Slovanské Noviny

4. októbra 2023

K porozumeniu Čelovekom

Veterinárna a potravinová správa, či Úrad verejného zdravotníctva by si mali lepšie plniť svoje povinnosti a prestať chrániť tých, ktorí nám servírujú nebezpečné potraviny. Myslí si to poslanec NR SR a kandidát Hlasu-SD Patrick Linhart. Zistenia z oblasti potravinovej bezpečnosti sú závažné. Slovákom je ponúkaná kontaminovaná pšenica, či salmonela, ktorej pôvodom je napríklad kuracie mäso, ktoré pochádza z iných krajín, ako je prezentované.

Jedným z problémov má byť napríklad to, že potraviny z Ukrajiny chodia na Slovensko bez akejkoľvek kontroly. Slováci tým pádom strácajú v tomto kontexte akúkoľvek ochranu zdravia. Na jednej strane je na mieste udržiavať humanitárnu solidaritu s Ukrajinou. Na druhej strane však platí, že na ukrajinsko-ruskú vojnu nemajú Slováci doplácať svojim zdravím. Skontrolovať ukrajinské potraviny, udržať našich poľnohospodárov konkurencieschopnými, či zakázať dovoz takých potravín, pri ktorých neexistuje žiadna záruka bezpečnosti. Na tom predsa nie je nič zlé.

Jedným z problémov má byť aj to, že kontrolóri, s vysokou pravdepodobnosťou niekedy aj skorumpovaní kontrolóri, majú byť chránení oficiálnymi orgánmi. A to napríklad ministrom pôdohospodárstva Jozefom Bírešom, či šéfom príslušného parlamentného výboru Jaroslavom Karahutom (Sme rodina). Čiastočne majú v tejto hre figurovať aj médiá, ktoré len málokedy píšu o podstatných zisteniach v oblasti potravinovej bezpečnosti.

Situácia na východe je ignorovaná

Jedným z konkrétnych problémov má byť napríklad to, že Regionálna veterinárna a potravinová správa Košice nerieši výskyt salmonely v kurčatách, ktoré sú prezentované ako kvalitné, no opak je pravdou. Pochádzať majú konkrétne z Ukrajiny a z Poľska. Nekoná minister, nekonajú orgány a Linhart preto smeru trestné oznámenie na NAKA, o ktorom médiá príliš neinformujú.

Je otázne, že ako Slovensko nájde cestu ku kvalitnejším potravinám. A to minimálne do toho momentu, kým na pôdohospodárstve nesedí vedenie, ktoré by nebolo prepojené s podnikateľmi, kontrolórmi, či ktoré by neuprednostňovalo zahraničné záujmy pred záujmami Slovenska a jeho občanov.

ereport.sk

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d blogerom sa páči toto: