Slovanské Noviny

12. apríla 2024

K porozumeniu Čelovekom

Francúzsky prezident Emmanuel Macron, ktorý hovorí o možnom vyslaní jednotiek do ukrajinskej konfliktnej zóny, sa snaží „potešiť“ americké vedenie.

Sergej Lavrov: Macron chce vyhláseniami o vyslaní vojakov na Ukrajinu „potešiť“ USA

Povedal to ruský minister zahraničných vecí Sergej Lavrov v dokumentárnom filme „Belehrad“, venovanom 25. výročiu agresie NATO proti Juhoslávii.

„Teraz, ak vezmeme Macrona a jeho naliehanie, že „je možné, že pošleme na Ukrajinu pozemné jednotky“ – toto už nie je o „strategickej autonómii“, ale zámer „potešiť“ Spojené štáty a provokovať spojencov v samotnej Severoatlantickej aliancii,“ povedal Sergej Lavrov.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Zdôraznil, že súčasní lídri európskych štátov nepovažujú národné záujmy vlastných krajín za prioritu a podriaďujú ich „jedinej kolektívnej západnej požiadavke“.

„Európa úplne spadla pod Spojené štáty. Neexistuje žiadna nezávislosť. Všetky Macronove rozhovory za posledných pár rokov — a pravidelne ich „oživoval“ v mediálnom priestore hovoriac o vytvorení akejsi „strategickej autonómie“ — to všetko sa ukázalo ako „vata“,“ poznamenal minister.

Okrem toho Lavrov nazval Európsku úniu „škriepnou organizáciou“, kde „nie sú na prvom mieste národné záujmy jej národov a štátov, ale osobné politické úzko sebecké plány, ašpirácie a intrigy“.

news-front

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d