Kandidatúru v budúcoročných prezidentských voľbách ohlásila v pondelok Beáta Janočková, zakladateľka Iniciatívy za vymazaných rodičov. O funkciu sa chce uchádzať ako občianska kandidátka, začína so zberom podpisov.
Bratislavská kaviareň
„Slovensko nepotrebuje vyslúžilých diplomatov ani súčasných politikov, Slovensko potrebuje odvážlivca, ktorý sa postaví za Slovákov, bude dohliadať na ústavný chod orgánov, ktoré zlyhávajú na celej čiare,“ vyhlásila Janočková.
Potrebná je podľa nej hlava štátu, ktorá bude zodpovedne hájiť základné ľudské práva všetkých občanov, nielen vyvolenej skupiny a dohliadať na legislatívu, ktorá je v záujme SR, nie bratislavskej kaviarne.
Bojovníčka
Ako zakladateľka iniciatívy podľa svojich slov dlhé roky bojuje proti korupcii, nevymožiteľnosti práva a obchodovaniu s rozsudkami v sporoch o deti, pričom pomáha justičným obetiam. Pracovala pre štátny aj súkromný sektor. Kampaň si plánuje Janočková financovať z vlastných zdrojov a z darov od občanov.
Prezidentské voľby
Hlavu štátu volia občania SR v priamych voľbách tajným hlasovaním na päť rokov. Ústava SR hovorí, že kandidátov na prezidenta navrhuje najmenej 15 poslancov Národnej rady SR alebo občania na základe petície s 15.000 podpismi.
Návrhy na voľbu sa odovzdávajú predsedovi parlamentu najneskôr do 21 dní od vyhlásenia volieb.
Súčasnej prezidentke SR Zuzane Čaputovej uplynie mandát v roku 2024. O funkciu sa nebude opätovne uchádzať.
ereport.sk
Ovocné džúsy s obsahom ťažkých kovov
Veda o nákazlivom šťastí
„Digitálne euro“. Nočná mora z Bruselu: Vaša platba digitálnej peňaženky je zamietnutá, lebo…
V Srbsku uniklo do okolia povodia Dunaja 82.000 litrov ropy
Zahraniční žoldnieri. Kto tiež bojuje proti Rusku?
Fico nemá klásť kvety, lebo Šimečka píše dejiny
VIDEO: Polícia modernizuje vozový park. Stovky nových áut majú zvýšiť bezpečnosť
USA zakázali Nemecku dodávať na Ukrajinu rakety Taurus
Ukrajinci strácajú vyše 1500 vojakov denne
Ukrajině se nepodařilo dosáhnout dohody s investory o restrukturalizaci dluhu
Vladimir Putin musí prestať klamať, že chce mier vo vojne na Ukrajine, vyhlásil Macron
„Vladimir, STOP! Poďme SPRAVIŤ mierovú dohodu,“ reagoval Donald Trump na nové raketové a dronové útoky ruskej armády na Kyjev
VIDEO: Šéfka SND Zuzana Ťapáková o stabilizovanej situácii v divadle, opere a balete
VIDEO: Klinický psychológ Petr Knotek alias Pjér la Šé’z o hypnóze a slobode alebo prečo ľudia dobrovoľne zabudli odkiaľ prišli a nechajú sa systémom s falošnou realitou programovať a upadajú do hypnózy
Kremeľ súhlasí s názorom Donalda Trumpa, že Ukrajina prišla o Krym už pred rokmi. Dmitrij Peskov zopakoval, že ruské ciele na Ukrajine sú nemenné a Rusko je odhodlané ich dosiahnuť.
VIDEO: Oleksij Arestovič varoval Zelenského, že pokud Ukrajina nepřistoupí na Trumpův mírový plán a neodevzdá Rusku 4 regiony, může za rok přijít o 8 regionů
Šéfom farmaceutických firiem sa máli ich obrovský zisk a naliehajú na zvýšenie cien ich produktov v Európe.
WEF Davos 2025 – Ešte Grotesknejšie Ako Kedykoľvek Doteraz. Robotizácia a Depopulácia.
Rok ktorý rýchle zabudnime
V dnešnom čoraz krehkejšom svetovom poriadku neexistuje alternatíva voči multilateralizmu, vyhlásil šéf diplomacie Juraj Blanár
zo sekcie
Šéfka Iniciatívy za vymazaných rodičov: Kandidujem na prezidenta SR, Slovensko potrebuje ľudí ako som ja!
Šéfka Iniciatívy za vymazaných rodičov: Kandidujem na prezidenta SR, Slovensko potrebuje ľudí ako som ja!
Šéfka Iniciatívy za vymazaných rodičov: Kandidujem na prezidenta SR, Slovensko potrebuje ľudí ako som ja!