačená.

kryptomagazin.sk

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d