Slovanské Noviny

24. mája 2024

K porozumeniu Čelovekom

Občianske združenie Slovenské Hnutie Obrody v reakcii na zbierku na muníciu pre Ukrajinu vyzýva Slovákov na ďalšiu pomoc. Tentokrát nikto nechce financovať zbrane, zabíjanie a deštrukciu. Výzvu SHO zverejňujeme v plnom znení.

Dámy a páni, Slovenky a Slováci. Pomáhať ľuďom, ktorí sa ocitnú v núdzi je veľmi dôležité a potrebné. Ale sú rôzne formy pomoci.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Niekto pomáha s nákupom munície, ktorá zabíja aj civilné obyvateľstvo (bezbranné ženy, deti, dôchodcov… ) a niekto veľmi rád pomôže a podporí zbierky alebo výzvy na pomoc bežným ľuďom, ktorí trpia vojnovým konfliktom.

Vojna na Ukrajine si nevyberá obete iba z radov vojakov, ale aj z radov civilistov, ktorí na konflikt doplácajú, či už na území Ukrajiny alebo aj Ruska.

Občianske združenie Slovenské Hnutie Obrody je aktívnym sociálnym proslovenským hnutím, dokazujeme to dlhodobo aj vďaka projektu Staráme sa, prostredníctvom ktorého pomáhame slovenským rodinám v núdzi už od roku 2011, adresne a zodpovedne.

Ale naše občianske združenie okrem slovenského rozmeru má aj rozmer slovanský. A nie je nám jedno, že bezbranné ženy, deti, dôchodcovia… trpia v súčasnom vojnovom konflikte na Ukrajine, ale aj v Ruskej federácii.

Zbierok pomoci pre ľudí na Ukrajine je až až… Nielen na Slovensku, ale aj v Európe, preto sme sa rozhodli, že VYHLÁSIME výzvu na pomoc civilnému obyvateľstvu Ruskej federácie, ktoré bolo a je terčom ostreľovania a bombardovania zo strany kyjevského režimu. Tak, ako napríklad v Belgorode.

Dnešným dňom spúšťame výzvu na pomoc trpiacemu obyvateľstvu Ruska. Výzva je zatiaľ časovo neohraničená a o spôsobe použitia finančných darov na pomoc ruskému ľudu vás budeme priebežne informovať.

Dámy a páni, spoluobčania slovenskí. Obraciame sa na vás všetkých bez ohľadu na politické tričká, náboženské vierovyznanie, národnostnú príslušnosť, teda na všetkých vás občanov Slovenskej republiky… Zapojte sa do našej výzvy a dokážme sebe, ale aj celému svetu, že na Slovensku žijú aj ľudia, ktorí odmietajú podporovať zbrojenie a nákup munície, ktorí chcú žiť v mieri a ak treba vedia pomôcť humanitárne a adresne.

Spôsob, akým sa môžete zapojiť do našej výzvy pomoci je uverejnený na stránke www.sho.sk

Ďakujeme, že sami sebe dokážeme, že ak sa proti zlu postaví dobro, tak DOBRO nakoniec zvíťazí.

hlavnydennik.sk

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d