Slovanské Noviny

24. februára 2024

K porozumeniu Čelovekom

Najlepšie platený primátor na Slovensku a hipster Bročka poskytol za záhadných okolností priestory mestskej radnice v Trnave predsedovi PS. Šimečka sa diskusiou s gymnazistami pochválil na sociálnej sieti.

„Včera som strávil skvelú hodinu diskusiou s gymnazistami v Trnave. Takéto pozvania prijímam vždy, keď je to len trochu možné. Debaty s mladými ľuďmi o občianstve, demokracii, vzťahu k našej vlasti a k Európe považujem za nesmierne dôležité,“ pochválil sa v utorok na sociálnej sieti podpredseda parlamentu a predseda Progresívneho Slovenska (PS) Michal Šimečka. „O to mi je dnes smutnejšie, keď čítam o katastrofálnych výsledkoch slovenských žiakov v medzinárodnom porovnaní PISA,“ napísal ďalej v statuse.

Politická propaganda pre prvovoličov

Podľa zistení eReportu, Šimečka diskutoval s trnavskými gymnazistami v priestoroch mestskej radnice. Tie mu mal poskytnúť primátor Trnavy Peter Bročka, čo vyvoláva viaceré otázky.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Poskytol by primátor tieto priestory aj iným, napríklad koaličným politikom? Prečo primátor Trnavy dáva priestor práve progresívne-liberálnemu politikovi a necháva ho ovplyvňovať uvažovanie mladých ľudí? Nie je toto cielený útok na neskúsených prvovoličov? Chce Bročka z Malého Ríma Trnavy definitívne urobiť ďalšiu baštu liberalizmu?

Kamarát Esetu

Peter Bročka sa do povedomia verejnosti dostal okrem svojej brady a hipsterského štýlu viacerými kauzami. Známe sú jeho snahy agresívneho uprednostňovania bicyklistov pred motoristami v meste. Asi najznámejšou však bola kauza najvyššieho platu spomedzi slovenských primátorov. Svojim platom v rokoch 2021 a 2022 predbehol dokonca primátora hlavného mesta.

Bročka sa zviditeľnil aj ďalšími aktivitami. V online priestore sa stala virálnou jeho fotka s primátormi Vallom a Hattasom na posedení pri pive so spolumajiteľom spoločnosti ESET Miroslavom Trnkom, ktorý nedávno oznámil odchod zo Slovenska. Neskôr v rozhovore so Zuzanou Kovačič Hanzelovou pre denník SME vysvetľoval, že majitelia Esetu nie sú oligarchovia a podľa neho je zvrátené, ak niekto verí opaku. Minulý rok Bročka na svojom úrade vyvesil ukrajinskú vlajku.

ereport.sk

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d